10 nově otevřených podniků – červencová edice

Inspirace

Advivum Wine Bar & Shop Assaggio Vineria Boteko Cafe Tvaroh Dim Sum Spot La Baba Cafe Lights Coffee Little México Prague Manifesto Smíchov nově otevřeno novinky Taiko

Parné léto dorazilo do Česka a všichni hledáme ideální útočiště, kam se před sluncem schovat. Můžete spojit příjemné s užitečným a navštívit některého z našich gastronomických nováčků. Ideálním místem může být třeba nová kavárna se skvělou zahrádkou ve vnitrobloku. Zajímá vás, kde ji najdete? Podívejte se s námi na nové podniky a na to, co si pro vás připravily.

Taiko

Dnes začneme žižkovským nováčkem, restaurací Taiko. Pokud jste milovníky japonské kuchyně, nejspíš jste o této novince již slyšeli. Podnik je kvalitním ramen barem doplněným o skvělý japonský street food. Kromě místního výborného ramenu nezapomeňte ochutnat třeba kuřecí karaage s jejich domácí mayo. Otevřeno mají každý den kromě neděle. Tak neváhejte vyrazit na kousek Japonska v Praze.

Adresa: Husitská 63, Praha

Cafe Tvaroh

Nedaleko Letenského náměstí najdete naši druhou dnešní novinku – Cafe Tvaroh. Kavárna, která kromě skvělé kávy nabízí také domácí koláče, buchty nebo chleby s domácími pomazánkami, vás bude bavit. V aktuálním počasí vás jistě nadchne zahrádka ve vnitrobloku, kde najdete útočiště před sluníčkem i hlukem z ulic. Zaskočit sem můžete kromě snídaní také na oběd. Otevřeno mají každý den v týdnu od 8:00 do večera.

Adresa: Šmeralova 22, Praha

Manifesto Smíchov

Dlouho se o tom mluvilo, konečně jsme se dočkali. Manifesto se rozšířilo i na druhý břeh Vltavy, konkrétně na Smíchov. Osm kontejnerů (oproti dvacítce na Florenci) nabízí několik restaurací jako Miska by Zátiší, PokéHaus, Faency Fries nebo Sasazu. Žízeň pak můžete uhasit v pivním baru Vinohradského pivovaru nebo u baru, za nímž stojí pražský Le Valmont. Dominantou smíchovského Manifesta se stala vodní plocha, v níž se můžete v parných dnech osvěžit. Smíchovské Manifesto má otevřeno každý den mezi 11. a 22. hodinou a stejně jako na Florenci se ani tady nemusíte obtěžovat s hotovostí. Ale pozor, u Národního domu na Smíchově se Manifesto ohřeje jen do podzimu, pak se přesune na novou adresu.

Adresa: náměstí 14. října 16, Praha 

Dim Sum Spot

Dnes si představíme ještě jednoho nováčka, který láká na asijskou kuchyni, a při tom ochutnáme skvělé knedlíčky dim sum z nového podniku Dim Sum Spot na Letné. Velký výběr náplní a variant je tím, co může k návštěvě zlákat zrovna vás. V nabídce mají také vývar, do kterého si můžete přidat knedlíčky dle vlastního výběru. Tak co zajít na lehký oběd nebo večeři? Otevřeno je každý den kromě pondělí.

Adresa: Milady Horákové 29, Praha

Assaggio Vineria

Určitě mezi vámi najdeme někoho, kdo znal vyhlášenou toskánskou restauraci ve Vršovicích, Osteria Da Clara. Podnik nabízel autentické toskánské předkrmy a hlavní chody. Nejeden z nás jen stěží dokázal maskovat smutek, který přišel se zprávou, že oblíbený vršovický podnik zavírá své brány. Ovšem ne nastálo – restaurace jen změnila majitele a bude fungovat i nadále. Nicméně nyní můžete navštívit také nového nástupce zmíněné oblíbené restaurace, a to Vinerii Assaggio na Vinohradech. Těšit se můžete na skvělou kuchyni, předkrmy a úžasný výběr vín.

Adresa: Budečská 40, Praha

Boteko

Abychom necestovali jen po Asii, vydáme se také do Jižní Ameriky, konkrétně do Brazílie. Brazilských restaurací u nás není zatím tolik, a proto s radostí přestavujeme novinku mezi nimi, Boteko. Restaurace nabízí moderní brazilskou kuchyni, která vám přináší propojení exotických chutí s lahodnými tropickými koktejly. Skvělá hudba vás také nemine. Podnik má otevřeno od úterý do soboty, od 16:00.

Adresa: Čermákova 7, Praha

Advivum Wine Bar & Shop

O značce Advivum už možná někteří z vás slyšeli. Společnost na trhu působí už několik let a patří mezi dovozce kvalitních zahraničních vín. Není tedy až takovým překvapením, že se rozhodla otevřít si také vlastní wine bar, kde vám všechny své klenoty nabídne k ochutnáná. V portfoliu firmy najdete vážená vinařská jména jako Billecart-Salmon, Pascal Jolivet, Benjamin Leroux, Christian Moreau, vinařský rod Devillard a mnoho dalších. Těšit se můžete také na pravidelné řízené degustace.

Adresa: Na Příkopě 22, Praha

Lights Coffee

Nová kavárna nedaleko I.P. Pavlova je unikátní. V čem přesně? Tím, že se dáte dobrou snídani nebo kávu a zákusek, pomáháte. Jak? Z každé účtenky se majitelé rozhodli dávat 10 Kč na konkrétní charitativní projekt, který se mění každý měsíc (například v srpnu podpoříte nadační fond Pes v nouzi). Interiér kavárny je moderní a nabídka menu pestrá. Zajít si můžete na skvělou kávu nebo brunch, který je servírován do 14 hodin. Majitelé recepty sbírali při cestování po světě a nabízí to, co je samotné zaujalo a chutnalo jim.

Adresa: Legerova 33, Praha

Little México Prague

Do daleké Ameriky se vypravíme ještě jednou, pro změnu s mexickou restaurací Little México. Sice není úplným nováčkem, ale po delší rekonstrukci restaurace opět otevírá se brány na pražských Vinohradech. V nabídce nechybí klasické mexické speciality, ani typické limonády a margaritas.

Adresa: Moravská 21, Praha

La Baba Cafe

Ani poslední nováček není tak úplně nový. Kavárna La Baba Cafe otevřela na místě původní babacafe, která ke konci minulého roku ukončila svůj provoz. Nová kavárna tak navazuje na odkaz svého předchůdce včetně názvu, který souvisí s nedalekým přírodním parkem Baba. Podnik v sobě propojuje kavárnu se skvělou kávou, cukrárnu se zákusky a dorty a také tapas bar, kde vám nabídnou velké množství dobrot nejen k vínu.

Adresa: Tyršova 52, Kuřim

Michaela Svobodová, 3. 08. 2019