11 nově otevřených podniků – srpnová edice

Inspirace

Blue Demon Bistro Cabaret des Péchés Café Re:public Garden Food Concept Jankovna Marthy's Kitchen nově otevřeno novinky Oh Deer Bakery 2 Restaurace Praha Walter Brunch Coffee Drinks Wander Bar YOLO Karlín

Měsíc září se již tradičně nese ve znamení prvního školního dne pro děti, ale také znamená návrat do práce po dovolené a všude samé povinnosti. My vám povinnosti připomínat nebudeme. Naopak se spolu podíváme na gastronomické radosti, kterými si můžete září zpříjemnit. Srpen přinesl zajímavé novinky a určitě nebudete zklamaní, ať už jste fanoušek masa, veganské kuchyně, dobré kávy nebo zajímavých dezertů.

Walter Brunch Coffee Drinks

Dnes začneme trochu netradičně, a to jednou mimo-pražskou novinkou. Walter Pilsen je nový plzeňský koncept, který určitě stojí za zmínku. Ať už hledáte místo na skvělou kávu, nebo půldenní brunch, nebudete zklamáni. V nabídce mají široký výběr snídaní, domácích dortů a zákusků, obložených chlebů a nechybí ani alkoholické nápoje. Navštívit je můžete každý den v týdnu od ranních hodin až do večera.

Adresa: Smetanovy sady 12, Plzeň

Cabaret des Péchés

Ani divadlo, ani bar. Tento nový brněnský podnik si pro vás připravil show nejen na pódiu, ale také za jejich barem. V novém konceptu Cabaret de Péchés na vás čeká propojení kvalitní zábavy a barové mixologie. Představení, která vám podnik nabídne, budou plná hudby, humoru, ale také akrobatických čísel. Podnik má zatím zkušební provoz a na oficiální grand opening se můžete těšit 13. září. Za zmínku stojí také jejich Cabaret du Café, salonek ve vrchní části podniku, který vám přes den nabídne kávu a francouzské sladké delikatesy.

Adresa: Palác Jalta, Dominikánské nám. 2, Brno

Marthy‘s Kitchen

Tento podnik asi nemusíme nikomu moc představovat. Na pražské gastronomické scéně je již dobře známý, a to nejen pro své skvělé snídaně. Co si ale dnes ukážeme, je jejich nová pobočka nedaleko pražské galerie Mánes. Opět nabídne skvělé snídaně, na které jsme v Marthy’s Kitchen zvyklí, a jako bonus nyní na skvělém místě s výhledem na Pražský hrad. Nebudou chybět ani rozmanité tapas a domácí dezerty.

Adresa: Masarykovo nábřeží 6, Praha 

YOLO Karlín

YOLO Karlín vás bude bavit. Proč? Hlavně proto, že jej majitelé otevřeli tak trochu pro sebe. Na trhu jim totiž chyběl dostupný podnik, kde si dáte každý den dobrý oběd bez kompromisů, bez polotovarů, bez smaženého či prázdného jídla. Z toho vzešel i název YOLO – You Only Live Once. V YOLO vaří sezónně, lehká a poctivá jídla. Podnik nabízí také snídaně, na které připravují lososa, pošírovaná vejce, lívance anebo bylinkové máslo. K obědu si zde dáte například krém z pečeného česneku, pastináku, ceviche, poké nebo třeba českou klasiku, jakou je oblíbená koprovka. Pro podnik je důležitá rodinná atmosféra a poctivé jídlo.

Adresa: Pernerova 42, Praha

Blue Demon Bistro

Nové mexické bistro bylo v průběhu měsíce srpna otevřeno v Brně. Nabídne autentickou mexickou kuchyni a speciality jako tacos dorados, enchilladas nebo klasické tacos. Co se nám líbí, je denní menu a vždy jedna vegetariánská verze v nabídce. V klasickém menu najdete výběr veganských chodů. Pokud jste milovníky mexické kuchyně, nebo třeba jen hledáte něco nového, zkuste tento brněnský přírůstek.

Adresa: Bratislavská 12, Brno

Oh Deer Bakery 2

Další z podniků, které asi nemusíme detailně představovat. Jejich croblihy jsou vyhlášené široko daleko, a proto nás velmi těší tato novinka. Oh Deer Bakery se rozšiřuje a nově je můžete najít také na adrese Purkyňova 2 v centru Prahy. Najdete zde v nabídce všechny vaše oblíbené kousky, jako je třeba Rafaello. Jen si dejte pozor na jedno – vyprodávají se opravdu rychle.

Adresa: Purkyňova 2, Praha

Restaurace Praha

Dnes se s našimi cestami po nových podnicích vydáme také na sever, a to konkrétně do Liberce. V hotelu Praha byla otevřena nová restaurace, která zákazníkům přináší jednoduchou, ale kvalitní kuchyni. K potravinám přistupuje v rámci koncepce zero-waste, tedy cílem je využít vždy celou kompletní potravinu a nic nevyhazovat. Při skladbě menu zde zohledňují nejen zkušenosti kuchařů, jejich poznatky a preference, ale i lokální podmínky, kterými je zejména dostupnost surovin. Nabízí snídaně, obědy i večeře, které jsou podávané formou à la carte nebo speciálně sestaveným menu o šesti chodech v běžné či vegetariánské variantě.

Adresa: Železná 2/1, Liberec

Garden Food Concept

Ještě jednou se dnes vypravíme do Brna, a to do nového podniku Garden Food Concept. Jak už název napovídá, podnik má krásnou zahrádku, kde si můžete užít jídlo od skvělých snídaní až po večeře. V nabídce najdete saláty, těstoviny, curry nebo třeba ryby. Určitě si vybere každý. Jídla nejen skvěle vypadají, ale také chutnají. Podnik má zatím otevřeno od pondělí do pátku mezi 9. a 22. hodinou.

Adresa: Kounicova 39, Brno

Café Re:public

Až si příště uděláte romantickou procházku na Petřín, bude na vás čekat překvapení v podobě nové kavárny s neotřelým designem. Industriální kavárna Café Re:public Prague vznikla v rámci projektu revitalizace Petřínského vrchu, a to přestavbou bývalé rozvodny Českých radiokomunikací. Projekt si klade za cíl něco, co na tomto místě doposud chybělo – možnost kvalitního občerstvení v příjemném a důstojném prostředí. Pečovat o kulturní dědictví, ctít a rozvíjet tradice, zprostředkovávat nevšední zážitky – společenské, kulturní i gastronomické – to je hlavním posláním Café Re:public. A navíc, kam jinam by se lidé měli s láskou vracet, než na Petřín! Můžete zde ochutnat čerstvě upečený chléb vlastní výroby, originální pomazánky, domácí polévky, lahodné zákusky či zavařeniny. Vše samozřejmě z vybraných poctivých surovin. Podávají se tu také pokrmy z grilu: ryby, steaky i vegetariánské grilované speciality.

Adresa: Petřín, Praha

Jankovna

Také obchodní centrum Chodov hlásí nový přírůstek. Ačkoli, ne tak úplně nový. Místo restaurace Potrefená Husa, kterou z Chodova můžete znát, je na stejném místě nyní restaurace Jankovna. Jde o nový koncept českých pivovarů Malý Janek, U Přeška a Vilém z Jíncu. Můžete zde ochutnat piva z tradičních surovin všech pivních stylů. Ležáky 10°, 11°, 12°, černý speciál 14°, IPA, ALE a Weizen 12°. Jankovna je zaměřena na tradiční českou kuchyni. Restaurace nabízí také snídaně a širokou nabídku obědového menu.

Adresa: OC Chodov, Roztylská 2321/19, Praha

Wander Bar

Netradiční bar s kavárnou vznikl v centru Prahy. Netradiční je také pódium, které u podniku najdete; je totiž ze starého lodního kontejneru. Kromě skvělé kávy sem můžete zajít i na pivo z minipivovaru Řeporyje a cider z rodinného podniku Tátův sad. Pokud hledáte netradiční místo s hudbou a zajímavou atmosférou, může být toto místo pro vás. Aktuální seznam koncertů najdete vždy na jejich facebookových stránkách.

Adresa: Washingtonova 17, Praha

Michaela Svobodová, 2. 09. 2019