16 nově otevřených podniků – zářijová edice

Inspirace

2 Steps 2 Heaven Café Anybody Café Elektric Chez Catherine art a café faine Food Lab Letec espresso bar Mama Shelter Pork`s Prague Beer Spot Ramen Brno San Carlo Siskters Poké Speciál The Bowls Xclusive Society

Září uteklo jako voda a chladnější říjnové počasí nás opět žene pěkně dovnitř. Říjen je měsíc, kdy u nás pokračuje podzimní sklizeň a také se v Česku tradičně slaví posvícení. Co si udělat takové malé posvícení v jednom z nových podniků? Jako každý měsíc přinášíme tipy, kde si vychutnat dobrou kávu, dlouhou víkendovou snídani, skvělou večeři, nebo třeba hotel ve kterém se můžete stát, kým chcete. My jsme z nových podniků nadšení! Nechte se spolu s námi unést podzimem, neseďte doma a staňte se prvními, kdo nové podniky vyzkouší.

Food Lab

Prvním nováčkem v gastro řadách je fusion koncept Food Lab. Toto místo byste při podzimních toulkách Prahou rozhodně neměli minout. Restaurace se nachází ve velkorysém prostoru v Haštatalské ulici v centru Prahy a zaujme vás nejen svým interiérem. Nabízí různé kombinace mezinárodní fusion kuchyně se specializací na inovativní vaření. Jejich hlavním cílem je přenést kvalitní přísady do nezapomenutelných kulinářských zážitků. A co dalšího nám udělalo radost? Mají skvělé snídaně už od 8 hodin ráno.

Adresa: Haštalská 4, Praha 1

Speciál

V Haštalské ulici ještě chvíli zůstaneme. V posledních týdnech tu otevřela další restaurace, tentokrát věnující se čistě poctivé a tradiční české kuchyni. Jde o sesterský podnik Vinohradského pivovaru se jménem Speciál. V restauraci Speciál si tak dáte výhradně toto pivo v doprovodu moderní české kuchyně, a to od polévek a předkrmů až po dezerty. V týdnu i tady nabízejí polední menu.

Adresa: Haštalská 12, Praha 1

Ramen Brno

Dlouhoočekávaný Ramen koncept v Brně konečně otevírá své brány. Brno jásá a my s ním. Nový Ramen Bar je postavený na filozofii kvalitního a rychlého jídla. Vyrábí si zde vlastní nudle a důraz na kvalitu potravin je u nich opravdu znát. Za konceptem stojí dva kamarádi Jiří Vyzourek a Jan Miňha. Oba strávili několik let v michelinské restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise v Praze, v restauracích na Novém Zélandu a olomouckém fenoménu Entree. Ramen Bar přivítal první hosty v posledním týdnu v září. Návštěvy fungují zatím jen na základě rezervace, ale brzy se již můžete těšit na klasickou otevírací dobu pondělí až pátek od 11 do 20:00.

Adresa: Václavská 16, Brno

The Bowls

Možná to vypadá, že se s všemožnými bowls roztrh pytel, ale to je jenom dobře! Máme je rádi a jsme nadšení z dalšího nováčka této kategorie. Koncept The Bowls vyrostl na pražském Smíchově a navštívit ho můžete od pondělí do pátku. Nabídka je postavená na smoothie bowls, salad bowls a nechybí ani „skokan roku“ Poke bowls. To, co nás na The Bowls hodně baví, jsou jejich principy, které se zaměřují na „zero waste“, „less plastics“ a „eco friendly“. A je toho ještě víc – mají velkou knihovnu propojenou s bookshopem. My to vidíme tak, že budeme určitě The Bowls friendly.

Adresa: Pavla Švandy ze Semčic 388/16, Praha 5

Sisters Poké

U Poke ještě chvíli zůstaneme. Tento havajský pokrm inspirovaný japonským sushi je bezpochyby trendem roku a my jsme rádi, že se pražská gastro scéna rozrostla o další foodie koncept. Poke se servíruje jako salát, jehož základem je rýže, k níž se přidávají další přísady jako ryba nebo tofu a další zelenina jako avokádo a podobně.  Za Sisters Poké sotjí dvojice kamarádek s vášní pro dobré jídlo a asijskou kuchyni. Aktuálně v rámci svého foodie konceptu zásobují několika druhy Poké Bowls podniky Royal Tea Praha v pražské Dlouhé ulici a CO DO Bistro na Smíchově. V nabídce je také veggie varianta.

Adresa: ROYAL TEA PRAHA, Dlouhá 39, Praha 1 a CO DO BISTRO, Ostrovského 8, Praha 5

Faine

Faine je nově otevřená kavárna v centru Brna, blízko Moravského náměstí. Standing desk s výhledem do parku ocení hlavně studenti a freelanceři. Podporují zde myšlenky zero waste a plant based stravy. Jejich sendviče a burgery potěší hlavně vegany a vegetariány, přičemž každý týden nabízí jiné menu, počínaje snídaněmi až po tapas k vínu z lokánlího vinařství Rovenius. Nabízí výběrovou kávu z pražíren Nordbeans a Sweet City Coffee, k tomu dorty i menší sladkosti. Na čepu najdete pivo z Plzeňského Prazdroje a Poličku 11°.

Adresa: Janáčkovo nám. 2a, Brno 60200

Anybody: Hotel, který neexistuje

To, že v Brně umí dělat hravé a zajímavé koncepty už víme dávno. Brno se nám opět dostává do povědomí, tentokrát osobitým a kreativním hotelem Anybody. Nový hotel, za nímž stojí skupina lidí kolem Baru, který neexistuje, vám umožní být, kým chcete. V tomto hotelu nejde jen o přespání ale o zkušenost, na kterou jen tak nezapomenete. Milujete filmy z 60. let? Pak je tento hotel přesně pro vás. Pokoje jsou stylizovány do ikonických filmů jako třeba Zvětšenina, Bláznivý Petříček, Goldfinger a dalších snímků.

Adresa: Zelný trh 10, Brno

San Carlo Letná

Una pizza per favore! Dobrá zpráva pro všechny milovníky italské klasiky. San Carlo otevřelo novou pobočku na Letné v Praze, jedná se o třetí a zatím nejmladší přírůstek do San Carlo rodiny. V nabídce je jejich vyhlášená La vera pizza Napoletana, skutečná neapolská pizza, velký výběr těstovin, vín a dalších italských delikates.

Adresa: Milady Horákové 1280/9, Praha 7

Café Elektric

Dobré kávy není nikdy dost. A co teprve snídaní a dalšího dobrého jídla. To vše najdete v nově otevřeném Café Elektric, které nabízí masovou, vegetariánskou a veganskou nabídku. Skvělou zprávou jsou například snídaně po celý den, nebo velký výběr bowls, které si namícháte podle vaší chuti. Tuto restauraci najdete v na Ovocném trhu v Praze, v podzemí Kolowratského paláce  inspirující se 20. léty minulého století s neuvěřitelnou rozlohou čtyřech sálů, ve kterých se skrývá restaurace, bar, hudební klub a odpočinková zóna. To je Café Elektric, odkazující  k životu závodníka a filmového magnáta hraběte Alexandera Kolowrat-Krakowského a jeho nejslavnějšímu filmu Café Elektric.

Adresa: Ovocný trh 6, Praha 1

Mama Shelter

Známý zahraniční řetězec design hotelů a restaurací Mama Shelter je konečně i v Praze. Za tímto konceptem stojí jeden z nejznámějších designérů na světe Philippe Starck. Vše začalo před deseti lety v Paříži a my jsme moc rádi, že se i Praha dočkala své pobočky. Mama Shelter nabízí ubytování i příjemné posezení v restauraci zaměřené na prožití domácí atmosféry. Hotel je i s restaurací umístěn v Holešovicích.

Adresa: Veletržní 1502/20, Praha 7

Letec espresso bar

V pražských Holešovicích v září také vyrostla další kavárenská novinka s názvem Letec espresso bar. Letec je mladší sourozenec Café Letka. Kousek od Veletržního paláce tak otevřelo místo se stylovým interiérem a kvalitní kávou, ať už klasicky na bázi espressa nebo jinými kávovými drinky. Kromě té se tady ale zaměřují i poctivou nabídku snídaní, které jsou v nabídce od 8 do 11 hodin ve sladké i slané variantě nebo během dne polévku.

Adresa: Šimáčkova 17, Praha 7

Pork`s 

Konečně taky pořádné maso na seznamu nováčků. „Kolena, která vás dostanou do kolen,“ hlásá podnik. To moc rádi slyšíme a ještě o to víc, když víme, že jídlo můžeme spláchnout dobrou tankovou Plzní. Ochutnáte skvělá kolena a další vepřové pochoutky. Restaurace se nachází nedaleko Karlova mostu, takže opět ideální místo, kam zabrousit po dlouhé podzimní procházce. Restaurace má otevřeno každý den v týdnu od 11:30 – 23:00.

Adresa: Mostecká ulice č. 16

Prague Beer Spot

Jen kousek od oblíbené kavárny Café Lounge otevřel v září nový soused zaměřující se na pořádnou nabídku piv. Prague Beer Spot je pivní bar s 10 pivy na čepu a okolo další padesátky piv v lahvích s českými řemeslnými pivy. Jejich nabídka je široká, od ležáků, přes ALE až třeba po stouty. Kromě toho si sem ale ještě můžete skočit české cidery nebo naturální vína, případně i něco ostřejšího. Nápoje ještě doplňuje menší nabídka jídel, kterým sekunduje chléb ze sousedního islandského pekařství Artic Bakehouse.

Adresa: Plaská 5, Praha 5

Chez Catherine art a café

Kousek Francie nově najdete v ulicích Brna, kde otevřel sympatický podnik Chez Catherine art a café, který je tak trochu kavárnou, bistrem a zároveň i galerií. Francouzský styl se promítá nejen do interiéru, ale zároveň i do nabídky. Proto k snídani nesmí chybět poctivý croissant nebo třeba talíř se sýry nebo uzeninami. Kromě toho sem ale můžete skočit i na oběd a zkusit například salát se sezonní zeleninou.

Adresa: Františkánská 15, Brno

2 Steps 2 Heaven Café

2 Steps 2 Heaven Café si už podle názvu dávají jasně za cíl hosty svými dezerty přenést do nebe. Ke kávě z pražírny La Bohéme tady totiž nabízejí velký výběr domácích sladkostí. Na výběr jsou například větrníky, ovocné tartaletky, několik druhů cheesecaků, ale taky dort pavlova nebo třeba mramorová bábovka s mléčnou čokoládou a pistáciemi. Kromě toho tady také prodávají eco-friendly bambusové kelímky na kávu s sebou, při jejichž nákupu hned jednu zdarma dostanete.

Adresa: Ondříčkova 15, Praha 3

Xclusive Society

Tuto edici zakončíme pěkně stylově spolu s nově otevřeným podnikem s konceptem, který v Praze chyběl. Xclusive Society je Supper club. Specializují se na nejčerstvější ryby a mořské plody. Ten, kdo mořským plodům a rybám neholduje, také nepřijde zkrátka, pamatují i na milovníky masa a vegetariány. Přijďte a staňte se členem Xclusive Society. Restaurace otevřela v září a navštívit ji můžete od pondělí do neděle na Korunní ulici v Praze.

Adresa: Korunní 810/104, Praha 2

Michaela Svobodová, Karolína Hejlová, 1. 10. 2018