11 nově otevřených podniků – srpnová edice

Inspirace

Andělská cukrárna Brixton Noodle Bar Domyno Burger Bar EB Kaštanka diner justWINE Kaiser Franz Beer & Burger La Bouchée Gril Nově otevřené podniky Ollies bistro Patro The Eatery Zmrzlinárna Braník

Prázdniny už jsou za námi, letní teploty také pomalu klesají, ale není třeba smutnit. Naopak, začne přibývat více času pro návštěvy posledních gastro nováčků v České republice! Ani v srpnu jsme nepřestali hledat nově otvírané podniky, a tak tu pro vás máme hned jedenáct čerstvých kousků.

The Eatery

Pražská fine-diningová scéna se opět rozrostla o jedno zajímavé jméno, a tím je holešovické bistro The Eatery. To kuchařsky zaštiťuje šéfkuchař Pavel Býček, který pět let po sobě obhájil michelinskou hvězdu v restauraci Alcron se svým týmem pod vedením Romana Pauluse. Novinka se chlubí moderním konceptem s otevřenou kuchyní a menu založeným na jednoduchosti, kdy je na výběr jen pár pokrmů včetně bezmasých. Jídla jsou připravována od základu s odkazem na tradiční české recepty a ze sezonních surovin s důrazem na jejich původ a kvalitu. Kromě toho si tu také pečou vlastní chléb a bagety.

Adresa: U Uranie 18, Praha 7

Domyno Burger Bar

V prostorách bývalé restaurace Pasta Caffé na Vodičkově ulici přibylo nové burgerové místo, respektive už druhá pobočka Domyno Burger Baru. Menu je jednoduše založeno především na nabídce poctivých burgerů a hranolek, ke kterým si krom jiného můžete dát pečlivě ošetřenou Plzeň nebo piva z minipivovaru Matuška. Nechybí ani originální dezerty jako třeba grilovaný ananas s papričkami jalapeňos a ananasovým sorbetem s limetkou. Den tady ale začíná už snídaněmi, a to v tradičním americkém pojetí.

Adresa: Vodičkova 8, Praha 1

EB Kaštanka diner

A u burgerů ještě chvíli vydržíme. O další pobočku se totiž rozrostl i koncept EB diners. Poctivá Amerika se vším všudy, to vystihuje restauraci asi úplně nejlépe. První pobočka vznikla jako přestavba čerpací stanice a dnes představuje svébytný stylový podnik nejen pro motoristy. Kaštanka se nese ve stejném duchu, kdy se návštěvníkům jako první musí vybavit Pulp Fiction a neodvratitelná chuť na burger, steak, žebra či poctivý milkshake. I tady menu startuje už od rána, v 7:30 si první hosté můžou vybírat ze snídaňového menu.

Adresa: Slatiňanská 392, Nasavrky

Zmrzlinárna Braník

Další prázdninovou novinkou je i Zmrzlinárna Braník, místo, kde si dáte nejen poctivou zmrzlinu, ale už od sedmi od rána ve všední dny i snídani nebo přes den svačinu. Každý den tu pečou vlastní kváskový chléb a připravují jej s domácími pomazánkami, sladké pečivo jako bábovku nebo cruffin, v nabídce jsou i bio limonády. Několik stálých druhů zmrzliny pak vždy o víkendu doplňují o speciální druhy, jako je například kombinace gorgonzoly s hruškou, mák, celerová zmrzlina s rumovými rozinkami nebo okurkový sorbet s ginem.

Adresa: Branická 16, Praha 4

Brixton Noodle Bar

Jestli je vám název Brixton Noodle Bar povědomý, tak jste na správné cestě! Jde totiž o mladšího sourozence oblíbeného bistra Brixton Balls zaměřujícího se na nabídku masových i bezmasých koulí. A jak už jste z názvu odtušili, v případě této novinky jde o bistro inspirované asijskou kuchyní. Menu je složené z asijských nudlových polévek, nudlových a rýžových pokrmů a veganských jídel. Kromě klasických rýžových nudlí pracují v Brixton Noodle Bar i se soba nudlemi z pohanky.

Adresa: Korunní 21, Praha 2

justWINE

V srpnu se dařilo už zajetým konceptům a další pobočka jednoho takového vznikla i v Brně. Tahle novinka otevřela v ulici Kotlářská, a justWINE tak představuje zatím největší vinný bar této sítě v Brně. Kromě opravdu široké nabídky vín sem hosté můžou vyrazit na řízenou degustaci, kávu, lehký oběd nebo třeba víkendový brunch. Víno si můžete objednat v podobě celé lahve nebo i jen po skleničce a nechybí ani kulturní program jako třeba hudební večery.

Adresa: Kotlářská 26, Brno

Kaiser Franz Beer & Burger

Burgery od Kaiser Franz snad nemusíme představovat vůbec nikomu, tenhle původně čistě street-foodový projekt je stálicí české pouliční gastronomie. Nově se ale Kaiserové přesouvají i do vlastního, vysněného podniku na pražských Vinohradech. V Kaiser Franz Beer & Burger kombinují jednu z nejfunkčnějších nabídek vůbec, a to burgery s pivy z českých minipivovarů. Na pípě je vždy minimálně šest druhů od ležáků po speciály, nabídka burgerů je pak postavená na zdejších klasikách, jako je třeba Bacon Cheese Burger, ale zařazovány jsou i sezonní varianty podle aktuálních surovin a pravidelně taky Experiment týdne, který vymýšlí vždy jeden z členů týmu.

Adresa: Belgická 17, Praha 2

Andělská cukrárna

Sladkou novinkou je Andělská cukrárna na pražském Smíchově, která otevřela jen kousek od autobusového nádraží Na knížecí přesně v polovině srpna. Majitelé se zde soustředí hlavně na dorty a zákusky vlastní výroby, kromě toho vám v cukrárně nabídnou i zmrzliny, svačiny, teplé nebo studené nápoje a snídaně, třeba sladké palačinky nebo vejce do skla.

Adresa: Nádražní 15, Praha 5

La Bouchée Gril

Dalším brněnským přírůstkem je restaurace La Bouchée Gril na na „Jakubáku“. Zdejší menu je inspirováno středomořskou kuchyní a staví výhradně na čerstvých surovinách. V nabídce tak najdete jehněčí z Bílých Karpat, české hovězí, vepřové i drůbež z řeznictví Mikrofarma a denně čerstvé mořské plody a ryby. Hosté si můžou vybrat studené nebo teplé tapas, ale i steaky nebo právě dary moře. Zaskočit lze ale už i ráno na snídaňovou nabídku.

Adresa: Běhounská 18, Brno

Patro

Další novinka nás zavede do Lysé nad Labem, ke otevřel klub a bar v jednom, Patro. Majitelky se zaměřují hlavně na kvalitní nabídku piv z menších pivovarů a jejich sezonní kousky. Na stálém čepu si vždy můžete dát pivko z Rodinného pivovaru Hendrych, zbytek piv rotuje. Kromě toho ale v nabídce najdete i další lokální výrobce jako jsou třeba citronády LemonApe z Kerska nebo mošty a Magnetic Cider z Polabských moštáren. Bar otvírá už ve tři hodiny odpoledne a v průběhu týdne se mění zavíračka, o víkendu je až do jedné v noci. Mimo pití ale Patro láká i na kulturní program, budou se konat minimálně dvě akce měsíčně od stand up comedy přes hudební vystoupení až po divadlo a další.

Adresa: Náměstí B. Hrozného 10, Lysá nad Labem

Ollies bistro

Praha se konečně dočkala svojí první pobočky bistra Ollies původem z Ostravy. Už v průběhu léta jste jejich sladkosti mohli v hlavním městě ochutnávat na Manifesto Marketu, v druhé polovině srpna ale otevřeli i vlastní místo v Balbínově ulici. I toto bistro se specializuje hlavně na snídaňovou nabídku, malá jídla, bagety, sendviče, saláty, polévky a pomazánky.

Adresa: Balbínova 23, Praha 2

Karolína Hejlová, 8. 09. 2018