12 nově otevřených podniků – červencová edice

Inspirace

Berlin Bar Cafe NG Štenberk Cafe Susu Epifany Patisserie kuchyň Nově otevřené podniky Ossegg Pekárna Tržiště Pizza Hut Táo Viet Nam Home Cooking & Sushi Bar Vapiano Velebná kavárna

Italská kuchyně, osvěžující drinky, fantastická zmrzlina nebo dlouhé snídaně. Řeč není o našich dovolených u moře, ale nové nabídce podniků, které přineslo letošní léto. V červenci se dařilo hlavně v centru Prahy, kam můžete vyrazit na gastro toulky a objevovat nová místa celý následující měsíc. Ale zoufat nemusí ani v Brně nebo třeba Pardubicích. Zvládnete je navštívit všechny?

Kuchyň

V červenci se rozrostla rodina restaurací Ambiente a na pražském Hradě otevřela novinka Kuchyň. Ta si zakládá na tradiční české kuchyni a zdejší pokrmy vychází z receptů a postupů starých kuchařských knih, které byly inspirací už v palácových kuchyních 16. století. Kuchyň si navíc dává za cíl přilákat Čechy zpátky na Hrad, kam dneska míří v drtivé většině jenom turisté. Originální je tady potom systém objednávání, kdy si hosté chodí vybírat „do kuchyně”, tedy k vystavené plotně s hrnci a aktuální nabídkou. Jednoduše řečeno, přesně vidíte i cítíte, co si dneska zrovna můžete dát. Nechybí ani pivo, o které se tady starají stejně jako v Lokálech.

Adresa: Hradčanské náměstí 1, Praha 1

Berlin Bar brunch & cocktails

Na Praze 2 letos v létě přibylo nové místo s originální berlínskou atmosférou. Berlin Bar nabízí od rána širokou nabídku snídaní od lívanců přes vajíčka až po smoothie bowls, dát si můžete i oblíbený avokádový toast nebo domácí hummus, kávu, něco sladkého na zub a večer pak především bohatý výběr klasických i signature koktejlů. Součástí podniku je také letní zahrádka, kde si užít drinky a večer si klidně střihnout karaoke.

Adresa: Lublaňská 59, Praha 2

Cafe NG Štenberk

Další zastávkou přímo v centru Prahy je i novinka s názvem Cafe NG Štenberk. Jak už název napovídá, najdete ji ve Štenberském paláci v Národní galerii na Hradčanském náměstí. Kromě italské kávy a sladkostí tady každý den také připravují polední menu s českou klasikou, ale i dobrotami ze světové kuchyně a saláty. K pití si můžete dát pivo Kácov nebo místní limonády. Do kavárny je vstup volný, není potřeba si kupovat lístek do galerie a v plánu je organizace koncertů, přednášek a kurzů.

Adresa: Hradčanské náměstí 15, Praha 1

Epifany Patisserie

Zmrzlina Zaječice pro mnohé není žádným nováčkem a jejich zmrzlina patří mezi jedny z nejoblíbenějších u nás. Novinkou je ale jejich pobočka v Pardubicích s názvem Epifany Patisserie. Epifany znamená v překladu prozření, a to má být přesně ten pocit, když hosté ochutnají zdejší zákusky a pochopí, jak má sladké chutnat. K dortům a dezertům si tady také dáte výběrovou kávu, nealko a samozřejmě nesmí chybět ani několik příchutí zaječické zmrzliny. Patisserie otevřela v areálu Automatických mlýnů a sousedí hned vedle s nedávno otevřenou pekárnou Optimista, o které jsme psali už minule.

Adresa: Mezi Mosty 436, Pardubice

Cafe Susu

S kavárnou Cafe Susu se zase vracíme do centra Prahy, i když zdejší nabídka se inspiruje Asií, především pak Koreou. Menu je postavené především na kvalitním čaji a kávě, kterou zde připravují klasicky na bázi espressa, v alternativách i kávové drinky. Od rána si sem můžete skočit na snídaňovou nabídku, přes den si dát domácí cupcake nebo třeba nudle a večer skočit na skleničku vína a pivo. V letním počasí pak oceníte zdejší korejskou zmrzlinovou specialitu Bingsu.

Adresa: Školská 14, Praha 1

Pekárna Tržiště

Ani Pankrác tentokrát nezůstal bez nového bodu na gastro mapě. Zajít  tu můžete do čerstvě upečené pekárny Tržiště. Jde o řemeslnou pekárnu, kde pečou z vlastního žitného kvasu. Kromě kvasových chlebů jsou v nabídce i další produkty jako třeba italská focaccia, ciabatta, grissini, ale i sladkosti jako moravské koláče, loupáky, buchty nebo koláče na plech. S sebou si můžete také odnést chléb už namazaný různými pomazánkami, plněnou focacciu nebo denně jednu polévku na menu. Posedět na baru můžete nad šálkem kávy nebo freshe a v nabídce je i prodej vína a prosecca.

Adresa: Pikrtova 1a Enterprise Office Center, Praha 4

Vapiano Na Příkopě

Světová síť italských restaurací Vapiano otevřela v červenci v centru Prahy v ulici Na Příkopě v nákupní galerii Myslbek už třetí pobočku. Menu tvoří široký výběr těstovin, pizz, salátů nebo různých antipasti, které vám připraví kuchaři přímo před vašima očima. Součástí interiéru je navíc i otevřená přípravna čerstvých těstovin, které si tu vyrábí každý den čerstvé.

Adresa: Na Příkopě 21, Praha 1

Pizza Hut Vodičkova

Že se u nás italské kuchyni daří, potvrzuje i další nová pobočka úspěšného restauračního řetězce v pasáži Světozor. Tentokrát je řeč o čistě pizzovém konceptu Pizza Hut. Rychlou a čerstvou pizzu si tady můžete dát hned v několika variantách včetně verze s okraji plněnými sýrem nebo v menší velikosti Picolino.

Adresa: Vodičkova 39, Praha 1

Ossegg

Kousek od Náměstí Míru na Praze 2 otevřela v červenci nová restaurace a pivovar Ossegg. Vlastní pivo si tady vaří z žateckého chmele a každý den najdete na čepu čtyři různé druhy. K tomu si můžete vybrat jídla buď přes oběd z polední nabídky, nebo od 15 hodin ze stálého menu. V něm najdete klasiky jako tatarák nebo huspenina mezi předkrmy, polévky, české speciality včetně hovězí loupané plece na svíčkové, masité pokrmy i vegetariánské položky a chuťovky k pivu.

Adresa: Římská 45, Praha 2

Burger BOX

Naopak mimo centrum se podíváme za novinkou Burger BOX, a to do Říčan. Jde o rychlé občerstvení, které si ale zakládá na kvalitních surovinách, což znamená, že hovězí maso berou z farmy v Krušných horách nebo Tismické farmářské párky. Jednoduchá nabídka stojí na několika druzích burgerů a hotdogů, ke kterým si můžete dát klasicky hranolky nebo cibulové kroužky. Kromě malého bistra Burger BOX také rozváží po okolí Říčan.

Adresa: Černokostelecká 130, Říčany

Táo Viet Nam Home Cooking & Sushi Bar

Aktuální brněnskou novinkou je restaurace s vietnamskými, korejskými a japonskými specialitami Táo Viet Nam. V centru Brna tak můžete ochutnat tradiční pokrmy asijské kuchyně jako například Pho, Bun Ca, Bun Bo Nam Bo, kari, ale také tradiční dezerty, třeba smažené zmrzlinové koule, vietnamskou kávu, domácí limonády nebo míchané drinky. Od 11 do 15 hodin pak v restauraci připravují polední menu, které se střídá každý den.

Adresa: Hrnčířská 5, Brno

Velebná kavárna

Poslední zastávkou v centru Prahy je Velebná kavárna, kterou najdete v pasáži Lucerna. Ta otevřela přesně v prostorách bývalé Kávovárny a i sem si můžete skočit pro kávu, domácí sladkosti nebo něco k zakousnutí jako třeba domácí hummus s tortilla chipsy. Kromě toho je v nabídce i pivo, víno a pochutiny ke skleničce.

Adresa: Štěpánská 61, Praha 1

Karolína Hejlová, 2. 08. 2018