12 nově otevřených podniků – prosincová edice

Inspirace

Aparthotel Svatý Vavřinec Bali Café Belgique Bonvivant‘s CK Knödelrei Dva kohouti Komár kafe – espresso bar Las Margaritas Mistro Srdcovka Prosek Typika Coffee Výčep

Rok 2018, který byl ve znamení skvělých gastronomických zážitků, je za námi. A my se můžeme těšit, co nového přinese rok následující. Neuvěřitelně nás nabíjí vidět, kolik úžasných nových podniků každý měsíc vzniká a jak koncepty ze zahraničí prosakují také na českou gastronomickou scénu. Jak se pozitivně vyvíjí vnímání zákazníka a poptávka po lepší gastronomii. Naše rubrika tady bude i v roce 2019 pro vás – budeme každý měsíc pilně mapovat všechny nové projekty, které by vám neměly uniknout. Těšíme se na další společný rok a přinášíme tipy, kde nastartovat začátek letošního roku.

Bonvivant‘s

Málokterý barový fanoušek by neznal pražský barový koncept Bonvivant‘s, který necelých pět let těšil naše chuťové pohárky v Bartolomějské ulici. V prosinci se oblíbený bar rozhodl pro změnu lokace a zakotvil na pražských Vinohradech. Není to náhoda – bar vznikl na místě, kde nabízel drinky také legendární barman Pavel Tvaroh. Originální pojetí plné překvapení, zážitků, skvělých drinků a jídla na vás čeká již od 19. prosince, kdy známý bar znovu otevřel pro veřejnost.

Adresa: Mánesova 55, Praha

Typika Coffee

Dlouho očekávaná novinka nás přivádí do Nuslí. Zde otevřela své brány nová kavárna. Ambicí Typiky je reflektovat naše pojetí výběrové kávy a jejího místa ve společnosti. O konceptu říkají: „Je to náš manifest – designem, servisem i produktem. Jsme přesvědčeni, že výběrová káva má své místo všude. Jak v centru města, tak v okrajových částech a nesmí chybět ani tady – v Nuslích.“ My tomu moc fandíme. A ještě něco – jistě jste někdy slyšeli o vyhlášeném brněnském podniku Skøg. Za Typikou stojí stejná parta, proto věříme, že je na co se těšit. Ochutnat můžete kávu z jejich vlastní pražírny, lahodné dorty a mnoho dalšího.

Adresa: Svatoslavova 21, Praha

Belgique

U pražských podniků ještě chvíli zůstaneme a představíme si nový podnik nedaleko Národní třídy. Nový podnik Belgique otevřel na začátku prosince a jak už název napovídá, jedná se o podnik zaměřený na belgické pokrmy. Na menu nechybí speciality jako šneci a mušle na mnoho způsobů. Co se nám moc líbí, je možnost objednání různě velkých porcí právě u mušlí, které můžete ochutnat v různých podáních. Co nesmíme opomenout je samozřejmě také velký výběr belgických pivních specialit.

Adresa: Národní 22, Praha

Las Margaritas

Milovníci mexické kuchyně pozor. Praha hlásí přírůstek také do těchto gastronomických končin. Od začátku prosince můžete navštívit nový podnik v Bořivojově ulici. Nabídka obsahuje mnoho laskomin, od lahodných koktejlů Margarita přes bohaté quesadillas a domácí guacamole až po skvělé tacos. Pokud máte rádi mexickou kuchyni, tak byste toto místo určitě neměli minout.

Adresa: Bořivojova 25, Praha

Komár kafe – espresso bar

Brno tento měsíc hlásí kavárenský přírůstek, a to v podobě kavárny Komár kafe na ulici Kounicova nedaleko centra. Komár kafe je především pohodový espresso bar s výběrovou kávou, denně zásobený čerstvými, na místě pečenými dezerty. Samozřejmě nechybí úsměv a milá obsluha. V nabídce mají také snídaně, brunch a kvalitní vína.

Adresa: Kounicova 85, Brno

Srdcovka Prosek

Nejen centrum Prahy si připisuje nové podniky. Nová restaurace s pivem Gambrinus v hlavní roli otevřela na pražském Proseku. Restaurace Originál 1869 jsou vlajkovou lodí značky Gambrinus. Na co se můžete kromě výborně ošetřeného tankového piva těšit? Najdete tam poctivou českou kuchyni v současném pojetí, kvalitní servis a odpovídající prostředí. Tedy ideální kombinaci pro příjemné posezení s přáteli při jakékoliv příležitosti. Ať už zajdete „na jedno“, rozhodnete se povečeřet, sledovat promítání důležitého zápasu nebo rovnou uspořádat oslavu, jste na správném místě.

Adresa: Jablonecká 712, Praha

Mistro

Novým moderním podnikem se pyšní také Vršovice. Restaurace Mistro je zaměřená na mezinárodní kuchyň, najdete zde také selekci kvalitních vín a nápojů. Co nový vršovický podnik nabízí? Můžete se zastavit na kávu a snídani s sebou, polední menu, víkendový brunch i fine-dining večeři. V nabídce nechybí čerstvé těstoviny, mořské plody a skvělé saláty.

Adresa: Moskevská 23, Praha

Dva kohouti

Známá pražská síť restaurací Ambiente otevřela v prosinci svůj další podnik. Dva kohouti spojují dvě řemesla: pivovarnické a výčepní. V pivovaru v domě U města Hamburku se v první půli dne vaří Místní ležák, od odpoledne pak zaberou za kohouty výčepní. Garanty kvality jsou zakladatelé pivovaru – sládek Adam Matuška a výčepní z Lokálů Lukáš Svoboda. Ať už milujete dobré pivo nebo jste jen zvědaví, co pro nás Ambiente zase připravilo – navštivte tento nový karlínský podnik ještě dnes.

Adresa: Sokolovská 55, Praha

Aparthotel Svatý Vavřinec

Další mimopražský podnik najdete v Peci pod Sněžkou. Nová designová restaurace se nachází v prostorách Aparthotelu Svatý Vavřinec. Věříme, že tuto novinku ocení nejen vášniví lyžaři, ale také milovníci hezkého designu a gastronomie. Restaurace nabízí příjemné a klidné posezení, výborné jídlo, kvalitní kávu a vybrané druhy vína. Skvělé jídlo jed navíc připravené jejich kuchaři na X-Oven grilu (na magrovníkovém dřevu). Výběr kvalitních druhů masa je opravdu velký: stařené hovězí, telecí, vepřové i ryby. Na své si přijde opravdu každý.

Adresa: Pec pod Sněžkou 291

Výčep

Ještě se na chvíli vrátíme k pivu a české kuchyni. Nový koncept Výčep na pražských Vinohradech se vám zapíše do paměti již po první návštěvě. Moderní uchopení klasické české kuchyně nás nadchlo. Nejen česká kuchyně se skrývá pod touto střechou – česká, moravská a valašská kuchyně pod taktovkou šéfkuchaře Jirky Hrachového a jeho parťáka Vojty Nemravy. Dalešice 11° a 13° na čepu a k tomu vždy dalešický speciál, to je nový vinohradský podnik – Výčep.

Adresa: Korunní 92, Praha

Bali Café

Unikátní nová kavárna nejen pro cestovatele otevřela v prosinci v Praze. Podnik s nezaměnitelnou atmosférou se nachází v samém centru Prahy, pouhých 300 metrů od stanice metra Muzeum. Přijďte si vychutnat kvalitní kávu a výborné jídlo do krásného prostředí s ručně vyráběným nábytkem a krásnými doplňky přímo z kouzelného indonéského ostrova Bali. A co vás nadchne je, že právě připravují cestovatelský portál, díky kterému se snadno dozvíte, zda v kavárně sedí nějaký cestovatel a o jaké země se zajímá.

Adresa: Čelakovského Sady 8, Praha

CK Knödelrei

Dnešní výčet uzavřeme street food knedlíkem. Ano čtete dobře. CK Knödelrei přináší street food verzi české a lokální kuchyně a otevírá svoji první kamennou pobočku na adrese Spálená 16. Polní „knedlíkárna“ se nám úspěšně zapsala do povědomí na pop-up marketu Manifesto, a provozovatel se tak rozhodl expandovat do kamenné pobočky v centru Prahy. V nabídce najdete klasiky, jako je trhaná kachna se zelím a knedlíčky, kuře na paprice, pečený bůček nebo tradiční kulajdu.

Adresa: Spálená 16, Praha

Michaela Svobodová, 3. 01. 2019