18 nově otevřených podniků – březnová edice

Inspirace

Amano Automat Churchill Bistro IN - MSIC Jekyll & Hyde La Terrasse Mama’s Garden Bar Mr. Brut Osada Pec nám spadla Piano Lounge Proč ne 67 Shisha Original lounge & café Spálený bistro The Miners Coffee & Characters TUTO bistro Vinotéka usousedu#1 WingHaus Zájezdní hostinec U Jiskrů

Duben s sebou přináší krásné jarní počasí a my v redakci jásáme. Ono se potom mnohem líp objevuje všechno nové. Využijte rubriku s nově otevřenými podniky jako inspiraci a ideální itinerář pro vaše jarní víkendové procházky. Zastavit se můžete na skvělou kávu, oběd nebo skleničku něčeho dobrého.

Amano

Dnes to rozjedeme pěkně po italsku. Na začátku března otevřela své brány nová restaurace Amano. Jedná se o již osmý podnik Riccarda Lucqueho a Ondřeje Rákosníka. Zaměření Amana vychází z autentické italské kuchyně, avšak jeho koncept se od restaurací Aromi, La Finestra in Cucina či bister La Bottega liší, a my vám hned řekneme v čem. Tento nový koncept nedaleko Florence je zaměřený na gourmet pizzu. Ta je připravována ze speciálního těsta, jejich vlastního kvasu a je doplněna o prvotřídní italské ingredience. Koncept Amana stojí také na social diningu – což znamená, že nabízí menší porce jídel, aby hosté ochutnali více chodů z menu a podělili se tak o zážitek s přáteli ještě více.

Adresa: Na Poříčí 48, Praha

Shisha Original lounge & café

Za vodními dýmkami Shisha Original, s nimiž se můžete potkat ve Vídni, Dubaji, Bukurešti a dalších světových metropolích, stojí sourozenci Mood a Aristo. Ti se rozhodli v domácím Brně otevřít Shisha Original lounge & café, takže si jejich dýmky nyní mohou užít i čeští nadšenci. To však není vše, kromě vodních dýmek si zde můžete dát i něco menšího k jídlu. Vše zapijete výběrovými sypanými čaji nebo kávou a signature koktejly, na nichž spolupracoval i český barman a teatender Honza Zlámaný.

Adresa: Husova 6, Brno

Osada

Na začátku března otevřela ve zkušebním provozu nová kavárna v Osadní ulici v Praze. Ochutnáte zde především kvalitně připravenou kávu, která vzniká pod rukama týmu kolem Ondřeje Štökla. Ale nebojte, najdete tu nejen to. Podnik dále nabízí také vlastní čerstvé šťávy, čerstvé menu a naturální vína, která jdou ruku v ruce s jejich kávou. Tým z nového konceptu Osada se už na vás těší a věřte, že má co nabídnout.

Adresa: Osadní 35, Praha

The Miners Coffee & Characters

Ještě chvíli u dobré kávy a Prahy zůstaneme a podíváme se na nový podnik u náměstí Jiřího z Poděbrad. Místo, kde se propojuje skvělá káva a nápaditý design, se pro vás také otevřel v březnu. Pokud dostanete chuť na kvalitní kávu, něco sladkého nebo malý snack – The Miners je tu pro vás.

Adresa: Slavíkova 5, Praha

Mama’s Garden Bar

O novém pražském hotelu ze sítě Mama Shelter jste už určitě slyšeli, nově je však součástí konceptu i sports bar. Takže pokud vás už nebaví, že vám doma žena přepíná fotbal nebo muž krasobruslení, je Mama’s Garden Bar ideálním řešením pro oba. V baru je totiž hned sedm velkých televizních obrazovek, z nichž každá promítá jiný sport. Záleží tedy jen na vás, čemu a komu chcete zrovna fandit. A když vás to omrzí, zahrajte si s přáteli kulečník nebo fotbálek. K tomu si můžete dát tankové pivo a nějaký dobrý snack, který do sport baru patří: burger, kuřecí křidélka nebo hot dog.

Adresa: Veletržní 20, Praha

Jekyll & Hyde

Aby to moravské metropoli nebylo líto, tak máme ještě jednu novinku z Brna. Přírůstek obohacuje brněnskou barovou a klubovou scénu a my jsme už teď přesvědčení, že o podniku ještě hodně uslyšíme. Jedinečný koncept propojuje dvě části podniku. Co se skrývá za názvem? Jekyll získal podobu designového cocktail baru, nabídne zajímavé menu se signature drinky a nezapomíná ani na něco malého k snědku. Hyde, který ještě na své otevření čeká, vás potom roztancuje a pobaví.

Adresa: Josefská 7, Brno

Zájezdní hostinec U Jiskrů

Tradice zájezdního hostince v Kbelnici, který poskytoval stravu a zázemí lidem i koním na císařské cestě ze Strakonic do Prahy, sahá až do 19. století. V roce 2019 tato historie znovu ožívá – v moderním pojetí, pod rukama zkušeného šéfkuchaře Martina Jiskry a jeho rodiny. Přes den můžete zajít na rychlý oběd nebo jídlo s sebou, večer si užijte skutečný zážitek z tradiční kuchyně. Na menu najdete pokrmy jako slepice na paprice, zapečený „segedín“ sikulský guláš, telecí vemínko, trhaný lalok či holubí maso. Suroviny jsou zpracovávány hospodárně a šetrně, menu odráží aktuální sezónu. Proto je jednoduché a často se obměňuje.

Adresa: Kbelnice 23, Přešťovice

TUTO Bistro

Stodůlky hlásí hodně zajímavého nováčka. TUTO Bistro otevřelo v druhé půlce března a už stihlo ukázat, že se bude jednat o pozoruhodný podnik. Toto moderní fresh bistro si potrpí na kvalitní ingredience a zpracování. Zajít si sem můžete na snídani, brunch, polední menu nebo slavnostní večeři. Pro fanoušky kuchařské soutěže MasterChef ještě zmíníme, že za konceptem stojí účastník soutěže Pavel Krajčík.

Adresa: Medunova 1, Praha

Automat Churchill

Novou restauraci hlásí také skupina Perfect Canteen Filipa Sajlera a Mirka Košatky. Automat Churchill je ojedinělým konceptem, v němž vše probíhá automatizovaně. V konzumaci nápojů i pokrmů zde mají hosté naprostou volnost, během své návštěvy si tak mohou pokrmy či nápoje dát opakovaně, aniž by museli čekat na číšníka nebo stát dlouhé fronty u jídelního pultu. Jídlo stačí načíst na konzumační kartu při výdeji u obsluhy a na konci vše u platebního terminálu zaplatit. Každý den je na výběr přibližně z dvaceti jídel.

Adresa: Italská 67, Praha

Spálený bistro

Jak už název napovídá, nový přírůstek hlásí také Spálená ulice v Praze. Bistro nabízí domácí buchty, vždy má minimálně jednu polévku, kváskové chleby s domácími pomazánkami a nechybí ani skvělá káva z pražírny Candycane Coffee. Otevřeno mají každý den od pondělí do pátku.

Adresa: Spálená 9, Praha

Bistro IN – MSIC

Nové bistro otevřelo také v Ostravě. Na první pohled vypadá nenápadně, ale v kuchyni se dějí divy. Menu se pravidelně obměňuje a kromě polévek si můžete vybrat také z hlavních chodů. Myslí zde i na ty, kteří dávají přednost rostlinné stravě. Na menu najdete klasická česká jídla jako koprovku nebo plněné papriky, ale také cizrnové curry nebo dnes tolik moderní různé bowls. A komu by to bylo málo, může si vybrat z nabídky dezertů.

Pec nám spadla

Trend kvalitního pečiva je vidět stále více. My máme velkou radost, že můžeme představit tohoto nováčka, který se celý točí kolem dobrého chleba a pečiva. Nová kavárna / pekárna / bistro Pec nám spadla má kromě kvalitního pečiva spoustu dalších dobrot. Například čerstvé šťávy, domácí limonády, zapečené chleby a plno dalšího. Kdy je můžete navštívit? Od pondělí do pátku, a to už od 7:30 ráno. Takže pokud přemýšlíte, kam v Praze na snídani, využijte tento tip.

Adresa: Lovosická 21, Praha

Piano Lounge

O restauraci Food Lab jsme vás už informovali. Ve stejných prostorách, jen o patro níže, nyní otevřel nový Piano Lounge, kde si po večeři můžete vychutnat koktejly. A to není vše! Pravidelně se zde pobavíte u českých i anglických stand-up comedy shows. Výjimkou nebude ani živá hudba a další kulturní program.

Adresa: Haštalská 4, Praha

Mr. Brut

U dobrého pití ještě chvíli zůstaneme. V březnu zahájil provoz nový prostor, který v sobě skrývá obchod, wine bar a také místo pro skvělé degustace. Zakládají si zde na výběru těch nejlepších produktů z kategorií champagne, víno, prémiové soft drinky a nechybí ani destiláty. Otevřeno mají pondělí až pátek do 22:00.

Adresa: Sokolovská 73/63, Praha

WingHaus

Kdo by nemiloval šťavnatá kuřecí křidélka. WingHaus vám přesně taková chystá od roku 2016 a nyní si jejich křidýlka můžete vychutnat i na Žižkově, kde otevřeli další pobočku. WingHaus si zakládají na čerstvých surovinách, skvělých omáčkách a ještě vám k tomu přihodí domácí hranolky. Pokud jste fanoušky sportu, tak vám určitě udělá radost velký počet obrazovek, které mají pro sportovní akce připraveny. Otevřeno mají od středy do neděle, od 10:00 do 22:00.

Adresa: Cimburkova 10, Praha

Proč ne 67

V březnu otevřela také nová kavárna na pražských Vinohradech – Proč ne 67. Jedná se o kombinaci kavárny a baru. Kavárna vám nabídne kromě kávy také pivovar Hubertus, bio limonády, quiche a skvělé domácí dorty. Navštívit ji můžete od pondělí do soboty nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad.

Adresa: Korunní 67, Praha

Vinotéka usousedu#1

Nová vinotéka na Proseku otevřela své brány pro všechny fanoušky dobrého moravského vína. Specializují se tu především na vína z moravskoslezských Karpat. Kromě vína si u nich můžete dát také kávu a odpočívat na příjemné malé zahrádce.

Adresa: Makedonská, Praha

La Terrasse

Posledním podnikem dneška je vršovická restaurace La Terrasse, která kromě jídla láká především na klidnou zahrádku ve vnitrobloku. S přibývajícími stupni na teploměru se bude jistě jednat o velmi žádané místo. Ideální na oběd nebo pivo po práci.

Adresa: Moskevská 20, Praha

Michaela Svobodová, 1. 04. 2019