16 nově otevřených podniků – listopadová edice

Inspirace

Bistro Ořechovka Café Truhlárna Chicko Chicken Kavárna Vlněna Kochoco Lasagna Mia Meat Beer Monkey Bar&Lounge Nija's Poké Bar Nutrend World Plzeňka Olše Sons of Memeo Steak Restaurant Swim – Universal Urban Refreshment The Sushi Bar Wonderlust Coffee

Ani jsme se nenadáli a slavíme první adventní neděli. První svíčka hoří a do Vánoc se nám čas krátí. Máte už nějaké dárky? My pro vás jeden dárek máme. Je to opět seznam nově otevřených podniků. Pojďte se s námi naladit na gastro vlnu a odměnit se ještě před Vánoci. Třeba zastávkou na skvělou kávu, lehký oběd v podobě poké nebo zážitkovou večeři. Máme pro vás všechno.

The Sushi Bar

Tentokrát začneme rybami a sushi. The Sushi bar se rozrůstá o novou pobočku. Tentokrát v ulici Slavíkova 3 na pražských Vinohradech. Tento seafood koncept bude zaměřený na prodej čerstvých ryb a sýru a nebu chybět ani bistro plné pochoutek z ryb. Přes zimu se můžete těšit na polévky z mořských plodů a ryb, které vás určitě zahřejí. Milujete sushi, ústřice a sashimi? Ani vy nepřijdete zkrátka. Nechybí ani čerstvé saláty, olivy a sýry. Na speciálních grilu vám také každý den připraví čerstvé ryby dle nabídky.

Adresa: Slavíkova 3, Praha

Steak Restaurant

Olomouc hlásí nováčka – a ne ledajakého. Zkušený tým, který stojí za známou olomouckou restaurací Entrée, otevřel hned přes ulici steakovou restauraci. Jedinečná chuť vycházející ze spojení přírody a špičkové steakové gastronomie. To všea a ještě mnohem více stojí v pozadí konceptu šéfkuchaře Michaela Solničky, který do Olomouce přináší nejen špičkové suroviny z regionálních farem, ale pozornost věnuje také samotnému procesu uchovávání a přípravy masa. Michael Solnička, steakový guru známý také jako Mr. Steak se v oblasti steakové gastronomie pohybuje již 25 let. Zkušenosti z tuzemských a zahraničních steakhousů mu pomohly vytvořit jedinečnou kulinární one man show odehrávající se v centrální části restaurace, kde můžete sledovat celý proces přípravy masa, který zahrnuje vyjmutí steaku ze stařicí komory, jeho tepelnou úpravu a servírování přímo před vámi.

Adresa: Lipenská 11/7, Olomouc

Nija’s Poké Bar

Brněnská gastro scéna také nespí a my jsme moc rádi, že vám můžeme představit nový poké bar. Food bar, kde se budete cítit jako doma. Během návštěvy můžete koukat přímo na přípravu vašeho pokrmu a nakouknout tak pod pokličku legendárních poké. Rýže, čerstvé ryby v sashimi kvalitě, oblíbené avokádo, fazolky, wakame řasy, mango, ale třeba i farmářské krůtí, tofu, nebo vejce. Mají vše na co si vzpomenete. V tomto poké baru se budete cítit jako doma. Příjemná atmosféra obývacího pokoje vám navodí pohodu a ať už se zastavíte na oběd nebo večeři – tady si návštěvu opravdu užijete. A pokud nemáte čas se zastavit a „polenošit“, nevadí – všechny dobroty vám rádi zabalí domů.

Adresa: Dvořákova 12, Brno

Nutrend World

Ještě jednou se vám hlásíme z Olomouce. Nutrend World je nový moderní hotel s luxusním fitness a skvělou restaurací. Zkušený tým hotelu a restaurace se o vás postará, jak se patří, a vy si budete moci vychutnat lahodné pokrmy v designovém moderním interiéru. V restauraci si zakládají především na čerstvých a kvalitních surovinách, hledají produkty v bio kvalitě, ctí tradiční recepty a také nové trendy. Vše, co můžete ochutnat, si zde připravují sami – od domácích těstovin přes vlastní chleba až po bylinky, které si sami pěstují. Restaurace je otevřena každý den od 7 hodin ráno do noci.

Adresa: Chválkovice 604, Olomouc 779 00

Wonderlust Coffee

Wonderlust Coffee je kavárna v centru Prahy, která se zaměřuje na kolektiv. A to především proto, že chtějí vytvořit komunitu lidí, kde si všichni budou rádi pomáhat. V dnešním světě, ve kterém chtějí všichni všechno rychle, je občas těžké se na chvilku zastavit a vzpomenout si na staré dobré časy. Proto se snažili vytvořit místo, kde jsou všichni vítáni a kde si můžete v klidu popovídat s kamarády, na chvilku zapomenout na každodenní povinnosti a stres. Wonderlust se snaží probudit snílka uvnitř každého z nás. Mít touhu objevovat nové věci, cestovat a jít za svým cílem. Nejen tato myšlenka láká do podniku – nechybí ani výběrová kvalitní káva, asijsky naladěné menu a velký výběr studených a teplých nápojů. Otevřeno mají každý den od pondělí do soboty od 7:00 do 23:00.

Adresa: Legerova 758/60, Praha

Meat Beer

Dnešní novinky vyloženě přejí milovníkům masa. Meat Beer je moderní česká restaurace. Jejich kuchyně kopíruje českou tradici, které dodávají čerstvost a kreativitu. V nabídce najdete pokrmy z lokálních a sezónních surovin, domácí nápoje, vyhlášenou tankovou Plzeň a pečlivě vybraná vína. Za restaurací stojí velmi zkušený tým, který vybudoval už restauraci Nejen Bistro a nebo třeba Dock House. „Základem pořádného vaření je, vložit do toho srdce a lásku,“ říká místní šéfkuchař Serhii Oseredko. Ovšem není v tom sám, jeho pravou rukou je Jirka Hrachový. Výčet jeho angažmá je pestrý: vařil v Kampa parku, v La Truff, Zátiší group a Grand Cru. Stál u samého zrodu Nejen Bistra. Cesty Serhiho a Jirky se spojily poprvé zde v Meat Beer. Celý týden mají otevřeno od 7 hodin ráno, kdy se můžete zastavit na vydatnou snídani.

Adresa: Washingtonova 1568/23, Praha 1

Café Truhlárna

Café Truhlárna je součástí více než 400 let starého Františkánského kláštera a nachází se přímo ve Františkánské zahradě, 50 metrů od vchodu z Jungmannova náměstí. V prostoru kavárny byla v minulosti dlouhá léta truhlárna, designéři se proto nechali interiéry truhláren inspirovat a vznikl velice zajímavý prostor, který evokuje truhlářskou dílnu. Café Truhlárna je otevřena od začátku listopadu a zákazníci si zde mohou vychutnat výběrovou kávu z pražírny Doubleshot nebo čerstvé lokální produkty od řemeslně vyráběných českých buchet, koláčů, dortů, po výborné bezlepkové nebo veganské dezerty nebo sendviče z kvasového chleba. Baristé zde připravují všechny druhy kávy na bázi espressa a dále Batch Brew a V60. Specialitou podniku teď pro zimní měsíce je vynikající Irská káva. Nemůžeme zapomenout také na domácí limonády. Do Truhlárny se v zimním období posadí přibližně 20 lidí. Na zahrádce kavárny, která přímo navazuje na Františkánskou zahradu, je během těchto chladnějších dnů možné využít posezení u starého truhlářského ponku a venkovního topidla, u kterého se dá pěkně ohřát. Na jaře se zde plánuje příjemné posezení s výhledem na klášter. Truhlárna je dobrý tip pro všechny, kdo mají rádi výběrovou kávu a kvalitní lokální produkty. Je ideálním odpočinkovým místem pro ty, kteří se během dne pohybují v centru Prahy.

Adresa: Františkánská zahrada, Praha

Bistro Ořechovka

Přímo na Ořechovce otevřelo brány nové bistro, které vás přivítá na skvělé jídlo, kvalitní kávu nebo skleničku vína. Kromě kvalitní kávy značky Candycane coffee mají skvělé domácí dorty, snídaňové menu, které servírují od 9:00 do 11:00, a zajít si sem můžete i na oběd. Kde bistro najdete? Bistro leží přímo v ústřední budově Ořechovka, kterou navrhl známý architekt Jaroslav Vodák. V historii byla tato budova srdcem a centrálním bodem čtvrti. Jednalo se o takové obchodní a společenské centrum, kde nechybělo místo, kde posedět, pošta, restaurace, kavárna a také třeba knihovna. Do bistra doporučujeme zajít na bohaté sladké i slané snídaně, obědovou nabídku anebo jen na kávu. V létě si můžete vychutnat všechny dobroty na krásné zahrádce.

Adresa: Na Ořechovce 250/30a, Praha

Swim – Universal Urban Refreshment

V centru Prahy vznikl nový koncept, který dá vybrat opravdu každému. Od moderní restaurace, přes cocktail bar plný kvalitních drinků až po moderní club plný dobré hudby. Od konce listopadu začali na palubě swimu servírovat kromě pečlivě vybrané hudby i lahodné chody. Zkuste zajít třeba na snídani, oběd, večeři, snack, drink či výběrovou kávu. Příjemně naladit se můžete nyní každý den od osmé hodiny ranní do dvou do noci.

Adresa: Štěpánská 36, Praha

Monkey Bar & Lounge

A máme tady další zajímavý bar. Tentokrát v pražské části Vršovice. V komplexu moderních bytových budov vznikl nový útulný bar Monkey. Tento bar je ideálním místem, kam zaskočit s kolegy na drink po práci anebo zajít s přáteli večer v klidu posedět. Velká nabídka kvalitních koktejlů, destilátů a kávy je samozřejmostí. Tento nováček má otevřeno každý den od 16:00.

Adresa: Altajská 4, Praha

Kavárna Vlněna

Brněnská značka Rebelbean roste jako z vody. O této partě kolem dobré kávy už jsme párkrát slyšeli a můžeme si být jistí, že ještě uslyšíme. Novinkou z jejich rebelských řad je nový projekt kavárny, kterou otevřeli v budově bývalé brněnské Vlněny. Kavárna se nachází v blízkosti Galerie Vaňkovka a co by kamenem dohodil od brněnského hlavního nádraží. Těšit se můžete již tradičně na jejich skvělou kávu, slané a sladké dobroty a spoustu studených a teplých nápojů.

Adresa: Přízova 284/5, Brno

Chicko Chicken

Jak už název napovídá, tady se to bude celé točit kolem pokrmů z kuřat. Velkou výhodou a lákadlem celého konceptu je možnost namíchat si vše podle chuti. Máte radši křídla? Nebo radši řízečky? Není problém – vyberete si počet, omáčky a dochucení. Omáček je výběr opravdu veliký od tradičních amerických, jako je sweet a smoky BBQ, přes italskou česnekovou s bylinkami nebo japonskou teriyaki. Svůj výběr můžete doplnit například přílohami typu jalapeño cheddar nebo opečenými bramborami. Určitě vás také potěší možnost rozvozu až k vám domů.

Adresa: Jaromírova 1, Praha

Sons of Memeo

Nedaleko náměstí Míru byla na konci měsíce otevřena nová restaurace zaměřená na vietnamskou kuchyni. Nápaditý a bohatý jídelní lístek uspokojí každého správného milovníka asijské kuchyně. Jejich hlavním cíle je přinést k vašim stolům zdravé a chutné jídlo, které si užijete a vychutnáte. Nechybí klasiky jako Phở Bo, BBQ, hot pots pro více osob, velký výběr závitků a další dobroty.

Adresa: Blanická 14, Praha

Kochoco

Hledáte v Praze kvalitní italskou zmrzlinu? Sice se nám už dost ochladilo, ale v prostorách Kochoco vám ji rádi pěkně v teple naservírují. Nebo máte chuť na sladkou tečku v podobě domácího dortu s dobrou kávou? To vše je pro vás připraveno v nové kavárně Kochoco v centru Prahy. Kavárna se nachází přímo Na Příkopě, takže ideální místo na odpočinek při vánočních nákupech, které vás brzy čekají. Otevřeno mají každý den v týdnu od rána do večera.

Adresa: Na Příkopě 24, Praha

Lasagna Mia

Pravá italská lasagneria vyrostla v Praze nedaleko zastávky I. P. Pavlova. Jedna z prvních originálních italských restaurací zaměřených pouze na lasagne nabízí, jak už název napovídá, především skvělé domácí lasagne. Ručně dělané těstoviny jsou samozřejmostí a nechybí ani speciality, jakými jsou například černé těstoviny. Ochutnat můžete vše od klasických, které znáte, po plněné rybou, zeleninou a dalšími poctivými ingrediencemi. Otevřeno mají každý den v týdnu od 10 do 20 hodin.

Adresa: Ječná 243/39a, Praha

Plzeňka Olše

Poslední novinka je také z našeho hlavního města a uzavře dnešní výčet dobrým pivem. Oživit podmanivou atmosféru starého Žižkova přesto, že se i tato pražská čtvrť mění před očima? Že se jedno s druhým neslučuje? Kdepak, jde to i umně spojit. Stačí zajít do nové značkové restaurace Pilsner Urquell, která vystřídala původní žižkovský restaurant Olše. Před 13 lety Olši převzali spolumajitelé Petr Hybner, Rostislav Šefraný a Dušan Kolarevič a z původní pivnice vybudovali vyhledávanou adresu všech, kteří míří za tradiční českou kuchyní a dobře ošetřeným plzeňským ležákem k tomu. A nejen z nejbližšího okolí, ale i ze vzdálenějších lokalit Prahy. Díky novému interiéru se návštěvníci dozvědí leccos i o Plzni, domovině Pilsner Urquell. Zdejší stěny totiž zdobí reliéfy nejtypičtějších míst plzeňského pivovaru. To hlavní z jeho útrob se ale skrývá v pivních tancích, respektive dominantě celé hospody, originálním výčepu. „Koncept Plzeňka volně navazuje na tradici a historii značky, ale soudobými moderními prostředky a provedením. Měla by se stát nejlepší hospodou v místě a okolí,“ říká architekt Jan Bouček, tvůrce Plzeňky. Tak na co ještě čekáte? Tento nově otevřený žižkovský klenot je připraven na vaši návštěvu.

Adresa: Táboritská 17/26, Praha

Michaela Svobodová, 1. 12. 2018