16 nově otevřených podniků – únorová edice

Inspirace

Café Millème Café Music Férová palačinkárna Fuglu Hezky Česky IF Café inspirace Kaférna Krymská 26 Lasagneria Le fakap Loretánské sklepy Nově otevřené podniky novinky Sociální bistro Střecha Spital Cafe Mitte Vegg-Go

Sladká i slaná Itálie, nové kavárny nebo místa, kam večer vyrazit minimálně na jeden drink, spíš víc! Kde je nově otevřeno? Víme o všech nováčcích, kteří v únoru rozjeli svůj byznys.

Lasagneria

 

 

První restaurace zaměřující se čistě na italskou specialitu v podobě zapečených těstovin otevřela na konci února na pražských Vinohradech. Lasagneria splňuje všechno, co od restaurace s takovým názvem očekáváte. Poctivé domácí těstoviny zapečené s pořádnou dávkou bešamelu, k tomu maso, zelenina nebo omáčky podle chutí hosta. Lasagne tady připravují každý den čerstvé a podle tradičních italských receptů.

Adresa: Korunní 35, Praha 2

IF Café 3

Zákusky od populární cukrářky Ivety Fabešové můžete ochutnat už na 4 místech po Praze. Poslední pobočka IF Café otevřela v minulých dnech v úplném centru Prahy v Jungmannově ulici. Stylový interiér cukrárny najdete v Rosetta Palace a i tady uvidíte z pohodlných křesel přímo do výroby za skleněnou vitrínou. Samozřejmostí pak zůstává široká nabídka sladkých dortů, zákusků, ale i snídaní nebo slaného pečiva.

Adresa: Jungmannova 21, Praha 1

Sociální bistro Střecha

Nové bistro Střecha na Žižkově má dva cíle, za prvé dát šanci a hlavně práci sociálně znevýhodněným lidem bez domova nebo po výkonu trestu a zároveň svým hostům nabídnout cenově dostupnou veganskou kuchyni. Po prvních dvou týdnech zkušebního provozu dnes už fungují naplno a krom polední nabídky s jednou polévkou a jedním jídlem, stálým jídelním lístkem a sladkým sem můžete vyrazit každou sobotu na brunch. Ten bude každý týden jiný, ale pokaždé od 11 do 14 hodin.

Adresa: Milíčova 25, Praha 3

Fuglu

Jakmile přijde na sladké a pečivo, bezlepkáři to nemají jednoduché. Díru na trhu se rozhodli zaplnit v Brně, a tak tady vzniklo místo, kde si dosyta užijí právě i ti, co nemůžou nebo nechtějí lepek. Ve Fuglu, což je příznačný název vzniklý spojením dvou anglických slov, který není těžké rozluštit, připravují denně nabídku sladkých i slaných dobrot jako jsou quiche, koláče nebo pečivo i k odnesení domů. K tomu nechybí ani káva, bezlepkové pivo nebo něco ostřejšího.

Adresa: Bayerova 6, Brno

Café Millème

Jak už jsme se zmínili výše, Praha 1 začíná být čím dál sladší a míst, kam se dá vyrazit mlsat, přibývá. Dalším takovým je i nové Café Millème, za kterým stojí tým zkušených cukrářů. Ti si přivezli zkušenosti z Francie a ty promítají do široké nabídky dezertů vlastní produkce. Zdejší dortíky se inspirují ale celým světem, a proto tady vymýšlejí takové kombinace s ingrediencemi typickými pro světová města, jako je třeba Rio de Janeiro, Hong Kong, Havana, San Francisco, ale taky Praha nebo Moskva. Výběr ještě doplňují makronky, vlastní croissanty, quiche nebo sendviče. Na menu pak najdete i snídaňovou nabídku, brunch nebo víno a šampaňské.

Adresa: Klimentská 34, Praha 1

Kaférna Praha

Nová kavárna v Praze přichází s vyzkoušeným a oblíbeným konceptem z jižních Čech. Kaférna otevřela svoji první pobočku v Příbrami, odkud se rozšířili ještě do Písku a nyní si můžete jejich kávu dát už i v hlavním městě. Základ nabídky i tady tvoří čerstvě pražená bio & fairtrade káva, kterou tady ještě doplňuje výběr sladkostí nebo dortů od Upekla. Pražská pobočka se navíc rozrostla i interiérem, který tady nabízí víc míst k sezení v lokalitě přímo pod Pražským hradem.

Adresa: Nerudova 32, Praha 1

Férová palačinkárna Liberec

Dalším rozrůstajícím se podnikem, a navíc ještě za hranicemi svého “rodného” města, je Férová palačinkárna. Svoji první pobočku otevřeli majitelé v Hradci Králové, další následovala v Pardubicích a nejnovější přírůstek najdete nyní i v Liberci. Ani tady na menu nechybí bohatá nabídka sladkých i slaných palačinek, jejichž příchuti si můžete poskládat i podle vlastních chuťových preferencí. Pozadu tady ale nezůstávají ani s kávou, kterou odebírají z české pražírny mamacoffee.

Adresa: 5. května 35, Liberec

Loretánské sklepy

Víno a prostory u Pražského hradu ve sklepích ze 14. století. Takový je koncept nováčka se zaměřením na moravská vína. Loretánské sklepy kromě toho ještě nabízejí i kuchyni s menu, ve kterém najdete předkrmy, hlavní jídla s výběrem od kuřecího přes vepřovou panenku, hovězí burgery i steaky až po kachnu a králíka. Romantické prostory sklepení jsou vhodné nejen pro návštěvu s večeří, ale je možné si zamluvit i celé prostory pro soukromé akce.

Adresa: Loretánské náměstí 8, Praha 1

Hezky Česky

Nové bistro Hezky Česky je rodinný podnik v Praze jen kousek od náměstí Míru. Provoz tady startuje už od brzkých ranních hodin a první hosté můžou dorazit na snídani od půl osmé. Nabídka přes obědy pokračuje poledním menu s každý den měnícími se jídly a večer podle slov majitelů patří především náročnějším labužníkům. Mezí jídly pak najdete světové kuchyně, i tu naši, doplněné o víno i prosecco na nápojovém lístku.

Adresa: Anglická 21, Praha 2

Kafe Kiosek

Majitele nové take away kavárny v Dejvicích můžete znát z televize jako účastníka kuchařské soutěže MasterChef. Finalista show z roku 2016 Jiří Hilgart v druhé polovině otevřel Kafe Kiosek s celkem jasnou myšlenkou „Dobrý kafe bez blbejch keců“. Nejen káva ale tvoří zdejší nabídku, hosté si tady můžou dát i polévku, domácí pomazánky a samozřejmě nechybí ani výběr sladkého.

Krymská 26

Prostor nedávno uzavřeného provozu InCider Bar už má nového majitele a i nyní sem můžete vyrazit za pitím. Nový bar s jasným názvem Krymská 26 pokračuje s nabídkou cideru, i když v menším měřítku, a zajít sem můžete například na Magnetic nebo Tátův sad. Kromě toho si tady můžete objednat ještě víno a k tomu zakousnout třeba domácí paštiku nebo utopence.

Adresa: Krymská 26, Praha 10

Café Music

Další novinka je z Rakovníka, kde otevřela nová kavárna v historické části města. Café Music se navíc pyšní svojí vlastní pražírnou a sami si tady praží vybrané druhy káv, včetně kávy výběrové. Tu si navíc můžou hosté odnést i domů nebo do kanceláře. Ke kávě samozřejmě ale patří i něco sladkého nebo slaného na zub, a tak nechybí v nabídce ani to nebo čaje a moravská vína. Ranní ptáčata navíc ocení otvíračku už od půl osmé ráno.

Adresa: Kamenná 158, Rakovník

Le fakap. café&bar

Spojení kavárny, baru a módy tvoří koncept břevnovské novinky Le fakap. S heslem “Zapomeňte na konvence a předsudky” tady tvoří originální místo přímo na koleji Hvězda a nejen studenti sem můžou vyrazit odpoledne na kávu a večer pak na drink, víno nebo pivo. Otvírací doba je tady totiž každý den od 16 hodin do 1 do noci. Nápojovým lístkem to ale nekončí, prostor je možné využít i pro organizování libovolných akcí, které majitelé dokáží připravit na míru všem požadavkům s jedinečným Fakap rukopisem.

Adresa: Zvoníčkova 5, Praha 6

Spital Cafe Mitte

Brněnská kavárna s výběrovou kávou Cafe Mitte sídlí v centru města, ale nově jejich kávovou nabídku najdete v prostoru Fakultní nemocnice Brno. Sehnat dobrou kávu na podobných místech totiž často není jednoduchý úkol. Naštěstí se i Spital pobočka pyšní kávovými drinky založenými na espressu nebo připravené alternativními způsoby, hosté si můžou vybrat i z řady sladkostí od Sandra peče koláče, dorty, bábovky nebo třeba větrníky a taky slané občerstvení, jako jsou čerstvé wrapy.

Adresa: Jihlavská 20, Brno

Vegg-Go Pardubice

Oblíbená síť vegetariánských a veganských bister Vegg-Go se rozšiřuje nejen po Praze, ale také České republice, a nejnovější pobočkou je právě ta pardubická. Rychlé a zdravé jídlo si tady návštěvníci můžou nandat sami podle chuti, nebo si zvolit jeden z hotových teplých pokrmů, wrapů, sendvičů nebo si dát něco sladkého. Novinku najdete v prostorách nákupního centra Atrium Palác Pardubice.

Adresa: Masarykovo náměstí 2799, Pardubice

Karolína Hejlová, 3. 03. 2018