17 nově otevřených podniků – únorová edice

Inspirace

BON Fresh Ramen & Soba Bramster Café Jamón Cheecup eMBe pivovar Ideas are Bulletproof KAAVA Kim‘s Bap Little Saigon Meatcraft Moonclub Muzejní kavárna Salátovna U Slepé mrkvičky Sbeerka Street Buffet Tamarind Tree Thanh Tam Fusion Food

I přesto, že je únor nejkratším měsícem v roce, přinesl nám velké množství nově otevřených podniků. Ať už jste milovníky asijské kuchyně, piva, pastrami, cupcake dortíků nebo kvalitních koktejlů, neměly by vám dnešní novinky určitě uniknout. Společně se dnes vypravíme do Prahy, Mladé Boleslavi, Dolních Břežan i Litoměřic.

Ideas are Bulletproof

Dnešní novinky otevíráme dlouho očekávaným konceptem, který vznikl pod taktovkou týmu z AnonymouS Baru. Že se máte na co se těšit, asi ani nemusíme psát. Ideas are Bulletproof je bistro/bar inspirovaný americkými dive bary, taktéž nazývanými jako sousedské bary. Bulletproof kuchyně je postavená na sezonních surovinách s použitím typických ingrediencí z jižanské kuchyně s moderním pojetím. Výběrovou kávu z lokální pražírny vám připraví legionáři z AnonymouS Coffee na stroji La Marzocco Strada EP.

Adresa: Jungmannova 11, Praha

Meatcraft

Milovníci masa pozor! Nově otevřený smíchovský podnik Meatcraft nepřináší jen lahodné burgery, ale ochutnat můžete také kvalitní pastrami, klobásky či speciální sendviče, kde prim hraje maso. Podnik nabízí denní menu a má otevřeno od pondělí do soboty.

Adresa: Jindřicha Plachty 27, Praha

Bramster

Nový vinohradský podnik Bramster vytvořil koncept, který se celý točí kolem jedné suroviny – pečené brambory. Po pár úspěšných eventech a pop-upech se parta kolem Bramster rozhodla otevřít kamennou pobočku a přinést vám tak nastálo umění dobře pečené brambory. Brambory, které můžete ochutnat, zdobí různými ingrediencemi – těšit se tak můžete například na bramboru s italským ossobuco nebo sýrem feta.

Adresa: Mánesova 1552/94, Praha

BON Fresh Ramen & Soba

BON Fresh Ramen & Soba je nová restaurace na náměstí Míru v Praze. Díky „létajícím“ nudlím soba (ručně vyráběným pohankovým nudlím) se jedná o jedinečný koncept. Majitelé se inspirovali v New Yorku, kde během svého pobytu navštívili několik japonských restaurací. Zlomovým okamžikem bylo setkání s mistrem Shuichi Kotani, šéfkuchařem a noodle masterem pocházejícím z Japonska. Ten již 20 let žije v New Yorku, kde má tři restaurace a po celém světě pomáhá rozjíždět Ramen & Soba projekty. Menu skýtá několik druhů ramen a soba nudlí. Cena začíná od 139 Kč za nejjednodušší porci. Všechno je čerstvé a soba nudle ručně vyráběné.

Adresa: Ibsenova 1234/1, Praha

Thanh Tam Fusion Food

V dnešních novinkách dostala pražská čtvrť Vinohrady pěkně naděleno. Další asijské bistro a opět Praha 2. Tento koncept nadchne každého, kdo nemůže odolat čerstvé a autentické asijské kuchyni. Bistro nabízí velký výběr – od polévek a předkrmů přes velký výběr kari a nudlí až po tradiční asijské dezerty. Pokud přemýšlíte, kam na rychlý oběd, zkuste tuto novinku.

Adresa: Vinohradská 839/15, Praha

Cheecup

Sladký koncept Cheecup se rozrůstá a v únoru přivítal nováčka do svých řad – vršovickou pobočku Cheecup. Celkem zajímavý název řetězce vznikl kombinací slov cheesecake a cupcake. A právě kolem propojení těchto dvou věcí se celý podnik točí. V podniku kromě domácích sladkostí najdete také skvělý výběr vín a výběr slaných drobností. 

Adresa: Vršovické náměstí, Praha

Salátovna U Slepé mrkvičky

Masopust je u konce a jaro se blíží, proto jsme rádi, že s touto novinkou můžeme našemu jídelníčku také trochu odlehčit. Představujeme nově otevřený podnik na Letné, který nabízí vlastní sestavení salátů, ale také již hotové saláty, sendviče, wrapy, polévky, smoothies a mnoho dalšího. Všechny dobroty vám na přání zabalí s sebou třeba do práce. 

Adresa: Milady Horákové 600/38, Praha

Moonclub

Novinkou, kterou nemůžeme vynechat, je nový Moonclub, který vyrostl v Dlouhé ulici. Elegantní a promyšlený interiér podniku vás takřka doslova vynese mezi hvězdy. Vkusně řešené zasklené nádvoří a renovovaný historický objekt vás dostanou. A co když přidáme skvělé koktejly, možnost dát si dobrou večeři, taneční parket s výhledem na noční oblohu a mnoho ukrytých salónků pro soukromé oslavy a party? Moonclub je koncept, který byste při svých nočních toulkách Prahou neměli minout.

Adresa: Dlouhá 26, Praha

Kim’s Bap

„Tohle není sushi,“ zní  claim nového podniku, který se rozhodl zaměřit na fresh boxy, čerstvé suroviny a hlavně na to, aby jídlo bylo pohodlné a praktické na vašich cestách. Ať už využijete fresh boxů při cestování, do práce nebo třeba na piknik s přáteli, určitě nebudete zklamaní. Podnik sídlí v okrese Praha-Západ a má otevřeno každý den kromě neděle.

Adresa: Unhošťská 497, Praha – Jeneč

Little Saigon

Konečně také nějaká moravská novinka. Brněnská gastronomická scéna se rozrůstá o nové trendy vietnamské bistro. Krásný interiér, čerstvé suroviny a tradiční vietnamské recepty. To vše nový brněnský podnik zákazníkům nabízí. Možná vás překvapí, že zde mají také koktejlové menu s jejich vlastními signature drinky.

Adresa: Špitálka 124/37, Brno

Sbeerka

Tato Sbeerka je určena především pro ty, kdo rádi sbírají pivní zážitky. Nový ostravský podnik v sobě skrývá restauraci chmelenou neotřelým interiérem a kořeněnou jedinečnou atmosférou. Na čepu mají pestrou sbírku piv různých stylů – vždy z malých pivovarů a pokaždé v hojném počtu. Pokud se už teď vaše pivní chuťové pohárky radují, jedno je jisté – určitě si vyberou. A protože k tomu pivnímu objevování patří vyladěné jídlo, můžete se těšit na místní čerstvé a rozmanité menu.

Adresa: Hlavní třída 6096/39, Ostrava

Muzejní kavárna

Na začátku února otevřela také nová muzejní kavárna v Roztokách u Prahy. Útulná kavárna vás určitě potěší nejen dobrou kávou. K vidění je momentálně výstava obrazů Roztok. Maminky s dětmi jistě ocení malý dětský koutek pro jejich ratolesti. Otevřeno mají od středy do neděle od 10:00 do 18:00.

Adresa: Zámek 1, Roztoky, Praha-Západ

eMBe pivovar

Opět něco pro pivní nadšence. Mladá Boleslav hlásí pivního nováčka – restauraci s vlastním minipivovarem a výbornou gastronomií. V nabídce mají svou vlastní IPU a další pivní speciály. Ani místní kuchyně vás jistě nezklame. eMBe pivovar s restaurací se nachází v objektu bývalé barokní sladovny v Mladé Boleslavi. 

Adresa: Na Klenici 46/9, Mladá Boleslav

Café Jamón

Tapas, sangría, jamón – pro tým nového bistra to není jen gastronomie, ale životní styl. Španělská kuchyně, energie a atmosféra je inspirovala k otevření tohoto podniku. Kdo by neznal vyhlášený španělský „pan con tomate“ (chléb s rajčaty a olivovým olejem). Tuto španělskou pochoutku zde můžete ochutnat spolu s tradiční španělskou šunkou jamón, sýry a výbornými víny.

Adresa: U náměstí 706, Dolní Břežany

KAAVA

Káva, koláče a móda. To vše se skrývá pod pokličkou nového konceptu KAAVA. Podnik vyrostl v pražském Karlíně, nedaleko stanice metra Křižíkova. Dát si můžete skvělou kávu, čaj, sladké dobroty anebo svůj šatník doplnit o nové kousky berlínské značky 24Colours. 

Adresa: Sokolovská 101, Praha

Street Buffet

Trendy street food kuchyně a poctivě připravené burgery jsou novinkou v Litoměřicích. Burger bar a restaurace s rychlým jídlem, která si zakládá na špičkové kvalitě surovin, tradičních výrobních postupech a přátelském servisu. Zajít si můžete také na nedělní brunch, který vám nabídne pravou anglickou snídani, lívance a spoustu dalších pochoutek.

Adresa: Sovova 709/5, Litoměřice

Tamarind Tree

Koncept, který nás těší již čtyři roky, se rozhodl usadit na stálém místě, a proto jej také nesmíme opomenout v našich novinkách. Kdo vlastně jsou? Tamarind Tree je partička milovníků street food asijské kuchyně. To, že asijskou kuchyni milují, je vidět také na jejich přístupu – koření mají přímo z Asie od kamarádů kuchařů nebo z vlastních cest. Jídlo připravují podle nabídky sezónních surovin a aktuálního počasí. Zeleninu si nechávají dovážet od českých farmářů a díky ní si přijdou na své také vegani a vegetariáni. Pokud máte rádi asijskou kuchyni, nebudete novinkou zklamáni.

Adresa: Vyšehradská 43, Praha

Michaela Svobodová, 1. 03. 2019