21 nově otevřených podniků – říjnová edice

Inspirace

Avocado Gang AYA Restaurant Balance coffee & wine Bar 1931 Bistro Egon Bistro Monk Café & Gallery Barley Coma'r Absinthe Café Daddy’s Burger Elsner Bistro Makuky´s Cupcakes My Friends Bar NEBU Restaurant Nově otevřené podniky Ossegg Pekařství Pance & Landi Smoke District Srdcovka Starbucks Start UP Coffee Travel Café Zubang

Krásný říjen plný slunce se pomalu přehoupl do zimy, a nastal tak ideální čas na objevování nových podniků. A že byl říjen na sklizeň opravdu bohatý. Dnes si představíme nové zajímavé bary, kavárny a nebudou chybět ani skvělé restaurace a bistra. Pohodlně se usaďte a nechte vaše chuťové buňky vybrat další zastávku na vašem seznamu gastronomických přání.

Coma’r Absinthe Café

Vzhledem k teplotám venku dnes začneme něčím, co by vás mohlo pěkně zahřát. Dnes, 2. listopadu, otevírá svůj provoz nová absinthová kavárna v Kodaňské ulici. V tomto podniku se snaží spojit příjemný denní rituál pití kávy se silně alkoholickou, ale uspokojující chutí koktejlů. A jak už jste jistě z názvu pochopili, v hlavní roli bude káva a absinthe. „Mám moc ráda drsnou chuť absinthu, ale nikdy mi nevyhovovala hrubá kultura s ním spojená. Proto jsme se rozhodli založit bar, který modernizuje pohled na absinth,“ uvádí Yuli, majitelka podniku. Tato kavárna si dala za cíl vytvořit křehčí a modernější pohled na tento zelený zázrak. Kavárna má otevřeno každý den od rána až do nočních hodin.

Adresa: Kodaňská 81/4, Praha 10

My Friends Bar

U něčeho silnějšího ještě chvíli zůstaneme. Další na seznamu nováčků je plzeňský bar My Friends. Jedná se o tradiční koktejlový bar, který klade důraz na poctivé řemeslo, tradici a kvalitní destiláty. Tým baru už má v Plzni pěknou historii a názvem My Friends poukazují na to, že je prostě dobré být spolu a trávit čas s přáteli. Bar se pyšní krásným interiérem, skvělými koktejly a nechybí ani něco k zakousnutí. Bar má pro vás otevřeno každý den.

Adresa: Americká 11, Plzeň

Bar 1931 

Tak dobře, ještě chvíli u barů zůstaneme. Třetí barový nováček už pilně pracuje na novém koktejlovém menu. Lounge Bar 1931 je stylovým barem s vysokou barovou kulturou ve funkcionalistické atmosféře, který se Zlínu otevře v přízemí nově zrekonstruovaného Obchodního domu. Bar návštěvníkům nabídne široký výběr destilátů, míchaných nápojů a speciálních tematických drinků. Kávomilové si zde přijdou také na své, protože Bar 1931 bude mít vlastní značku čerstvě pražené kávy. Nebude chybět pestrá gastronomie včetně obědových menu a španělské klasiky v podobě tapas. Atmosféra baru bude dotvořena pravidelnými kulturními akcemi.

Adresa: náměstí Práce 2523, Zlín

Elsner Bistro

Prvním nováčkem, který je zaměřený hlavně na jídlo, je nové bistro Elsner v Brně. Jejich koncept je hlavně pro ty, kterým není jedno, co jí a odkud suroviny pochází. Podnik stojí na surovinách, které není lehké sehnat a zpracovat – jak sami říkají: „…od zobáčku po ocásek, ale děláme to a máme z toho radost.” Chléb a další pečivo si pečou sami, z kvásku a bio mouky mleté na kameni, maso je ze zvířat chovaných i poražených s úctou, zelenina pěstovaná bez chemie a vejce od slepic, které se hýbou. To jsou zásady, které v Bistru Elsner najdete. Máme z toho radost a určitě by toto místo nemělo při vaší brněnské zastávce chybět.

Adresa: Zelný trh 10, Brno

Bistro Monk

V centru Prahy otevřelo nové bistro, které si klade za cíl především rozbít typický zástup turistických podniků v okolí Staroměstského a Václavského náměstí. Monk je místo, kde můžete začít den už brzkou snídaní ještě před prací, během dne si sem skočit na oběd a večer i na skleničku vína nebo třeba gin & tonic. V kuchyni stojí mladý tým kuchařů, kteří precizně připravují každý chod a menu se pravidelně obměňuje podle sezony. Na své si tady přijdou i vegetariáni a vegani, bezmasá jídla zde dostávají stejný prostor a péči jako ta klasická. Za pozornost pak určitě stojí populární vejce Florentine, která originálně připravují v croissantu, nebo veganské burgery, jimiž nepohrdne ani masožravec.

Adresa: Michalská 20, Praha 1

AYA Restaurant

Milovníci asijské kuchyně pozor! Nová japonská restaurace otevřela své brány tento měsíc v Liberci. Restaurace AYA se zaměřuje na japonskou kuchyni, kde nechybí speciality jako pravý ramen a především oblíbené sushi. Každý den restaurace nabízí také denní menu za zvýhodněné ceny. Krásný moderní interiér a skvělé menu – to vše najdete v tomto ráji japonské kuchyně.

Adresa: Proletářská 195, Liberec

Starbucks

Značka Starbucks otevřela novou pobočku na stanici metra Můstek. V čem je jiná a unikátní? Jedná se o první bar s prémiovými druhy kávy ze sítě kaváren Starbucks v Praze. Kavárna má rozlohu ​​371 metrů čtverečních a k tomu 70 metrů čtverečních venkovní zahrádky, nabídne tak přes 100 míst k sezení. Krásný design pobočky, zásuvka u každého stolu a velký počet míst je ideální pro práci. Zkuste nový Starbucks, když budete hledat, kde se během dne v klidu schovat s počítačem a pracovat.

Adresa: Jungmannova 34, Praha 1

NEBU Restaurant

Dalším nováčkem, který bude bojovat o své místo mezi asijskými koncepty, je restaurace NEBU v pražských Nebušicích. Tato asijská zážitková restaurace se řídí heslem „sharing is caring” a jejich menu si proto nejlépe užijete společně s vašimi blízkými. V menu naleznete velké množství indických specialit, včetně jejich Vindaloo a Tandoori v různých variantách. I přesto, že restaurace umožňuje také take-away, doporučujeme zastavit se na chvíli a užít si atmosféru místa, které propojuje art, food and love.

Adresa: nám. Padlých 95, Praha-Nebušice

Balance coffee & wine

Dlouho očekávaný koncept na jižní Moravě. Balance coffee & wine, jak už název napovídá, vzdává hold především dobré kávě a vínu. Pochutnat si zde můžete také na skvělých snídaních, domácích chlebech a sladkých dobrotách. V Balance coffee pracují výhradně s čerstvě praženou výběrovou kávou z aktuálních sklizní a užít si ji můžete jak přímo v podniku, tak si také odnést tento kávový poklad domů. V nabídce vín nechybí naturální vína. Balance má pro vás otevřeno od úterý do neděle od 8 hodin ráno.

Adresa: Velká Mikulášská 37/10, Znojmo

Ossegg

Další novinka potěší především pivní fanoušky. Nová restaurace s minipivovarem Ossegg otevřela na pražských Vinohradech. Zajímavostí je, že historie pivovaru sahá až do 13. století. Osecké pivovarnictví je od svého počátku spojeno s cisteriánským klášterem v Oseku u Duchcova. Tento ráj piva a dobrého jídla se pyšní především tím, že si vaří vlastní pivo a zaměřuje se na moderní českou kuchyni. Restaurace má krásný interiér a nabídkou piv určitě nebudete zklamaní.

Adresa: Římská 45, Praha 2

Travel Café

Na chvíli vyjedeme také mimo Prahu a podíváme se na nově otevřené Travel Café. Nový písecký podnik na pomezí kavárny, bistra a baru nabízí vintage interiér s krbem, sezení pro 30 osob a místa u barového pultu. Od května do října také 14 míst v zimní zahradě a 24 míst na zahrádce ve vnitrobloku. Stálá nabídka jídel čerpá z kvalitních lokálních surovin. Podávány jsou snídaně, brunche i večeře. V nabídce jsou dva druhy čepovaného piva, vína jak z Moravy, tak z Jihoafrické republiky a netradiční nealko nápoje. Samozřejmostí je výběrová káva doplněná o exkluzivní nabídku kávy vietnamské. Sypané čaje bio kvality a horké kakao se slaným karamelem jsou jen důkazem toho, že to myslí vážně.

Adresa: Komenského 87, Budějovické Předměstí, Písek

Bistro Egon

 

Vinohrady hlásí nováčka na poli burgerů. Nově otevřené bistro Egon láká na skvělé burgery, a ne ledajaké – bistro se zaměřuje na sliders, tj. miniburgery, které si nakombinujete, jak vy chcete. Ideální také pro všechny, kteří si na klasickou velikost burgeru netroufnou. Bistro má zatím zkušební provoz a otevřeno od pondělí do soboty.

Adresa: Seifertova 2, Praha

Pekařství Pance & Landi

Gatronomická scéna se rozrůstá, a nové podniky tak vznikají i v pražské Libni. Od 1. října můžete navštívit nové rodinné pekařství. Myšlenka malého pekařství se zrodila před lety v Maďarsku v pekárně kamaráda majitelů. Napadlo je, že by bylo pěkné něco takového zrealizovat i v Praze, s rodinným nádechem, kdy se bude péct pro radost. Pro své nové pekařství vybrali část Prahy, kde je o hezká bistra, obchůdky a pekařstvích ještě pořád trochu nouze. Pekařství nabízí spoustu skvělých produktů z kvalitních surovin. Co třeba posnídat chleba s jejich vajíčkovou pomazánkou nebo domácí quiche? Tým má v hlavě spoustu dalších nápadů, jak pekařství rozšířit. Můžete se třeba těšit na víkendové trhy spojené s gastronomií.

Adresa: Podlipného 810/14, Praha 8

Café & Gallery Barley

Spojení umění, dobré kávy a něčeho na zub – co víc si přát. Přesně takový je nový koncept, který byl otevřen v Ječné ulici v Praze. Kavárna určitě stojí za návštěvu, jelikož nabízí skvělé domácí dezerty a denní menu. Nejen vaše chuťové buňky odejdou spokojeny. Potěšíte i své oko díky pravidelným výstavám současných autorů. Kavárna má otevřeno od pondělí do pátku.

Adresa: Ječná 243/39a, Praha 2

Smoke District

Také Hradec Králové doplňuje seznam nováčků. Nově otevřený podnik kombinuje kvalitní koktejly a vodní dýmky. Tento hookah lounge nabízí mimo jiné také velmi moderní interiér zabudovaný do historických kleneb. Otevřeno mají každý den v týdnu.

Adresa: Velké náměstí 153/9, Hradec Králové

Zubang

V půlce října se otevřela nová korejská restaurace v centru Prahy. Zubang klade důraz na autenticitu, kvalitní suroviny a jedinečný gastronomický zážitek. Restaurace nabízí pokrmy z rýže, nudlí a také speciální menu pro více osob, které je ideální na sdílení s přáteli. Profesionální tým kuchařů, unikátní designový interiér a jedinečná kuchyně – to vše je Zubang a určitě stojí za vaši brzkou návštěvu.

Adresa: V Kotcích 522/5, Praha 1

Avocado Gang

Avokádo je trend a my ho milujeme. Proto s radostí oznamujeme tuto pražskou novinku, kterou je první avokádová restaurace. Co to znamená? Celé menu se točí kolem tohoto zeleného zázraku. Kartu vsadili na jednu jedinou surovinu: AVOKÁDO. Toho se nelze přejíst, přitom úžasně zasytí, skvěle nahradí máslo a můžete jej připravit na desítky způsobů. I když ten nejobyčejnější je pořád ten nejlepší: osolit mořskou solí, zakápnout citronem a vyjídat lžičkou. Domovem pro tuto restauraci se stal pražský Karlín a za tímto trendy konceptem stojí stejný tým, který vybudoval i Bistro proti proudu. Otevřeno mají od pondělí do soboty.

Adresa: Křižíkova 72, Praha 8

Start UP Coffee

Novou kavárnu hlásí také Plzeň. Nově otevřené Start UP Coffee už svým názvem vybízí k produktivitě. Váš den nastartují nejen výběrovou kávou z předních českých pražíren, ale i poctivými dezerty a pohodovým prostředím. Přijďte do této nové kavárny načerpat energii a motivujte se k nastartování vlastních snů!

Adresa: Palackého 337/14, Plzeň

Daddy’s Burger

Ani v tomto vydání nově otevřených podniků nesmí chybět pořádná burgrárna, tuto už druhou v pořadí najdete také na Vinohradech. Tým, který stojí za Daddy´s Burger, jsou gastro nadšenci snad již od narození. Moc se nám líbí příběh o tom, jak vznikl název: majitele jejich rodiče vedli ke gastronomii odjakživa, proto se rozhodli pojmenovat svůj podnik Daddy’s Burger na počest svých největších inspirací. A také budou moc rádi, když se u nich budete cítit jako doma. Tým má za sebou také zkušenosti se sezónním podnikem Občerstvení U Žirafy, který vedli v domácím stylu.Daddy’s Burger nabízí otevřenou náruč plnou dobrého jídla. Otevřeno mají od úterý do neděle a využít můžete také možnost rozvozu až k vám domů.

Adresa: Sarajevská 1690/25, Praha 2

Srdcovka

Teď něco pro milovníky piva a dobré české kuchyně. Nová restaurace Srdcovka byla v říjnu otevřena ve Spálené ulici v Praze. Celý koncept se točí kolem piva Gambrinus a poctivé české kuchyně v moderním pojetí, s důrazem na čerstvost surovin bez použití dochucovadel a umělých přísad. Samozřejmostí je zde výborně ošetřené čepované pivo, dále kvalitní servis a odpovídající prostředí. Tedy ideální kombinace pro příjemné posezení s přáteli při jakékoliv příležitosti. Ať už zajdete „na jedno“, rozhodnete se povečeřet, sledovat promítání důležitého zápasu nebo rovnou uspořádat oslavu, jste na správném místě.

Adresa: Spálená 99/33, Praha 2 – Nové Město

Makuky´s Cupcakes

Sladkou tečkou za říjnovým výčtem novinek je cukrárna Makuky´s Cupcakes. Nově otevřená prodejna domácích cupcakes, které si zamilujete. Pečou pouze z čerstvých surovin a dortíky jsou ke každé příležitosti. Samozřejmě ke cupcakes nesmí chybět ani kvalitní káva, kterou zde budete moci ochutnat. Před pár lety začali majitelé přemýšlet, jak by měly takové cupcakes vypadat a chutnat. Vyzkoušeli nespočet různých variant – jak krémů, tak těst. Práce se však vyplatila a nyní vám můžou nabídnout mnoho druhů cupcakes, které můžete ochutnat v jejich novém obchůdku.

Adresa: Koněvova 1160/92, Praha 3

Michaela Svobodová, 7. 11. 2018