24 hodin: Barcelona

Inspirace

bar Barcelona bistro cestování gastronomie kavárna restaurace Španělsko

To, že se Česká republika v gastronomii posouvá každým dnem, víme, mapujeme to a jsme na to spolu s vámi patřičně pyšní. Také jsme moc rádi, že vám každý měsíc můžeme přinášet nově otevřené projekty, zajímavé rozhovory a další inspiraci z české gastronomické scény. Do nového roku jsme se však rozhodli přijít s novou inspirací, trochu rozšířit pole našeho zaměření a projet se s vámi po Evropě. V této nové rubrice vám budeme přinášet inspiraci z evropských měst, kde nám chutnalo. Prožijeme spolu jeden den – vlastně se tím dnem společně projíme a propijeme. Přejeme vám příjemné čtení a ať vám na vašich cestách chutná – ať už vyrazíte kamkoliv.

Nevím jak vám, ale nám v redakci už ta zima nějak nesvědčí. I proto jsme se rozhodli zvolit první místo tak, abychom se tam alespoň trochu ohřáli. Barcelona se stala za poslední roky velkým trendem v rámci evropského cestování. Důvodů je hned několik a na své si tam přijde opravdu každý. Ať už jste fanoušek zajímavé architektury, umění, fotbalu, večerního života, skvělého jídla, pití nebo jen obyčejného válení se na pláži. (Ačkoli na to poslední si přeci jen ještě musíme chvíli počkat.)

Zní to jako sen? Není na co čekat. Země skvělé gastronomie, Gaudího a nezapomenutelné atmosféry na vás čeká a my spolu prožijeme jeden den ve znamení barcelonské gastronomie!

9:00 Snídaně

Správný den začíná snídaní. Co si třeba vybrat z několika variant avokádových toastů, výbornou kávu a domácí dezerty v netradiční designové kavárně Espai Joliu v barcelonské čtvrti El Poblenou? Tento podnik ocení nejen milovníci kávy. Celá kavárna je skvělým místem pro milovníky květin a rostlin všeho druhu. Nechybí ani velký výběr designových knih věnovaných květinám. Místo, které si zamilujete. Pokud se rozhodnete zůstat raději v centru města, navštivte skvělé Federal Café Gótic.

Adresa:

Espai Joliu: Carrer de Badajoz 95, Barcelona
Federal Café Gótic: Passatge de la Pau 11, Barcelona

11:00 Dopolední káva

Rychlá a dobrá káva při dopoledním toulání městem? V historické části města El Gótic nesmíte minout kavárnu Satan’s Coffee Corner. Nejen interiér a místo podniku vás zaujme, ale také skvělá káva a zajímavá nabídka menu. V Barceloně mají celkem dvě pobočky.

Adresa:

Satan’s Coffee Corner: Carrer de l’Arc de Sant Ramon del Call 11, Barcelona

13:00 Tradiční Tapas

Pokud vás přepadne malý hlad, zaskočte přes den na klasické španělské tapas. Mezi tradiční tapas patří mořské plody, chléb s rajčaty a olivovým olejem, krokety a čerstvě krájená šunka Jamón Serrano. Tady nemůžeme ve výčtu zůstat jen u jednoho podniku. Ať už si vyberete El Pintxo ve staré rybářské čtvrti Barceloneta, vyhlášené Elsa y Fred nebo elegantní Llamber nedaleko Arc de Triomf, nebudete litovat. A pokud hledáte něco lokálního a za skvělé ceny, máme pro vás super tip! Tapas bar Bitácora vás překvapí lokální hospodskou atmosférou a příjemnými cenami. Milujeme je všechny. Každý je trochu jiný, ale všechny mají co nabídnout.

Adresa:

El Pinxto: Carrer de la Maquinista 13, Barcelona
Elsa y Fred: Carrer del Rec Comtal 11, Barcelona
Bar Bitácora: Carrer de Balboa 1, Barcelona
Llamber: Carrer de la Fusina 5, Barcelona

15:00 Odpolední dezert

Flax & Kale na našem seznamu rozhodně nesmí chybět. Restaurace zaměřená na čerstvé suroviny a zdravé pokrmy je v Barceloně dobře známá. Najdete tam překrásný interiér a kvalitní jídlo. My doporučujeme odpoledne zajít na skvělé domácí dezerty, smoothie a zmrzliny. Nezklame ani svojí polohou nedaleko oblíbené galerie moderního umění MACBA. Restaurace má více poboček a vlastní také oblíbenou restauraci Teresa Carles.

Adresa:

Flax & Kale: Carrer dels Tallers 74, Barcelona

17:00 Zastávka na víno

Před večeří se určitě nezapomeňte zastavit na rychlou skleničku vína nedaleko překrásného chrámu Santa Maria del Mar, který patří k nádherným ukázkám katalánské gotiky. Útulný vinný bar La Vinya del Senyor nabízí velké množství výborných španělských vín, tapas a ještě se můžete usadit na jejich zahrádce s výhledem právě na gotický chrám.

Adresa:

La Vinya del Senyor: Plaza Sta Maria, 5

19:00 Večeře

Míst na skvělou večeři je v Barceloně nespočet. My pro vás vybrali jednu z nejvyhlášenějších restaurací Bar Cañete. Nachází se v části Raval nedaleko známé ulice La Rambla. Určitě zde nevynechte mořské plody a ryby, na jejichž přípravě si zakládají. Restaurace El Nacional vás nadchne nejen skvělým jídlem, ale také úchvatným interiérem. Do obou podniků si nezapomeňte udělat rezervaci.

Adresa:

Bar Cañete: Carrer de la Unió 17, Barcelona
El Nacional: Passeig de Gràcia 24 Bis, Barcelona

22:00 Koktejl

Skvělých a zajímavých barů je v Barceloně opravdu hodně. My vám zde doporučíme tři, které určitě stojí za návštěvu. Koktejl bar Dr. Stravinsky, Collage Art & Cocktails Social Club a La Confitería. Výborné koktejly, obsluha, atmosféra a příběh. To všechno tyto bary mají společné a vy zde krásně zakončíte váš den v Barceloně plný gastronomických zážitků.

Adresa:

Dr. Stravinsky: Carrer dels Mirallers 5, Barcelona
Collage Art & Cocktails Social Club: Carrer dels Consellers 4, Barcelona
La Confitería: Carrer de Sant Pau 128, Barcelona

Michaela Svobodová, 17. 01. 2019