24 hodin: Budapešť

Inspirace

bar bistro Budapešť cocktails gastronomie kavárna restaurace

Budapešť. „Perla Dunaje“, město vyhlášených lázní a už zdaleka nikoli jen místo guláše, jak tomu bylo dřív. Budapešť se v posledních letech stala cílem mnoha milovníků dobrého jídla a pití, protože, jak se dočtete, má opravdu co nabídnout. Od alternativních kaváren přes mezinárodní kuchyně až po luxusní podniky.

Budapešť za poslední roky jen vzkvétá a konceptů, které stojí za návštěvu, přibývá. Dokonale vyvážená směs starého a nového, konzervativního a živoucího je pro toto maďarské město typická. A co vás ještě potěší? Není tam zas tak draho.

9:00 Snídaně

Krásné dobré ráno. Již tradičně nemůžeme začít jinak než dobrou snídaní. V Budapešti je opravdu z čeho vybírat. My si společně skočíme do kavárny Double shot, která nabízí skvělou kávu a snídaně – od avokádových toustů a ovocné bowls přes vajíčka na všechny způsoby až po domácí hummus. Pokud preferujete něco sladkého, neměli byste vynechat kavárnu s domácími zákusky a pečivem Artizán Bakery.

Adresa:
Double Shot: Pozsonyi út 16, Budapešť
Artizán Bakery: Hold u. 3., 1054 Budapešť

11:00 Dopolední káva

Pokud jste nestihli kávu při snídani, nezoufejte! Možností je spousta a po vašich toulkách městem potkáte krásné kavárny na každém rohu. Náš tip pro vás je Espresso Embassy. Čeká na vás krásný interiér a jejich super kvalitní káva.

Adresa:
Espresso Embassy: Arany János utca 15., 1051, Budapešť

13:00 Moderní kuchyně i klasika

 Budapešť a celé Maďarsko je známé pro svůj guláš, kvalitní červenou papriku a klobásky. Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli hledáte maďarskou klasiku nebo moderní gastronomii, určitě zkuste zajít do Börze • Kávéház • Étterem. Krásný klasický interiér a velký výběr místních specialit a nejen to – mají také velký výběr moderních kulinářských počinů. Vybere si tam zkrátka každý.

Adresa:
Börze • Kávéház • Étterem: Nádor u. 23, 1051 Budapešť

15:00 Odpolední dezert

Na nejlepší makronky v Budapešti musíte zajít do cukrárny Chez Dodo – Artisan Macarons and Café. Čekají zde na vás nejen domácí makronky, ale také další skvělé zákusky a dobroty. Pokud jste fanouškem zmrzliny doporučujeme navštívit podnik La Delizia, kde podávají domácí zmrzlinu, cookies i dorty pod jednou střechou.

Adresa:
Chez Dodo – Artisan Macarons and Café: Sas u. 7, 1051, Budapešť
La Delizia: Jókai u. 13, 1066, Budapešť

17:00 Drink před večeří

Ani tentokrát nevynecháme zastávku na víno před večeří, ovšem dnes trochu netradičně. Zastavíme se v trochu netypickém, přesto v Budapešti velmi vyhledávaném podniku. Alternativní prostor Szimpla Kert vás dostane. Zahrádka ve vnitrobloku a zajímavé vybavení prostoru má svoje kouzlo. Určitě se tam zastavte na víno nebo pivo před večeří.

Adresa:
Szimpla Kert: Kazinczy u. 14, 1075, Budapešť

19:00 Večeře

Náším prvním tipem na večeři je Dobrumba, restaurace inspirovaná středomořím a Středním východem. Jejich menu je sen každého cestovatele. Ochutnáte Španělsko, Maroko, Izrael, Gruzii, Armenii a mnohem víc. Dalším podnikem, který určitě stojí za návštěvu, je vyhlášené Zeller Bistro. Moderní koncept spojuje krásný interiér a trendy kuchyni. Jen nezapomeňte na rezervaci.

Adresa:
Dobrumba: Dob u. 5, 1074, Budapešť
Zeller Bistro: Hercegprímás u. 18, 1051, Budapešť

22:00 Koktejl

Ani barové scéně v Budapešti nechybí kvalitní nabídka podniků. Milovníci koktejlů nesmí vynechat následující dva bary. Prvním je GoodSpirit Whisky&Cocktail Bar, který v sobě ukrývá nejen kvalitní bar, ale také obchod, kde si můžete kvalitní destiláty zakoupit. V baru nabízí více než 500 druhů destilátů a koktejly. Druhým našim favoritem je Boutiq’Bar – bar, který byl na seznamu 50 nejlepších barů na světě a pět let byl nejlepším barem v Maďarsku vůbec. Nemusíme vám asi povídat, jak unikátní zážitek se skvělými koktejly zde na vás čeká.

Adresa:
GoodSpirit Whisky&Cocktail Bar: Veres Pálné utca 7, 1053 Budapešť
Boutiq’Bar: Paulay Ede u 5., 1061 Budapešť

Doufáme, že jste si s námi dnes gastronomickou prohlídku největšího města Maďarska užili a těšíme se na další výlet.

Michaela Svobodová, 22. 05. 2019