4 aplikace, které doporučujeme

Inspirace

aplikace Cheeses of Europe Green Egg Paleo Plate SmartMeal Tastemade

Léto pomalu končí a lidé se vrací z dovolených plni gastronomických vzpomínek. Všichni si léto užívali plnými doušky a i ti, kteří zůstali doma, možná grilovali i přes nadprůměrná horka. Letošní léto zkrátka lákalo k tomu se trochu spustit a teď nejspíš přemýšlíte o trochu zdravější stravě, jakou je například paleo. Představujeme čtyři aplikace, které by se vám mohly koncem léta ještě hodit.

Tastemade

Tastemade je globální firma věnující se zábavnímu průmyslu, která byla založena v roce 2012. Za tu dobu se pěkně rozrostla a má kanceláře v Los Angeles, São Paulu, Buenos Aires, Londýně a Tokiu. Propojuje komunitu tvůrců, snílků a objevitelů, kteří mají společnou lásku a vášeň k dokonalé chuti. Testemade se zpočátku věnovala hlavně vaření a tvorbě krátkých gastro-videí, ale rozšířila se o cestování a další inspirativní pořady. Zdarma je k dispozici jen omezený obsah, pro plnohodnotné využívání je potřeba koupit si předplatné, buď měsíční (7.99 USD) nebo roční (49.99 USD). Různé pořady z dílny Tastemade ale stojí zato a některé jsou i hodně vtipné, jako například moje oblíbená Julie Nolke.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 10/10

Cheeses of Europe

Milovníci sýrů pozor, je tu pěkná aplikace jen o sýrech! Pokud se chcete dozvědět jednoduše a přehledně víc o různých typech a druzích sýrů, tak tato aplikace vás bude určitě bavit. Aplikace je primárně určena pro americky trh, snaží se totiž motivovat Američany k objevování evropských sýrů, včetně jejich distributorů v zámoří. Přesto může být zajímavá i pro nás Evropany, a to z důvodu přehledného popisu sýrů, doporučeného párovaní s vínem nebo jídlem, nabídky několika videí a pár receptů. Výhodou je, že je dostupná jak pro iOS, tak Android a nezabere v chytrém telefonu hodně místa. Takže, jak to říkají Angličané při focení? Cheeeeese, neboli sýýýýýr!

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 9/10

Green Egg Nation

Grilovací maniaci už určitě slyšely o úžasném grilu Green Egg, neboli „zelené vejce“. Jedná se o patentovanou a unikátní keramickou technologii, díky které je gril vyroben. Optimálně rozvádí teplo a jednoduchým způsobem si můžete regulovat teplotu uvnitř grilu. Egg funguje na dřevěné uhlí a vyrábí se v několika velikostech. Egg vás zaujme hned na první pohled také svým designem. Získal si velkou popularitu po celém světě, a proto jeho výrobce vytvořil aplikaci, ve které radí uživatelům, jak připravit to nejlepší BBQ. Najdete zde desítky receptů a návod, jak s grilem správně pracovat. Aplikace je dostupná pouze pro iOS. Je sice zdarma, ale pro jakékoliv ukládaní vašich oblíbených receptů, poznámek, nebo fotek si budete muset zakoupit Pro verzi za 4.99 USD ročně. Což je ovšem při ceně „vajíčka“ pakatel. Aplikace potřebuje ještě vyladit několik detailů, ale pokud „vajíčko“ milujete, budete mít rádi i tuto aplikaci. Grilování zdar!

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS,
Hodnocení: 7/10

Paleo Plate

O různých dietách a alternativních stylech stravování se mluví již dlouho. Trendem posledních let je tzv. paleo, jehož hlavní myšlenkou je vyhýbat se obilovinám, cukrům, mléčným výrobkům a uměle zpracovanému jídlu. To vše je nutno nahradit kvalitním masem, rybou, vejcem a zeleninou. Čili návrat do dob, kdy jídlo nebylo uměle zpracováváno. Aplikace Paleo Plate nabízí spoustu receptů, které promění váš talíř v souladu s paleo zásadami. Aplikace, která je zatím dostupná jen pro iOS (iPhone i iPad), je zdarma, ovšem plný obsah všech receptů si můžete koupit za 79 korun. Najdete zde jednoduchý přehled více než 150 receptů rozdělených do jednoduchých kategorií, jako vepřové, hovězí, mořské plody, snídaně a podobně. Pokud tato strava chutnala jeskynnímu člověku, chutnat může i nám.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS,
Hodnocení: 9/10

Tomáš Ivančík, 29. 08. 2018