5 aplikací, které doporučujeme

Inspirace

aplikace Barista magazine Fér potravina Ginventory – Gin & Tonic guide Runkeeper Yummly Recipes & Shopping List

Inspirace, kterou nám gastronomické aplikace nabízejí, je spousta a není úplně snadné si udržet přehled. Naštěstí máte nás. Na sklonku roku vám opět přinášíme pět aplikací, které si získaly místo v našich srdcích i na mobilních displejích. A jelikož se blíží Vánoce, svátky hojnosti a hodování, doporučíme vám i jednu aplikaci, s níž uděláte něco pro své zdraví.

Ginventory – Gin & Tonic guide

Appka, která by neměla chybět v telefonu každého milovníka ginu. Obsahuje databázi 5151 ginů a 487 toniků, která každým dnem roste. Ginventory má velice vydařený minimalistický design. Každý jednotlivý druh ginu a toniku má svůj popisek se základními informacemi, místem výroby a jako třešnička na dortu je u nich uveden perfect serve, tedy ideální kombinace ginu, toniku a botanicals. Vyhledávat se dá v aplikaci různými způsoby, ať už přes gin, tonik nebo botanicals. Založení účtu (snadné přihlášení přes Facebook nebo email) pak otevře dveře k wishlistu, můžete si tak vytvořit svůj cabinet (využívám na giny, které mi chutnaly), až po vlastní hodnocení. Některé produkty je možné i zakoupit online, tato služba je ale podporována spíše pro zahraničí. A pokud se právě chystáte nainstalovat Ginventory, abyste zjistili jednu zásadní informaci, pak ano, giny od Žufánka jsou tam také.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 10/10

Barista magazine

Spíše než aplikace se jedná o online magazín pro baristy, plný informací i novinek ze světa kávy. Zcela jednoduše si tak každé dva měsíce můžete zalistovat jedním z nejuznávanějších baristických magazínů světa. Dozvíte se zde novinky ze světa kávy, pokaždé něco nového o její výrobě, navštívíte kávové plantáže a v neposlední řadě se můžete začíst do rozhovorů s těmi největšími kávovými profíky světa. Samozřejmostí je také kalendář všech důležitých kávových událostí. Menší nevýhodou magazínu pro uživatele je množství reklam, na druhou stranu aplikace je zcela zdarma, tudíž se to dá lehce omluvit.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 9/10

Fér potravina

Databáze potravin, která vám pomůže s výkladem jejich složení. Pokud zrovna z hlavy nevíte, co znamená zkratka E250, nezoufejte, Fér potravina to ví a vy se tak můžete rozhodnout, zda výrobek koupit, či nikoliv. Aktuálně databáze čítá přes 14 tisíc výrobků a neustále přibývají nové. Vyhledávat je možné jak podle názvu výrobku, tak snadnější cestou vyfocením čárového kódu. Součástí aplikace je i samostatná databáze éček, kde se dozvíte vše o jejich použití, způsobu výroby apod.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 9/10

Yummly Recipes & Shopping List

U nás doma jednoznačně jedna z nejoblíbenějších aplikací. Yummly není jen obyčejný agregátor receptů ze všech možných i nemožných food blogů z celého světa, ale díky pokročilému vyhledávání si zde můžete nastavit různé dietologické preference, alergie nebo prostě jen potraviny, které vám nechutnají. Aplikace vám pak nebude vyhledávat recepty, které obsahují tyto složky. Recepty jsou doplněny o důležité informace jako doba přípravy, počet kalorií a nutriční údaje. Jedním klikem si pak lehce přidáte chybějící ingredience do shopping listu. V něm dokonce vidíte, pro který recept jednotlivá položka je. A pokud si v obchodě nechcete plýtvat data v aplikaci, jednoduše si shopping list můžete poslat na email.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 10/10

Runkeeper

Po tom všem pití a jídle bychom měli trošku myslet i na zdraví. Pokud jste se rozhodli po novém roce už ale opravdu začít běhat (nebo se jinak hýbat), Runkeeper je pro vás skvělým parťákem. Základní verze je zdarma, ale jak už to tak bývá, ta pokročilejší za 949 Kč ročně nabízí mnohem více možností. I tak vám ta základní spočítá počet uběhnutých kilometrů, spálených kalorií a čas, za který se vám to podařilo. Když si do aplikace přidáte své boty, bude vám hlídat jejich opotřebení (jejich životnost je asi 560 km). Placená verze vám pak pomůže i s různými workoutovými plány a jejich plněním. Pro pobavení si můžete hrát i s nastavením hlasu, kterým na vás aplikace mluví. Za zmínku stojí Francouzka mluvící roztomilou angličtinou a křikloun, který vás seřve i pokud jste právě zaběhli svůj životní čas.

Cena: zdarma, pokročilá 949 Kč ročně
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 10/10

Petra Novak, Pavel Novak, 19. 12. 2018