5 aplikací, které doporučujeme

Inspirace

aplikace Breweries Distiller Rohlik.cz Uber Eats Veganized

Pětice aplikací, které vám s novým rokem naservírujeme, nejsou neznámé. Dokonce bychom mohli říci, že jsou opravdu profláklé. Ale my je prostě milujeme a chceme se s vámi podělit o jejich užitečnost. Ti, kdo je již mají nainstalované, nám dají za pravdu, když řekneme, že jsou nedocenitelnými pomocníky v běžném životě. A ti, kdo je ještě nemají, se možná k instalaci nechají přesvědčit. Takže si držte mobily, lednová jízda aplikacemi právě začíná!

Uber Eats

Jedna z našich nejoblíbenějších aplikací na doručování jídla. Její výhodou oproti konkurenci je, že je funkční i v mnoha zahraničních zemích (podobně jako samotná taxislužba Uber), a tak ji můžete využít i při cestování. V dnešní době je k dispozici již ve více než 250 městech a toto číslo stále roste. Koncem léta konečně vstoupil Uber Eats i na český trh. V aplikaci si můžete nastavit základní dietní preference, cenové rozpětí nebo řadit dle hodnocení. Jedinou nevýhodu osobně spatřujeme v tom, že v aplikaci neexistuje slovní hodnocení, které by občas přišlo vhod.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 10/10

Veganized

Apka určena nejen pro veganskou komunitu, ale vlastně pro kohokoliv, kdo zatouží po rostlinné změně. Recepty do databáze přidávají sami uživatelé, můžete tedy přidat i ty svoje a aplikace vám automaticky spočítá výživové a nutriční hodnoty pokrmu. Což je užitečné zejména při veganském způsobu stravování. V aplikaci si lehce vytvoříte svůj denní stravovací plán a budete tak hned vědět, jestli jíte dostatečně vyváženě.

Cena: zdarma
Dostupnost: Android
Hodnocení: 9/10

Rohlik.cz

Známe to. Lednička prázdná, venku hnusně, nikam se nám nechce. Rohlik.cz je největší český online supermarket s kompletním sortimentem, který tyto problémy již čtyři roky řeší za nás. Už dávno to není jen o jídle, na Rohlíku nakoupíte vše od potravin přes drogerii a kuchyňské potřeby až po volně dostupné léky. Výhodou je velmi rychlé doručení, obvykle do 120 minut, ale zvolit si můžete jakýkoliv jiný den a hodinu. Za zmínku stojí i úzká spolupráce s farmáři a malými producenty, nakoupit se tak pohodlně online dají i produkty, ke kterým bychom se jinak dostávali obtížně. A třešnička na závěr – kurýr vám nákup donese až k prahu bytu.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 10/10

Distiller

Nadupaná alko aplikace. Pokud se chcete dozvědět něco víc o vašem oblíbeném spiritu, stačí sem zadat jeho název nebo naskenovat čárový kód a informace se na vás pohrnou. Součástí aplikace je i nepřeberné množství inspirativních článků ze světa alkoholu a žebříčky nejvíce „in“ spirity od expertů. Alkoholům můžete přidat vlastní hodnocení a vytvářet wish listy či kolekce.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 10/10

Breweries (CZ/SK)

My Češi jsme milovníci piva, a tak vznikla apka Breweries, která vás provede světem českých a slovenských pivovarů. Díky integrované mapě se vám bude lehce vyhledávat ten nejlepší pivovar ve vašem okolí. U každého pivovaru je dostupné slovní hodnocení návštěvníků, což s výběrem pomůže. Postrádáme však možnost hodnotit i samotná piva separátně.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 8/10

Petra Novak, Pavel Novak, 21. 01. 2019