5 aplikací, které doporučujeme

Inspirace

aplikace Bartender's Choice Vol.2 Beanhunter Gardroid – Vegetable Garden Herbs Encyclopedia SteakMate

Aplikací, které vám mohou usnadnit nebo aspoň zpříjemnit život, je nepřeberné množství. My vám již po páté doporučujeme osvědčené gastronomické aplikace, které baví nás a věříme, že budou bavit i vás. Tentokrát se zaměříme na masožravce i ty, kteří by si rádi pěstovali vlastní zeleninu. Zkrátka nepřijdou ani milovníci kávy a koktejlů. A i když jsme do výběru záměrně nezařadili „Gastromappku“ Lukáše Hejlíka, protože tu už určitě máte, raději ji přeci jen aspoň zmíníme. Co kdyby náhodou.

Beanhunter

Pokud chcete dobré kafe, nebo se naopak chcete vyhnout tomu špatnému, appka Beanhunter (neboli lovec zrnek) by vám v tom případě neměla chybět ve vašem telefonu. Místní komunita je složená z opravdových kávových znalců a nadšenců, kteří hodnotí jednotlivé kavárny a pražírny po celém světě a jejich recenze je opravdu k věci. Navíc si díky pravidelně přidávaným článkům můžete přečíst o tom nejzajímavějším, co se právě ve světě kávy děje.

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 8/10

Gardroid – Vegetable Garden

Rádi vaříte a chtěli byste si vypěstovat vlastní rajčata, papriky a spoustu dalšího, ale nemáte s tím zatím žádné zkušenosti? Nevadí. V této aplikaci najdete vše potřebné k dosažení úspěchu. U každé plodiny se dozvíte, jak ji zasadit, jak se o ni starat a kdy ji sklidit. Pokud navíc využijete možnosti založit si vlastní zahradu, bude vás aplikace upozorňovat, kdy je potřeba rostliny zalít, a i na tolik vytouženou sklizeň. Pro zahradníky začátečníky je Gardroit užitečným pomocníkem. V prémiové verzi za 79,99 Kč pak najdete i návody na pěstování ovoce, bylinek či ořechů a samozřejmě také mnohem více užitečných funkcí.

Cena: základní verze zdarma, pokročilá verze 79,99 Kč
Dostupnost: Android
Hodnocení: 9/10

Bartender’s Choice Vol.2

Pro koktejlové nadšence nejspíš neexistuje lepší aplikace. O její obsah se mimo jiné postaral i známý barman Sam Ross, jehož jméno je spjato s těmi nejlepšími newyorskými bary jako Attaboy nebo Milk & Honey. Aplikace je vhodná jak pro lajky, tak pro profesionální barmany, kteří se chtějí přiučit novým nebo dávno zapomenutým recepturám. Ten správný drink si můžete vyhledat podle receptury, stylu nebo podle momentálního pocitu. Každá receptura navíc obsahuje tipy týkající se výběru ledu a ozdoby.

Cena: 119,99 Kč
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 10/10

SteakMate

Nejlepší kamarád masožravců. Pokud se vám v domácích podmínkách pořád nedaří dosáhnout chuťově dokonalého steaku, nezoufejte. SteakMate je tu právě od toho. V aplikaci se vyberete druh steaku, který se chystáte připravovat, výšku masa, způsob přípravy a stupeň propečení a pak už se jen řídíte pokyny. Aplikace vás provede cestou k perfektnímu steaku krok za krokem. Upozorní vás, kdy maso vyndat z ledničky, jak manipulovat se sílou ohřevu, kdy steak otočit, kdy jej stáhnout z tepla a jak dlouho ho před konzumací nechat odpočinout. Tímto způsobem můžete připravovat několik různých steaků v tu samou chvíli, tudíž zkrátka nepřijde ani rodina, či přátelé. Nechte si chutnat!

Cena: zdarma
Dostupnost: iOS, Android
Hodnocení: 10/10

Herbs Encyclopedia

Herbs Encyclopedia

Tahle appka není vhodná jen pro babky bylinkářky, ale pro každého, kdo se chce dozvědět o použití a léčivých vlastnostech bylinek, případně i ovoce a zeleniny. U každé plodiny se dozvíte kompletní informace. Například jak se pěstuje, její druhy, k čemu se obvykle používá a čím je pro nás přínosem. Podívat se můžete i na člověku nebezpečné byliny a součástí aplikace jsou i rady, jak si vytvořit nejrůznější domácí kúry pro zdraví a krásu.

Cena: zdarma
Dostupnost: Android
Hodnocení: 8/10

Petra Novak, Pavel Novak, 13. 03. 2019