5 filmů inspirovaných italskou kuchyní

Inspirace

Dnes se v našem Spirit Magazín kině podíváme na filmy, které vzdávají hold italské kuchyni nebo vínu. Nachystejte si něco dobrého, doplňte skvělým vínem a pohodlně se usaďte. Večer plný italských delikates, těstovin, pravé neapolské pizzy, znamenitého vína a výletů nejen po toskánském kraji začíná.

Big Night / Žranice

Prvním snímkem, na který se dnes společně podíváme, je film Žranice z roku 1996. Film vypráví příběh dvou bratrů, kteří se vydali do Ameriky, aby společně otevřeli italskou restauraci. První z bratrů, Primo, je skvělý kuchař, který však nedokáže svůj talent přizpůsobit běžným přáním amerických zákazníků. Zatím se jeho bratr, Secondo ze všech sil snaží udržet potápějící se podnik finančně nad vodou. Jednoho dne jim majitel nedaleké prosperující restaurace nabídne, že u nich v podniku zařídí vystoupení slavného jazzového muzikanta. Primo pro tuto velkou noc začne připravovat mistrovské kulinární dílo. Film vás bude bavit – je to skvělá zábava se znamenitým jídlem.

Jíst, meditovat, milovat

V druhém snímku, který jsme pro vás vybrali, se mimo jiné podíváme do Itálie a budeme hodně jíst a pít. Tento film opravdu probudí vaše chuťové pohárky. Hlavní hrdinkou filmu je Liz, která se po rozvodu rozhodne cestovat po světě. Její první zastávkou je Itálie – kochat se spolu s ní budete nejen krajem, ale také památkami. Liz díky italskému jídlu opět najde ztracenou chuť k jídlu. A také aby ne, italská kuchyně umí prostě divy. Pokocháte se dokonalými italskými těstovinami, artyčoky a nebude chybět ani pravá neapolská pizza.

Dinner Rush / Večeře po italsku

Třetím dnešním snímkem je film s detektivní zápletkou. Roli v něm ovšem sehraje také skvělá italská kuchyně. Hlavním hrdinou je restauratér Luis, který řeší řadu problémů. Jedním z nich je vražda jeho partnera, se kterou se nemůže vyrovnat. Ve filmu se potká mnoho postav – kritikové jídla, kulinářská smetánka a další ambiciózní lidé, kteří podporují zápletku celého snímku. Film vám připraví nejen dobrý filmový zážitek, ale pokocháte se také výtečným italským jídlem.

Dopisy pro Julii

Hlavní hrdinkou filmu je mladá Američanka Sophie, která doprovází svého budoucího manžela na cestě do Itálie. Jeho cílem je především vybrat skvělé dodavatele vína a jídla pro jeho novou italskou restauraci. Kromě romantické zápletky a příběhu kolem Sophie se spolu s jejím snoubencem podíváme na vinné aukce a ochutnáme místní dobroty. Jeho zápal pro italské delikatesy a víno je přímo nakažlivý.

Pod toskánským sluncem

Posledním dnešním snímkem je film Pod toskánským sluncem, který nás přivádí do slunného Toskánska. Hlavní hrdinka Frances se rozhodne z Ameriky přestěhovat do Toskánska, které ji okouzlí natolik, že zde koupí starou vilu. Ta se jí rozpadá pod rukama, ale ona se nevzdává a jde si za svým snem. Kromě dobrého jídla a vína najde v tomto kraji také životní lásku. Ve filmu opět nechybí italské jídlo a hlavně atmosféra, která vás vtáhne přímo k toskánským vinicím.

Michaela Svobodová, 22. 10. 2019