6 filmů o pivu, po nichž dostanete chuť na jedno

Drinks

Minulý měsíc jsme pro vás připravili tipy na známé i méně známé filmy o víně. Dnes přichází řada na velmi oblíbený český nápoj, pivo. Pokud budete hledat, najdete filmů o chmelovém moku celou řadu. My se dnes hlavně podíváme na zajímavé kousky, které se věnují výrobě, historii a vášni kolem dnes velmi oblíbených craft beers. Tyto filmy posunou vaši vášeň a také gastronomické vzdělání zase o kousek dál. A na závěr opět přidáme pár známých kousků na odlehčenou, u kterých se spíš zasmějete.

Blood, sweat and beer

Začněme celovečerním dokumentárním filmem, který popisuje boom, jenž se kolem craft beer odehrál a stále odehrává. Film popisuje dramatickou cestu dvou startupových pivovarů v jejich začátcích, procesy výroby a také vášeň, která je spojuje. První příběh ukazuje tři mladé podnikatele, kteří se snaží rozjet pivovar Brew Gentlemen Beer Company. Druhý příběh nám poodkrývá příběh restauratéra a majitele pivovaru Dannyho Robinsona, který musí bojovat o ochrannou známku. Uvidíme příběh dvou pivovarů a čtyř podnikatelů, které spojuje jedno: láska ke kvalitnímu pivu, které chtějí dostat k lidem.

Crafting A Nation

Dalším dokumentární snímek Crafting A Nation ukazuje, jak se aktuální trend craft beers dotýká americké ekonomiky. Ve filmu najdete mnoho rozhovorů od drobných startupových projektů až po úspěšné minipivovary. Protagonisté dokumentu vám prozradí, co se skrývá za jejich touhou vybudovat vlastní minipivovar a jak podle nich vypadá nový, moderní přístup k tomuto nápoji.

The Love of Beer

Tento snímek vás možná trochu překvapí. Když se mluví o pivu a minipivovarech, málokdo z nás si nejspíš jako sládka představí drobnou ženu. Tento film pojednává o známé Tonye Cornett, která stojí za úspěšným pivem a získala už několik ocenění. Příběh ukazuje i další ženy, které se rozhodly být více vidět na poli craft beer. Podíváme se na cestu piva z pole až po konzumaci a také na to, jak tyto ženy mění stereotypy o jednom z nejoblíbenějších nápojů na světě. Tento film přesto není o feminismu, ale o lásce k pivu.

Beer Culture

Dokumentární film Beer Culture popisuje pivní kulturu v Americe a také zase o kousek přibližuje umění, jež se ukrývá ve výrobě kvalitních craft beers. Film ukazuje historii rodinných pivovarů a ukazuje procesy, které jsou s produkcí piva spojeny. Dokument najdete v plné délce a v anglickém jazyce na YouTube a má kolem hodiny.

Drinking Buddies

A teď něco na odlehčenou. Tento film nás svým dějem přenáší do jednoho pivovaru, kde pracuje krásná Olivia Wilde. Během skoro celého filmu ji a její kolegy uvidíte se sklenicí dobrého piva. Velmi odlehčenou formou se také podíváte na to, jak může práce v pivovaru vypadat. Romantický příběh s pivem v ruce vás určitě bude bavit. Pokud hledáte něco příjemného na klidný večer, tohle by mohlo být přesně to pravé.

Beerfest

Dnešní výběr zakončíme klasikou, která vás spíš pobaví než vzdělá. Beerfest popisuje příběh dvou bratrů z Ameriky, kteří cestují do Německa navštívit babičku. Během jejich návštěvy se zrovna koná známý Oktoberfest. Bratry pití piva natolik pohltí, že se přihlásí do soutěže mezi Amerikou a Německem, kdo vypije více piva. Tipnete si, kdo vyhraje?

Beer Nation

A když už jsme najeli na odlehčenou notu, připomeňme si jako bonus ještě jeden starší „minidokument“ o České republice, pivní velmoci.

Michaela Svobodová, 15. 08. 2019