8 nově otevřených podniků – červnová edice

Inspirace

Nově otevřené podniky

Léto je oficiálně tady! Byť řada z nás odjíždí mimo domovy na dovolenou, gastronomie stále zůstává. Ani červen není výjimkou a na naší mapě přibylo pár nových míst, kam rozhodně stojí za to vyrazit se porozhlédnout, co je nového!

Nové kavárny, bistra, restaurace a hlavně venkovní sezonní podniky otevřely do nadcházejícího léta. Nezoufejte proto, jestli zůstáváte na prázdniny doma, a vyrazte objevovat červnové gastro nováčky.

Optimista

Naší první červnovou novinkou je podnik z Pardubic, který se svým zákazníkům představuje jako zdejší první pekařství s bistrem pro všechny, kdo hledají autentický zážitek. Kromě čerstvého slaného i sladkého pečiva tady najdete v nabídce i snídaně, brunche, denní polévku nebo zdejší římskou pizzu. Během teplých letních dnů pak hosté ocení točenou zmrzlinu a večer zase skleničku portského se španělskými a portugalskými specialitami, které jsou tady i ke koupení domů.

Adresa: Automatické mlýny, Pardubice

L’Osteria

Italská červnová novinka je naopak ze samého centra Prahy, adresou restaurace L’Osteria je totiž Národní ulice. Koncept podniku úspěšně funguje už v pěti evropských městech a nově si na italských specialitách mohou pochutnat návštěvníci i v prostorách budovy DRN na Národní třídě. V nabídce pak nechybí pizza, kterou tu dělají o obřím průměru 45 cm. Běžně si objednávají dva strávníci dohromady, klasicky s různě obloženými polovinami. Na menu ale najdete i čerstvé domácí těstoviny, saláty, dezerty nebo speciální polední nabídku. Nápojový lístek je složen z tradičních italských drinků, kávy i piva.

Adresa: Národní třída 14, Praha 1

Estella Café

Cesta na Kostariku, zdejší zkušenost s kávou a dlouhodobý sen daly vzniknout nové kavárně v pražské Bubenči. Estella Café nabízí svým hostům výběrovou kávu z pražírny Doubleshot, horké nápoje na bázi espressa i ledové varianty, čokoládu, čaje nebo domácí limonády, víno, cider a další. K nápojům nechybí ani něco sladkého na zub.

Adresa: Náměstí Interbrigády 10, Praha 6

RouBike Coffee

V pražských Modřanech, jen kus od Vltavy a přímo pod komínem, otevřel nový podnik, který se nezaměřuje pouze na gastronomii, ale také na aktivně strávený čas. Na jedné straně sem totiž můžete přijet na svém kole, které vám tady vyspraví a poladí, na druhé si tady můžete i zaposilovat na venkovních hrazdách. Kromě toho mají ale v RouBike Coffee v nabídce samozřejmě také drinky, kávu, čepovanou Plzeň nebo Gambrinus a svým hostům půjčují grily.

Adresa: K modřanskému nádraží 4, Praha 12

Long Island Libeň

Mezi řekou Rokytkou a Vltavou otevřela jedna sezonní novinka. Long Island Libeň jsou sluneční lázně a rybářská základna, kde si můžete dát samozřejmě i něco k pití, opéct špekáčky a posedět venku s partou. Vstup do areálu tady najdete naproti Löwitovu mlýnu.

Adresa: U Českých loděnic, Praha 8

Café Industry

Nová kavárna v industriálním stylu otevřela v Břeclavi. Café Industry nabízí výběrovou kávu z Guatemaly a Etiopie spolu s širokou nabídkou domácích dezertů, dortů a koláčů. Nechybí ale ani snídaňové menu, vždy každý den od 7 do 11 hodin. Přes den pak i slané občerstvení jako chléb s avokádovou pomazánkou nebo starobřeclavskou lahůdkovou paštikou, ovocné a zeleninové smoothie, freshe nebo limonády.

Adresa: Lidická 3411, Břeclav

Café Restaurant Kaprova 8

Kousek od Staroměstského náměstí otevřela nová restaurace na adrese Kaprova 8. Podnik otevřel už na přelomu dubna a května a staví na lokální nabídce české a rakousko-uherské kuchyně s odkazem na prvorepublikovou tradici. Klasické pokrmy naší kuchyně zde dostávají moderní nádech. Vlajkovým pokrmem je tabulová špička neboli tafelspitz. Kromě stálé nabídky nebo snídaňového menu si můžete dát i každý týden obměňované polední menu o dvou nebo třech chodech.

Adresa: Kaprova 8, Praha 1

Manifesto Market

O Manifestu už jsme se několikrát zmiňovali. V rámci tohoto pop-up projektu na sezonu otevřelo několik podniků svoje další pobočky, některé z nich jsou nové úplně jako třeba Poke Haus s typickým havajským pokrmem poke, tedy salátem ze syrových ryb. A jaké další pop-upy tam najdete? Angelato, Faency Fries, Kapara, Bistro 8, Gran Fierro, Kontejner by Etnosvět, The Craft: Burger Spot, CK Knödlerei, Chløbíček, Manifesto Bars, Došas, Ollies, Wine Food, doubleshot, Sklizeno, Yazu.

Adresa: Na Florenci, 110 00 Nové Město

Karolína Hejlová, 3. 07. 2018