8 nově otevřených podniků – květnová edice

Inspirace

Cali Brothers Kafe•Petro Kavárna sladký život Kraftdog Prague Lagarto J&J LT Coffee & LB Wine Wine Institute Vršovice

Květen si s námi letos pohrál nejen „aprílovým“ počasím, ale také počtem nových podniků, jejichž úroda není tak bohatá jako v minulých měsících. Naopak víme minimálně o jednom podniku, který celkem překvapivě a náhle ukončil v dubnu svou činnost – řeč je o dejvickém bistru Milada. Oč méně nových konceptů vám však tentokrát představíme, o to zajímavější jsou, a my se už sami nemůžeme dočkat, až je všechny navštívíme.

LT Coffee & LB Wine

Nové místo, kde si můžete vychutnat skvělé víno a prémiovou kávu. Tento podnik je unikátní hned v několika ohledech. První zajímavostí je, že zde nezaplatíte jinak než kartou. Majitelé chtějí jít s dobou a také jim jde o transparentnost celého chodu podniku. Druhou zajímavostí je, že je tento podnik tak trochu chameleon. V různé denní doby se vám bude měnit přímo před očima. Od sedmé ranní do tří odpoledne vám bude k dispozici kavárenské bistro, které nabídne nejen tu nejlepší kávu a něco k tomu, ale také kreativní místo pro vaše nápady i pracovní setkání. A to vše v rodinné atmosféře a přátelském prostředí. V podvečer se prostor promění v útulný winebar s nejpestřejší nabídkou vín z České republiky a zahraničí.

Adresa: Vladislavova 16, Praha 1

Lagarto J&J

Kavárenský řetězec Lagarto není na severu Čech neznámý. Jeho tradice kaváren do roku 2009, kdy se zakladatel Jan Hawelka rozhodl, že vytvoří na severu Čech místo, které nabídne kvalitní kávu, unikátní dezerty a vysokou úroveň zákaznického servisu. Nyní rozšířil stávajících pět poboček o další gastronomický projekt; tentokrát se jedná o restauraci s otevřenou kuchyní v Teplicích. Celý provoz bude fungovat dle určitého „jízdního řádu“ a nabídka bude rozdělená podle časového plánu. Ráno si tak vychutnáte snídani či dopolední kávu, po obědě přichází čas na zákusek z Lagarto Boutique a později také na italské aperitivo, jež navnadí na večeři. A po večeři se nemusíte nikam přesouvat – součástí konceptu bude i koktejlový bar a shisha lounge.

Lagarto J&J, Krupská, Teplice

Cali Brothers

Teď něco pro fanoušky masa a steaků. Cali Brothers je neformální restaurace a bar se skvělým jídlem, hlavně tedy se stařenými steaky, pokrmy z mušlí a ústřic a jiných specialit oblíbených na západním pobřeží USA. Ke skvělému jídlu patří dobré pití a v podniku nechybí ani vína z nového světa a České republiky. Restauraci založili rodilí Kaliforňané Scott Kelly a Glenn Spicker, kteří už celá desetiletí žijí v Praze a jsou obchodními partnery tak dlouho, že se považují za bratry. Cali Brothers otevřeli na místě svého předchozího projektu, kterým byl Bohemia Bagel.

Adresa: Dukelských Hrdinů 48, Praha 7

Wine Institute Vršovice

K dobrému vínu se dnes ještě jednou vrátíme. Společnost Wine Institute otevřela vlastní vinotéku na Praze 10 v Kodaňské ulici. Netřeba dodávat, že se můžete těšit na pečlivě vybranou selekci vín. Víno si můžete vychutnat přímo ve vinotéce, nebo si jej vzít domů. Těšit se můžete také na pravidelné degustace. Otevřeno mají pondělí až sobota.

Adresa: Kodaňská 34, Praha 10

Kraftdog Prague

Milovníci pravých hotdogů pozor! V Praze se nám vyloupl další podnik, který nenechá vaše gastronomické buňky v klidu. V hlavní roli hotdog, a to na všechny způsoby. Ochutnat můžete prémiové hotdogy, jako je třeba mexický, britský nebo veganský. Pokud nejste zrovna fanoušek hotdogu, potěší vás nabídka domácích burgerů.

Adresa: Spálená 19, Praha 1

Kafe•Petro

Novou útulnou kavárnu hlásí Praha 10, konkrétně Vršovice. Super káva, příjemné prostředí a také dvorek, na který se můžete v létě schovat s domácí limonádou nebo pivem. Kavárna otevřela v první půlce května a máte se určitě na co těšit.

Adresa: Petrohradská 13, Praha 10

Kavárna sladký život

Minulý měsíc oficiálně otevřela nová kavárna, která už svým názvem láka na sladké rozmazlování. V této kavárně-cukrárně si zakládají především na poctivých českých surovinách a domácích receptech. Tento útulný podnik najdete na Praze 6 a navštívit jej můžete každý den od středy do neděle. Pokud chystáte domácí oslavu, určitě vás potěší, že si jejich dobroty můžete také objednat.

Adresa: Na Pískách 39, Praha 6

GULE

Svůj provoz v květnu také zahájil foodtruck GULE. Jedná se o sociální podnik vytvářející pracovní příležitosti pro zdravotně znevýhodněné osoby a název je zkratkou pro Gastronomie Umožňující Lidem Existovat. GULE tak chtějí poukázat na skutečnost, že i člověk s handicapem je schopen kvalitního pracovního výkonu, aniž by bylo nutné mu vytvářet speciální podmínky nebo na něj dohlížet. Hlavním produktem foodtrucku jsou minikoblížky s různými variantami náplní a posypů. K nim si můžete dát kávu ze severočeské pražírny Nordbeans, domácí limonádu nebo shake. Foodtruck GULE najdete každé pondělí a úterý na Žižkově, konkrétně buď na náměstí Jiřího z Poděbrad, vedle polikliniky Olšanská nebo na Prokopově náměstí.

Michaela Svobodová, 4. 06. 2019