9 nově otevřených podniků – zářijová edice

Inspirace

Blind Lion Červený Jelen Dish 2 Kiosek Cafe Bar Letná Meat Vandals MEATmeBistro Nově otevřené podniky novinky Sadmans Tongue 2 Takumi The Nest - café & kitchen

Nejen pro školáky bylo září symbolem začátku. Tentokrát si představíme nové podniky, které otevřely své brány právě v měsíci září, a že je na co se těšit. Ať už jste fanoušci dobrého piva, kvalitních burgerů, steaků nebo asijské kuchyně, jisté je jedno: v této edici nově otevřených podniků si přijdete na své.

Červený Jelen

Dlouho očekávaný pražský nováček, hlavně v u fanoušků dobrého piva, unikátních prostor a skvělého jídla. Co vás bude bavit? Vše v Červeném Jelenovi je absolutně podřízeno dokonalé péči o unikátní plzeňské pivo, které je v tanku nepasterizované. Přiváží jej speciální cisterna rovnou z pivovaru a jedná se tak o nejčerstvější možné pivo, které můžete ochutnat. Pivo je následně k výčepu vedeno nejkratší možnou cestou a dbá se na perfektní teplotu. Unikátní na celém konceptu je také jeho prostor, který kdysi býval barokním palácem s krásnou zahradou. Okřídlený Červený Jelen je symbolem návratu klidného života do centra Prahy. Proto zde najdete nadčasový interiér od týmu architekta Stanislava Fialy s mnoha kubistickými detaily, které navazují na práci architekta Josefa Gočára.

Adresa: Hybernská 5, Praha

Dish 2

I s naší druhou novinkou zůstáváme dnes v Praze. Asi je jen málo z vás, kteří by neznali vyhlášený pražský burger podnik Dish. Tou dobrou novinkou je, že v září podnik otevřel druhou pobočku. Co nový podnik nabídne a kde ho najdete? Nový podnik se nachází jen o kousek vedle prvního Dishe, v Belgické ulici. Podnik vám nabídne rozšířené non-vegetarian menu, více míst k sezení a samozřejmě jejich vyhlášené burgery. Otevřeno mají od 11 do 23 hodin od pondělí do neděle.

Adresa: Belgická 26, Praha

Meat Vandals

 U masa a nových poboček známých podniků ještě chvíli zůstaneme. Není to tak dávno, kdy jsme psali o tom, že se koncept Meat Vandals usídlil přímo pod obchodním domem Kotva. I tento podnik se rozhodl rozšířit a otevřít kamenný podnik v Myslíkově ulici. Pořád platí, že se můžete těšit na jejich skvělé trhané vepřové, trhané hovězí a vyhlášené pastrami. Také to ale znamená, že kontejner před Kotvou ukončil svou činnost.

Adresa: Myslíkova 29, Praha

The Nest – café & kitchen

V Myslíkově ulici ještě zůstaneme, protože se zde otevřel ještě jeden podnik. Do The Nest funguje nejen jako coffee spot, kde si ke kávě můžete dát nějakou sladkou drobnost, ale také jako celodenní bistro, v němž ráno můžete zahájit například avotoastem, vietnamskou omeletou nebo lívanci a smoothie bowl. Celodenní nabídka pak obsahuje známá a oblíbená vietnamská jídla jako pho nebo bun bo nam bo.

Adresa: Myslíkova 28, Praha

Blind Lion

Konečně tu máme také mimo-pražského nováčka. Je jím nový koktejlový bar Blind Lion v Hradci Králové. Musíme říct, že se máte na co těšit. Už nyní se o tomto baru mluví, jako o jednom z nejstylovějších míst v Hradci Králové. Za konceptem baru stojí člen Forbes 30 pod 30 Tomáš Melzer. Tomáše můžete znát například ze známých pražských barů, jako je Hemingway Bar nebo Cash Only. V baru vám připraví kvalitní koktejly a těšit se můžete také na Tomášovu barovou kreativitu.

Adresa: Velké nám. 164/4, Hradec Králové

Kiosek Cafe Bar Letná

Abychom si od masa na chvíli odpočinuli (opravdu jen na chvíli) představujeme novou letenskou kavárnu Kiosek Letná. Podnik se nachází kousek od Letenského náměstí, v ulici Šmeralova, a nabídne vám nejen dobrou kvalitní kávu. V podniku můžete posedět a vychutnat si jejich domácí věneček, muffiny a další dobroty. Navíc nabídnou také domácí polévky a limonády. Otevřeno mají od pondělí do neděle, od 7 do 22 hodin.

Adresa: Šmeralova 6, Praha

MEATmeBistro

Tak už jsme zase zpět u masa. Nyní si představíme nováčka na Praze 3, MEATmeBistro. Jak už název napovídá, těšit se můžete hlavně na skvělé steaky, burgery, krevety, ale také na vegetariánské chody jako je humus a shakshuka, která je považována za národní izraelské jídlo. Pokud si rádi zajdete na dobrou snídani, i zde má pro vás podnik řešení. Takže až se příště půjdete projít do Riegrových sadů, nezapomeňte, že bistro je hned za rohem a procházku vám může pěkně zpříjemnit.

Adresa: U Rajské Zahrady 16, Praha

Takumi

A teď opět na skok do Asie s novým podnikem Takumi. Bistro se nachází v samém centru Prahy, nedaleko Hlavního nádraží. Tento koncept se specializuje na japonské nudlové polévky ramen. Pokud milujete pravý poctivý ramen, který je po vietnamské polévce pho čím dál oblíbenější, určitě by tento podnik neměl chybět na vašem gastronomickém „must visit“ listu. Takumi je pro vás otevřeno od pondělí do neděle, a to od 11:30 do 21:30.

Adresa: Senovážné náměstí 6, Praha

Sadmans Tongue 2

Poslední novinkou na našem dnešním menu je další burger podnik – Sadmans Tongue. Ano, i tento podnik vám může být povědomý. Někteří z vás již možná znají jeho předchůdce v Konviktské ulici. Bistro a bar ve stylu 50. a 60. let nabízí kvalitní burgery, kuře nebo cibulové kroužky. Nechybí ani saláty a velký výběr sandwichů. Podnik otevřel své brány v druhé polovině září a už se na vás moc těší.

Adresa: Mánesova 7, Praha

Michaela Svobodová, 2. 10. 2019