Božkov rozšiřuje řadu třtinových rumů Božkov Republica a uvádí prémiovou novinku Božkov Republica Reserva

Advertorial

Božkov se svou tradicí od roku 1920 stále stojí na první příčce nejprodávanějších značek alkoholu u nás. Po velkém úspěchu třtinového rumu Božkov Republica Exclusive, přichází další novinka do kategorie třtinových rumů – Božkov Republica Reserva.

Vývoj třtinového rumu Božkov Republica Reserva představoval obrovskou výzvu, protože bylo potřeba udržet návaznost na Božkov Republica Exclusive, ale také vytvořit prémiovější produkt, který nabídne sušší, starší a dřevitější chuťový profil. A zároveň zůstane pro spotřebitele co nejatraktivnějším a konkurenceschopným na trhu. Jedním z těch, kdo se zapojil do vývoje, byl Martin Vogeltanz, ambasador značky Stock Plzeň – Božkov.

Jaké trendy jsou aktuálně v kategorii rumů, ať už z hlediska konceptu, nebo z hlediska chuťového profilu?

Kategorie rumů je v Česku stále populární, což dokládá fakt, že je společně s tuzemskými objemově největší. Z mojí zkušenosti si dnešní zákazník rád připlatí za kvalitnější produkt, kdy není cílem kvantita, ale kvalita. Proto čeští zákazníci častěji sahají po prémiovějších produktech. Z hlediska chuťového profilu jsou všeobecně stále preferovány spíše sladší nebo středně suché rumy, zároveň je ale trendem objevování nových chutí.

S marketingovým týmem Stocku spolupracujete již delší dobu. Jak celý postup probíhá?

Marketingový tým mě v podstatě osloví ve chvíli, kdy potřebují například hlubší analýzu ze strany barmana v rámci nějaké kategorie – v tomto případě rumové. Snažím se jim poskytnout širší spektrum zkušeností a znalostí, které se týkají například toho, jaká je současná situace na trhu a jaké trendy nebo směry – ať v charakteristice produktů, nebo v mixologii – se dají očekávat. Obecně se spíš jedná o společnou diskuzi nad daným tématem, finální rozhodnutí je pak na marketingovém týmu.

Spolupracujete s marketingovým týmem i před uvedením na trh?

Ano, za což jsem velmi rád. Společně připravujeme degustační poznámky a možné směry v mixologii. Degustační poznámky spočívají v tom, že si produkt dobře přechutnám vícekrát po sobě, ideálně v pokojové teplotě. Na základě zkušeností, které mám, jsem schopen popsat charakteristiku rumu a poté si jednotlivé vjemy – chuť, vůni a barvu. V případě mixologie přicházím s nápady a směry, které jsou z mého pohledu trendy a samozřejmě relevantní pro daný produkt.

Jak radíte Božkov Republica Reserva servírovat? Je tento rum vhodný i pro mixologii?

Vzhledem k tomu, že se jedná o lehce sušší profil, než je Božkov Republica Exclusive, a celkový blend je složen z vyzrálejších karibských rumů, z nichž některé zrály v dubových sudech až 12 let, doporučuji vychutnat Božkov Republica Reserva nejlépe samotný v pokojové teplotě. V chuti tak objevíte cukrovou třtinu, fíky a pomeranče s mírným dubovým závěrem a v aroma tóny sušených švestek, exotického ovoce, kávy a karamelu. Pokud bych měl přeci jen tento rum použít do koktejlu, pak bych volil kratší typy drinků, ve kterých bych nechal vyniknout prémiovou chuť tohoto rumu.

V čem se Božkov Republica Reserva liší oproti konkurenci?

Dnešní trh obsahuje širokou paletu různých druhů rumů z různých koutů světa. A každý z těchto rumů je něčím jiný, něčím jedinečný. A tak je tomu i u Božkov Republica Reserva, která navazuje na úspěšnou novinku z minulého roku Božkov Republica Exclusive, ale nabízí vyzrálejší chuťový zážitek. Myslím, že nadchne rumové konzumenty, kteří mají v oblibě středně suché rumy s ovocnou, svěží chutí a vyzrálým charakterem. A navíc za velice příjemnou cenu.

 

Advertorial, 17. 10. 2019