Designová inspirace – červenec 2018

Inspirace

design gadgets inspirace

Dobrý podnik nedělá jen dobré pití, jídlo a servis. Podmanivá atmosféra si žádá vybraný styl. Nechte se inspirovat našimi designovými tipy. Tentokrát s podtitulem „doba měděná“.

Matěj Chabera

Poněkud bizarně vyhlížející barová stolička, kterou v roce 2009 představil designér Matěj Chabera, svým skulpturálním charakterem připomíná mořského kraba. Markantní tvar však ve skutečnosti skvěle řeší ergonomii, takže při sezení poskytuje značný komfort.

Tom Dixon

Londýnský designér Tom Dixon byl jedním z těch, kdo se zasloužili o integraci mědi do současných interiérů. Kromě měděných světel v rámci své kolekce doplňků nabízí luxusní esenciální svíčky a elegantní difuzér.

Patricia Urquiola

Španělská designérka Patricia Urquiola v rámci své kolekce Jelly vytvořila pro italskou značku Kartell mimo jiné také ice bucket s měděným zevnějškem. Vnitřek má ovšem chromovou patinu, což ve spojení s ledem vytváří mimořádně estetický dojem.

Philippe Starck

Opulentní stolní lampu Bourgie, která se hravě stane highlightem barového pultu, navrhl pro Kartell Philippe Starck. Vyrábí se v různých barvách a také v odstínech vzácných kovů, jako je stříbro, zlato nebo měď.

Yukiwa

Dvoudílný pařížský šejkr z japonské manufaktury Yukiwa vyniká dokonalým řemeslným zpracováním, a co je hlavní, také ergonomií, takže skvěle padne do ruky. Krom stříbrné je k dostání i varianta v mědi.

Dechem

Designérská i životní dvojice Michaela Tomišková a Jakub Janďourek aka studio Dechem vytvořila sérii světel Bandasky. Dózovité stínidlo je ze skla foukaného do dubové formy, přičemž objímka pokovená mědí vytváří zajímavý akcent.

Oskar Zieta

Polský designér Oskar Zieta dlouhodobě experimentuje s unikátní technologií FiDU, tedy s vysokotlakým nafukováním forem z ocelového plechu. V případě židle Chippesteel tak dosáhl velmi působivého vzhledu.

Karim Rashid

Měď působí mimořádně efektně i na stěnách. Měděná mozaika, kterou vytvořil pro australskou značku Alloy návrhář Karim Rashid, je díky své struktuře obzvlášť elegantní. K dostání jsou ovšem i další rafinované vzory.

David Kalista, 21. 07. 2018