Designová inspirace – červen 2019

Inspirace

design gadgets inspirace outdoor

Sluníčko hřeje a opět začíná období bujarých festivalů a venkovních akcí, na které jsme se celý rok těšili. Nezdolná vůně léta nás všechny láká ven na příjemné posezení s přáteli na terasách a venkovních prostranstvích. Inspirovali jsme se exteriérovým vybavením a vybrali pro vás produkty, které okouzlí nejen svým designem, ale i funkčností či originální hravostí.

Tablebench

Všestrannou designovou lavici Tablebench navrhl designér Jair Straschnow. Jde vlastně o lavici i stůl zároveň, které vám umožní proměnit venkovní prostor v perfektní místo pro společenská setkání. Ať už plánujete festival nebo běžné terasové zákoutí, spojením lavic vytvoříte praktické posezení se stolem uprostřed. Lavice Tablebench jsou navíc vyrobeny z odolného dřeva Accoya a galvanizované oceli, což vám zaručí jejich dlouhou životnost.

Bar z palet

Bar vyrobený z dřevěných palet? Jak stylové. Pokud potřebujete bar na sezónní nebo příležitostné využití, pak se vám bude jistě hodit mobilní bar navržený Tomášem Černým ze Studia Paletky. Díky lehkým paletám z japonského cedru je lehce skládatelný i pro jednu osobu. Můžete ho tak s sebou vozit i na cesty nebo různé prezentace. Délka baru je 197 cm, šířka 72 cm a výška 112 cm (výška pracovní plochy 90 cm). Studio Paletky vám však může vytvořit bar přímo na míru, podle vašich představ, a to i s gravírováním vašeho loga na přední stranu.

Palissade

Od návrhářů Ronana a Erwana Bouroullecových pochází série venkovního nábytku Palissade. Celou kolekci, která obsahuje stoly, židle, křesílka, lavice i otomany, navrhli designéři tak, aby harmonicky splynula jak v městském, tak i přírodním prostředí. Nábytek vyrobený z oceli je k dispozici ve třech barevných provedeních, přičemž zelený odstín odkazuje k přírodě a naopak asfaltová a bílá barva symbolizují barvy města.

Terrafina

Pokud hledáte odolný a „bezúdržbový“ materiál vhodný pro vaši terasu, můžete sáhnout po jedné ze zajímavých podlah od výrobce Möller. Nám padla do oka vysoce kvalitní a extrémně zátěžová terasová podlaha Terrafina, která svým minimalistickým designem dodá nádech elegance každému venkovnímu prostoru. Tuto podlahu z dřevoplastu si můžete pořídit v různých šířích, povrchových úpravách a osmi barevných dekorech.

Heaven

Elegantní kolekce venkovního nábytku Heaven vznikla pod rukama designéra Jean-Marie Massauda, který ji navrhl pro italskou značku Emu. Nábytek vyniká lehkostí a vzdušností, která spolu s elegantními liniemi tvoří základ celé kolekce. Tenká ocelová konstrukce židlí jako by byla utkána na míru pro maximální pohodlí. Na výběr je z více druhů židlí i stolků s transparentní skleněnou deskou a to i v několika barevných provedeních. A jak samotný název napovídá, sálá z tohoto nábytku nebeský klid a harmonie.

Nero di China

Že jsou tapety vhodné pouze do interiérů? Ba ne, vytapetovat si můžete i venkovní fasádu. Můžete tak svojí terase dodat úplně nový rozměr a šmrnc. Odvážné pojetí italské značky Wall & Decò přináší tapety s inovativním řešením OUT SYSTEM™, které je trvanlivé a navíc i s desetiletou zárukou. Nechte se zlákat barvami a dekorativními vzory, které značka nabízí. Například originální tapetu Nero di China navrhl italský designér Gio Pagani, který v ní ztvárnil živost s jistou dávku dramatična.

BK15

Jak dodat terasám trochu hravosti? Co třeba místo běžných židlí či lavic použít houpačku? Ta od architekta Bodileho Kjæra je elegantní, racionální a zároveň jistým způsobem i uklidňující. Houpačka BK15, kterou dánský architekt navrhl již v roce 1959, patří do série Indoor-Outdoor a byla inspirována kubistickými formami i současnou architekturou.

Spun

Když už jsme u té hravosti, tak tam ještě chvíli zůstaneme. V každém z nás je kus malého dítěte a možná proto nás lákají netradiční věci, se kterými může být zábava. Chcete-li svým hostům dopřát hravost v designovém pojetí, mohly by vás zaujmout křesla Spun od značky Magis. Jejich tvar připomíná káču a podobně jako ona se i toto křeslo může roztáčet. Záleží na každém, jestli v něm bude pouze pohodlně sedět nebo se pokyvovat či rovnou točit kolem dokola. Za návrhem stojí designér Thomas Heatherwick, který jako materiál použil odolný polyethylen.

Flow

Jako obří poupata vypadají veliké květináče slavné architektky Zahy Hadid. Jejich organický tvar působí skvěle i samostatně, proto mohou být umístěny do prostoru jenom jako umělecké objekty. Květináče Flow seženete v různých barvách i velikostech. Větší varianta má dokonce dva metry na výšku. Květináče z polyetylenu jsou odolné proti UV záření i proti mechanickým vlivům či nárazům a jsou 100% recyklovatelné. Proto jsou vhodné do exteriérů. Ukotvit je můžete také do země.

Gregg

Elegantní venkovní svítidla Gregg jsou inspirována přírodou a říčními oblázky. A také jako veliké zářivé oblázky vypadají. Pro značku Foscarini je navrhlo designérské duo Ludovica a Roberto Palombovi. Uzavřený tvar bílého satinovaného difuzoru tvoří teplé a rovnoměrné světlo, které vykouzlí doslova pohádkovou atmosféru. K dispozici je ve třech různých velikostech, které když zkombinujete dohromady, docílíte tím jedinečného efektu. Osvětlení se vyrábí také jako závěsné.

Zuzana Mitvalská, 28. 06. 2019