Designová inspirace – květen 2019

Inspirace

design gadgets inspirace námořnická modř Provence Spiral

Tentokrát jsme se vydali na moře. Přinášíme vám designovou inspiraci v podobě námořnické kavárny, která se ponese na vlně stylových produktů pro tu pravou atmosféru s vůní dálek.

Provence Spiral

Opravdovou námořnickou atmosféru si vychutnáte při pití kávy z hrnku Provence Spiral od značky Kare Design. Stylově malovaný set hrnku s podšálkem zdobí modrý spirálový motiv a lemování ve zlaté barvě. Nádobí je vyrobené z glazované kameniny a není vhodné do myčky ani mikrovlnky. Přesto se stane nezaměnitelným doplňkem, který vaše hosty příjemně překvapí a navodí idylické chvilky.

Phantom Waves

Od japonského designového studia Nendo pochází minimalistické vázy Phantom Waves, které vytváří dojem zvlněné hladiny. Jde však pouze o optický klam, za který mohou speciální polarizační vrstvy. Designéři navrhli vázy v sedmi obdobných tvarech pro značku Eye of Gyre. Perfektní vlnu a originální dekorační doplněk vykouzlíte, když poskládáte všech sedm váz vedle sebe.

Shibari

Námořním životem je inspirováno také osvětlení od značky Bomma. Každý si jistě jako malý přál najít v řece láhev se vzkazem či mapou vedoucí k pokladu. Osvětlení Shibari vypadá přesně tak. Jenom místo tajného vzkazu je v něm schován světlený LED zdroj, který jako majáček rozzáří každý prostor. Svítidlo, jež je vyrobené z foukaného křišťálu a precizní práce uzlů, navrhla talentovaná designérka Kateřina Handlová. Pořídit si jej můžete jako samostatný komponent nebo v různých uskupeních, kde prostor oživí rovnou několik „láhví“ dohromady.

Couture Fishie Blue

Šum moře a vůni dálek v sobě nese stylový talíř Couture Fishie Blue od značky Churchill China. Díky průměru 30 centimetrů ho můžete použít třeba na fingerfood, případně se na něm bude krásně vyjímat i nějaký ten „dortíkový“ skvost. Kameninový talíř zdobený rybím vzorem lze použít samostatně, ale také v rámci celé kolekce. Ta  obsahuje talíře, hrnky i misky různých velikostí.

Slumber

Hravé sedací vaky Slumber vypadají jako z podmořského světa. Navrhla je polská designérka žijící v Holandsku Aleksandra Gaca. Pohodlné poufy jsou vyrobené z paměťové vlny a mohéru. Vedle modrých tónů si můžete vybrat z celkem dvanácti různých odstínů. A to jak v neutrálních barvách, tak i těch výrazných, s nimiž vašemu interiéru zaručeně dodáte šmrnc. Slumber je symbolem dokonalého pohodlí i moderního designu.

Third Wave

Po vlně je pojmenovaná také miska Third Wave. Elegantní a minimalistické tvary doplňuje hrubá struktura cementu, která dělá z misky doslova umělecký kousek. Miska Third Wave vznikla pod rukama designérů z kanadského studia Schleeh Design, kteří se nechali inspirovat rozbouřeným mořem. To přenesli do své tvorby, a vytvořili tak zajímavý prvek, který se stane ozdobou každého stolu. Ať už misku necháte jako pouhou dekoraci, nebo ji naplníte například ovocem či jinými drobnostmi.

Float

Představte si, co všechno se skrývá na dně oceánu. Četné poklady nekonečně čekající na své nalezení i tamní tvorové. To vše ve vás může evokovat tapeta Float od značky Hookedonwalls. Patří do kolekce Hidden Treasures, která obsahuje tapety v různých barevných variantách a dalších motivech. Tapeta Float je omyvatelná a světlu i ohni vzdorná. S ní zaručeně vytvoříte pohledný interiér i závan mořské tématiky.

Loďka s šálky

Set porcelánových šálků na kávu s mističkou v podobě loďky navrhla nezávislá česká designérka Alžběta Zimmerová, jejíž tvorbu charakterizuje hravost a čistota tvarů. Designérka tvoří pod svou značkou Alizi. Oválné šálky navrhla původně pro espresso, ale jistě snesou i jakýkoliv jiný horký nápoj. A miska ve tvaru loďky? Ta poslouží například na sladkosti, jako dekorace se zrnky kávy nebo třeba na cukr.

Stone Hooks

Interiér můžete také doplnit kamennými háčky na oblečení, které připomenou krásné chvíle na rozlehlých oblázkových plážích. Věšáky Stone Hooks jsou vyrobené z přírodního kamene, a proto je každý kus svým tvarem, velikostí i strukturou originál. Pro dánskou značku Normann Copenhagen je navrhla designérka Helga Sigur-bjarnadottir, která jimi chtěla vnést do interiérů kus ryzí přírody.

Alesund

Jako poslední inspiraci jsme zvolili krásnou pohovku v královské modři, která oživí jakýkoliv prostor a z níž se vašim hostům nebude chtít určitě ani hnout, jak pohodlně se na ní budou cítit. Pohovku Alesund navrhli designéři belgické značky Nordic Living, kteří se inspirovali designem 18. století. Vzniklo tak elegantní sametové sofa se závanem vintage stylu. S rozměry 203 x 99 cm se vejde i do menších kavárniček a jiných podniků.

Zuzana Mitvalská, 19. 05. 2019