Designová inspirace – leden 2019

Inspirace

crazy design gadgets inspirace

Nový rok, nová předsevzetí, ale také bujaré veselí plné večírků, zabijaček a masopustů. To všechno nás inspirovalo při hledání designových kousků pro tento měsíc. Vybrali jsme pro vás tak trochu crazy design, který může být dokonalým zpestřením jakéhokoliv interiéru či jídelní tabule.

Flamingo Fluffy Ball

Chtěli byste sedět mezi plameňáky? Klidně můžete. Kolekce extravagantního sedacího nábytku z dílny belgické značky AP Collection obsahuje různá křesílka, lavice i pufy, které jsou vyrobeny z plyšových zvířat. Nám padnul do oka mini puf s názvem Flamingo Fluffy Ball, který přímo vybízí k měkoučkému „chlupatému“ posezení. Bílá novozélandská ovčí kůže je doplněna ručně vyrobenými plyšovými zvířaty. To vše v prémiové kvalitě a limitované edici. K dostání je také puf ve velikosti XL.

Wave City

Konferenční stolek Wave City od kyperského designéra Steliose Mousarrise představuje panorama města v celé své kráse. Originální stůl, stylizovaný do tvaru vlny, je vyrobený ze dřeva a oceli pomocí technologie 3D tisku. Tento precizní kousek ilustruje město s hromadou pečlivě vyřezávaných mrakodrapů, které dodávají pocit realismu v jinak surrealistickém objektu.

Water Pitcher Block

Sklenky a karafa na vodu Water Pitcher Block od italského designéra Antonia Arica působí na první pohled jako kostky ledu. Skleněné nádoby v minimalistickém stylu mají zaoblené rohy. Designér při jejich tvorbě spolupracoval se sklářem Massimem Lunardonem, který je vyfoukl z borosilikátového skla a ručně vybrousil do elegantního organického tvaru. Karafu lze naplnit vodou skrze malý otvor v horní části, který zároveň chrání tekutinu před prachem. Jakmile je nádoba plná, vyniká její čirá a jiskrná forma dvojnásob.

Hang It All

Hravost ve stylu retra vnese do interiéru například věšák Hang It All od Charlese a Ray Eames. Designérské duo navrhlo legendární věšák již v roce 1953, od té doby se těší stále vysoké oblibě. Věšák ve čtyřech nových barevných provedeních navrhla pro značku Vitra designérka Hella Jongerius, která mu tím dodala svěží nádech. Díky konstrukci můžete Hang It All namontovat ve větším množství vedle sebe, čímž vytvoříte „nekonečnou“ řadu odkládacích barevných puntíků.

Bins

Bar plný popelnic? Underground jako vyšitý… Studio Design Fabrika navrhlo originální nábytek z popelnic, který si zamilujete. Nejen že staré a zapomenuté popelnice dostaly druhou šanci na nový „život“, ale díky výrazným barvám rozzáří každý prostor. Plně funkční street-artová kolekce s názvem Bins obsahuje židle, taburetky, barové židle, stolek, ale i umývadlo a výčep.

Pooping Dog

Z limitované edice pochází extravagantní lampy Pooping Dog. Navrhl je polský umělec Sebastian Burdon žijící v Londýně, známý též pod pseudonymem Whatshisname. Lampy ve dvou variantách, Good Boy a Good Puppy, byly poprvé představeny na Londýnské výstavě Art Below, kde byly ihned zakázány kvůli pohoršení. Dnes si je ale zakoupit můžete, jsou k dostání v omezeném množství 200 kusů.

Sensorial Stimuli

Může mít na požitek z jídla vliv i tvar a barva samotných příborů? Pravděpodobně ano. Stejné otázce se věnoval i nizozemský designér Jinhyun Jeon, jehož projekt Tableware as Sensorial Stimuli měl za cíl zkoumat právě stimulaci chuťových pohárků prostřednictvím speciálně navržených příborů. Podle specifikace pěti chuťových prvků, do nichž zahrnul teplotu, barvu, texturu, objem s hmotností i formu, aplikoval do několika prototypů nahrazujících klasické příbory.

Organic Ceramic

Takřka nadpozemské misky Organic Ceramic, za jejichž vznikem stojí francouzská designérka Clémentine Dupré, jsou ukázkou jemné elegance. Její vášeň pro keramiku a neotřelé vizuální zpracování přinesly na svět kolekci představující jinou molekulární dimenzi. Její porcelánové práce, inspirované mikroorganismy, jsou charakterizovány jednoduchými barvami a důrazem na detail.

Loveseat

Pro všechny zamilované bude jistě jedinečným zážitkem posezení ve dvoj-křesílku Loveseat, které vytvořil Karim Rashid, americký designér s egyptskými kořeny. Originální design protilehlých sedadel, jež připomíná dva okvětní lístky květin, vytváří intimní místo, kde si může dvojice vychutnat společné chvilky se sklenkou šumivých bublinek. Sedadlo měří takřka dva metry a stojí na chromovaném podstavci. Designér myslel na vše, když ve středu posezení navrhl rovnou také nádobu na víno či šampaňské.

Gweilo

Kolekce osvětlení Gweilo od kanadského designéra Alexe Josephsona okouzlí nejednoho hosta. Stojací lampy různých tvarů a velikostí připomínají kusy látek, které se jako netradiční skulptury vlní v prostoru. Každé světlo je umělcem ručně vyřezávané v horkém plastickém stavu, což umožňuje nekonečné možnosti konečných výrobků. Celá kolekce obsahuje kromě stojacích lamp také stolní lampy i impozantní lustry.

Zuzana Mitvalská, 23. 01. 2019