Designová inspirace – listopad 2018

Inspirace

design gadgets inspirace les

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá! Ještě než zima dostane hlavní slovo a sníh pokryje vrcholky hor, stromů i střech, přinášíme vám inspiraci z voňavého, zeleného lesa. Designové produkty, které jsme pro vás vybrali, jsou nejen originálním doplňkem, ale přinesou do vašeho podniku i kousek přírody. A navíc – interiérovou barvou pro rok 2019 byla zvolena temná lesní zeleň, takže o důvod víc pověnovat se designu inspirovaném lesem.

V lese

Nová kolekce skleněných ručně foukaných a broušených mís s názvem V lese je inspirována lesní krajinou a jejími skvosty. Navrhl ji sklářský designér Jan Falta, který v ní ztvárnil hemžení lesa, mraveniště, jehličí, mech, trávu i vodu. Originální dekor mís byl vytvořen speciální technikou řezání na diamantové pile. K dostání jsou hned v několika barvách i provedeních.

Fallen Tree

Kousek lesa do vašeho interiéru může vnést i lavice Fallen Tree od francouzského designéra Benjamina Graindorge. Ten ji vytvořil z jediného kusu dubového dřeva, který nechal zčásti takřka neopracovaný a doplnil ho skleněnou nohou. Benjamin Graindorge je jedním z mladých talentů francouzského designu, jenž za svou tvorbu získal již mnoho ocenění.

Tasev

Dvoupatrový servírovací podnos Tasev od značky Bamboo je vyrobený z břidlice a bambusu. Máte-li rádi ekologicky šetrné produkty, a přitom nechcete slevit ze svých estetických nároků, bude tento podnos krásným doplňkem každého stolu. Jeho rozměry jsou 20 cm na výšku a 25 cm na šířku. Přírodně elegantní ráz lze doplnit i dalšími produkty značky Bamboo.

The Nest

Osvětlení The Nest z dílny australského designéra Edwarda Lanacreho připomíná rozmanité přírodní textury. Designér vzdává poctu architektuře včelího hnízda. A nejen „plástve“, které vykukují zevnitř stínidla, ale i vnější povrch je zajímavý – připomíná povrch šišek. Krásný světelný doplněk je lehounký a zároveň robustní. Je vyroben z bambusové dýhy a sestavený bez použití lepidla. Ekologické lampy symbolizují sbližování řemesla a moderní doby.

Elia

S pohovkou Elia od značky Melart vnesete do svého podniku svěží závan elegance a nadčasovosti. Tento kousek nábytku v krásném odstínu petrolejové barvy bude dokonale ladit s okolními rostlinami a jinými doplňky v zelených tónech. Na pohovku se pohodlně vejdou až tři lidé, šířka sedáku je 161 cm. Čisté linie, styl a samozřejmě pohodlí. To je to, čím své hosty okouzlíte.

Chic Piatto Piccolo

Dekorativní podnos ve tvaru listu nám doslova blýsknul do oka. Podnos s názvem Chic Piatto Piccolo od italské značky Villa d’Este bude ozdobou nejen sváteční tabule. Villa d’Este nabízí i další podnosy ze stejné kolekce. Váš stůl tak může být poset zlatými listy různých tvarů a velikostí. Jde o doplněk, který bude vypadat skvěle jak samostatně, tak i v kombinaci s jiným nádobím, které elegantně oživí.

Wave

Krásný kus nábytku, který se v elegantních křivkách vine prostorem, navrhl francouzský designér Pierre Renart. Ten spojuje tradiční know-how v oblasti dřeva s novými technologiemi v omezených sériích a kusech na zakázku. Charakteristickým rysem jeho tvorby je propojení elegance designu a funkčnosti nábytku. Stůl Wave neboli Vlna z kolekce Ribbon Collection je vytvořena z ořechové dýhy s uhlíkovými vlákny. Téměř sochařské dílo s velkorysými křivkami bude ozdobou každého interiéru.

Savoy

Od slavného finského architekta a designéra Alvara Aalta pochází váza Savoy, která se stala jednou z dekorativních ikon 20. století. Navrhl ji pro značku Iittala před více než 80 lety. Dodnes se ručně vyráběná váza nabízí v různých velikostech i barevných provedeních. Nás zaujala právě ta smaragdově zelená, která je učiněným designovým klenotem.

Poplar

Italské designérské duo Andrea Forti & Eleonora Dal Farra ze studia Alkarol se věnuje experimentální tvorbě, jež zkoumá a soustřeďuje se na tamní prostředí Dolomit. To je zachyceno v každém kusu nábytku, který z jejich dílny vzejde. Okouzlující stolička Poplar může být zároveň i odkládacím stolkem. Designéři zde zachytili kus ryzí přírody. V pryskyřici zalitý pařez ukazuje původní vegetaci v celé své kráse. Jako by se zmrazil čas a zachytil konec cyklu materiálu, který dostal druhou šanci na život v podobě nábytku.

Twig

Jako větvičky vyrůstající ze stěny vypadají věšáky Twig, navržené designéry Patrickem Lajoiem a Marou Minuzzo. Ti tvoří originální a ekologické hand made produkty pod vlastní značkou Liscious. Stylizované větvičky, vyrobené z březové překližky, vyniknou nejlépe pospolu. Když zkombinujete háčky různých velikostí, vznikne tak zajímavá kompozice, jež do interiérů vnese nádech lesní atmosféry.

 

Zuzana Mitvalská, 18. 11. 2018