Designová inspirace – prosinec 2018

Inspirace

design gadgets inspirace Vánoce

Prosincová inspirace se nese v duchu sváteční elegance. Nejkrásnější období roku je obestřeno tajemným kouzlem, třpytem i splněnými přáními. A tak jako se rozzáří dětské oči nad vánočním stromkem, i tak se mohou rozzářit ty vaše nad designovými kousky, které svým stříbrným leskem udělají parádu nejen v tuto dobu.

Stein

Sada nerezových hrnců Stein na první pohled upoutá, na první dotek zaujme a na první ochutnání pokrmů v nich připravených zaručeně mile překvapí. Excelentní design a řemeslné provedení dělá z této sady ideálního společníka do každé moderní kuchyně. Hrnce lze použít na všechny varné plochy včetně indukce. Třívrstvé provedení vede dobře teplo a vaření je rychlé a úsporné. S těmito hrnci se při vaření blýskne opravdu každý.

Random Pak

V limitované edici deseti kusů, představil designér Marc Newson niklové křeslo Random Pak. Zajímavé struktury bylo dosaženo složitým procesem, který trval déle než rok. Od digitálního modelování a 3D tisku přes využití laseru až po ruční konečné zpracování. Díky speciálnímu softwaru, který designér spolu se svým týmem vytvořil, tak mohou vznikat složité objekty s replikací jinak nedosažitelných přírodních vzorů.

Twist

Když chcete udělat při míchání nápojů dojem, tak kromě zručnosti barmana a kvalitních ingrediencí, můžete své publikum okouzlit také originálním shakerem. Shaker Twist od designéra Freda Boulda, který ho navrhl pro společnost Nambé, je takřka sochařským kouskem. Lesklý šroubovitý tvar umožňuje pohodlné držení a tepelně retenční kov zase možnost dát shaker před mícháním do mrazáku, a tím se tak vyhnout následné přemíře ledu.

Blow Up

Když se spojí rodina a design, nemůže vzniknout nic jiného než originální tvorba. Bratrská dvojice Fernando a Huberto Campana jsou ve světě designu známí pod značkou Fratelli Campana. Z jejich dílny vzešel mimo jiné i netradiční odkládací stolek Blow Up, který jako by byl sestaven z hromady stříbrných špejlí. Stolek ze skla a chromované nerezové oceli navrhli designéři pro značku Alessi. Ve stejném stylu vytvořili také stojan na deštníky, nástěnné hodiny, zrcadlo či mísy na ovoce.

Hudson

Z dílny slavného designéra Philippa Starcka pochází blýskavé židle Hudson. Navrhl je pod značkou Emeco pro hotel Hudson v New Yorku. Nedlouho poté se pro velkou oblibu začaly vyrábět také pro veřejnost. Celý proces výroby však zahrnuje 77 kroků, kdy z recyklovaného hliníku vzniká unikátní a odolná židle na celý život. Posledním krokem je samotné osmihodinové leštění. Chcete-li dodat interiéru šmrnc, pak jsou tyto židle ideálním doplňkem, a to jak v lesklém, tak i matném provedení.

Grind

Elegantní mlýnek na koření s názvem Grind vznikl pod rukama talentovaných designérů Williama Alsopa a Frederica Grazziniho, kteří ho navrhli pro italskou značku Alessi. Materiál z litého hliníku je doplněn kvalitním keramickým mechanismem a hodí se na mletí jakéhokoliv koření včetně pepře či soli. Díky robustnímu tvaru ideálně padne do ruky a svým vzhledem udělá parádu u každého stolu.

Floverpot VP1

Dokonalou sváteční atmosféru může navodit i to pravé osvětlení. Nás zaujala stylová svítidla Flowerpot od designéra Vernera Pantona. Navrhl je v roce 1971 pro dánskou značku &Tradition, přičemž mu byla inspirací 60. léta a doba hippies. Závěsná osvětlení vypadají krásně jak zvlášť, tak i pospolu, kde ještě více vynikne jejich materiál z leštěné nerezové oceli. K dispozici jsou ve dvou velikostech a několika barevných provedení.

Stellar

Ve stylu třpytu a elegance se nese také skříňka Stellar. Tento designový skvost vytvořil britský designér Jake Phipps, který se specializuje na navrhování a výrobu vlastních unikátních a vysoce technických kusů nábytku na zakázku. Pracuje s elegantními kovovými formami, které jsou nejen účelné, ale i luxusní a vysoce kvalitní. Skříňka Stellar patří do oceněné kolekce, která je inspirována vzácnými vlastnostmi ametystových geodů a broušených diamantů.

Virgula Divina

Hlubší příběh v sobě nese otvírák na láhve Virgula Divina z dílny designéra Frédérica Goorise. Název totiž v překladu znamená proutek ve tvaru Y, který se používá při hledání vody a jiných pokladů. A právě jím se nechal designér inspirovat. Otvírák z nerezové oceli se pohodlně drží, je příjemný na dotek a svým jednoduchým a praktickým designem potěší všechny minimalisty.

Moon

Krásnou kolekci příborů Moon navrhl pro značku Cutipol portugalský designér José Joaquim Ribeiro. Ten se vyznačuje elegantní minimalistickou tvorbou. A přesně v tomto duchu vytvořil i set příborů Moon. Jemné, elegantní tvary a netradičně kulaté lžíce spolu tvoří příjemnou souhru, díky které si vychutnáte jídlo do posledního kousku. Ne nadarmo se říká, že jíme i očima. Příbory z nerezové oceli se nabízí v počtu 24 kusů v dřevěném boxu.

Zuzana Mitvalská, 23. 12. 2018