Designová inspirace – srpen 2018

Inspirace

design džungle gadgets inspirace

Tentokrát jsme se vydali z džungle do baru a přinášíme vám tipy na tu největší designovou divočinu!

House Nordic

Krásný kousek teakového dřeva v podobě mísy od značky House Nordic zaručeně přinese kousek tropů i do vašeho interiéru. Teakové dřevo se dočkalo velkého rozmachu nejen díky své jedinečnosti, ale i elegantnímu vzhledu. Mísa s průměrem 30 cm je ručně vyrobená, proto je každý kousek originál. K dostání je v různých velikostech.

 

Kare Design

Za vznikem exotického věšáku stojí německá značka Kare Design v čele s architekty Jürgenem Reiterem a Peterem Schönhofenem. Inspirací jim byla zarostlá džungle, o čemž svědčí nejen vzhled různorodých listů, ale i samotný název Jungle Party. Přes metr široký a 3,3 kg těžký věšák je vyroben z práškovaného kovu, který se stane ozdobou každé zdi.

Jan Kurtz

Německý designér Jan Kurtz miluje práci s přírodním dřevem. I proto je většina jeho děl právě z teakového dřeva, které má okouzlující kresbu. Nás zaujala stolička Zig Zag, která může být zároveň i malým odkládacím stolkem. Kvalitní ruční výroba i hrubé nepravidelnosti dávají židli její jedinečný charakter, který se jen tak neokouká.

Cole & Son

Pestré zdi, které rozzáří celý interiér, jsou stále v kurzu. Chcete-li svému podniku dodat čerstvý závan zeleně s motivy pralesa, zkuste třeba zajímavou tapetu od značky Cole & Son s názvem Palm Jungle. Pokud se vám nelíbí kombinace zelených a modrých tónů, nic se neděje, vyrábí se totiž v mnoha dalších odstínech.

David Trubridge

Novozélandský návrhář David Trubridge se při tvorbě závěsného osvětlení Navicula nechal inspirovat mikroorganismy žijícími v moři. Toto úchvatné skulpturální svítidlo, které zároveň připomíná lístek vznášející se na hladině, je vyrobené z řezané bambusové překližky. Díky perforaci a ladným křivkám tak každý večer rozehraje hru světel a stínů pro nezapomenutelnou atmosféru. K dostání je ve třech velikostech, přičemž největší velikost Large dosahuje až 2,5 metru.

Nina Bruun

Jako ptačí hnízdo vypadá židle od dánské designérky Niny Bruun. Ta se při jeho navrhování inspirovala právě přírodou a zmíněnými ptačími hnízdy. Židle s názvem Nest Chair je tvořená jednoduchou konstrukcí ze sedadla a čtyř stabilizačních nohou, kolem kterých designérka vytvořila háv z březového dřeva různé tloušťky. Měkký polstrovaný sedák v přitažlivé hnědé barvě láká k příjemnému posezení.

Lignum

Avantgardní ocel a udržitelné dřevo pohromadě? Ano, a dokonce v krásné kombinaci. Po dvouletém výzkumu složeném z týmu inženýrů, designérů i kovářů, navíc v čele s německým designovým studiem Lignum, vznikl špičkový kuchařský nůž. Ten vyniká nejen skvělým designem přizpůsobeným pro tvar ruky, ale také svou funkčností. Nůž je vyroben z 97 % dřeva s vysokým podílem taninu, který zabíjí bakterie a 3 % vysoce legované uhlíkové oceli.

OK Design

Inspirace přírodou se odráží také v minimalistických křesílkách Condesa od značky OK Design. Křesla, jež získala své jméno podle elegantní, a přesto dekadentní čtvrti v Mexico City, vypadají jako jemné abstraktní listy. Rám v pozinkované a práškově lakované pevné konstrukci z oceli je doplněn kvalitním PVC bez ftalátů a těžkých kovů. Křesílka jsou vhodná jak do interiéru, tak i exteriéru a pořídit si je můžete v různých barevných variantách.

Ondřej Chotovinský

Jako z jiného světa vypadá reproduktor Spirulida, který navrhl český designér Ondřej Chotovinský pro společnost Timberfill. Zajímavostí je, že reproduktor je vytištěný 3D tiskem. Jde tak o první desktopový reproduktor na světě, který si můžete snadno vytisknout a sestavit sami. Jeho forma a plný rozsah zvukového systému zaručují opravdovou kvalitu. Navíc originální a nadčasový vzhled se bude skvěle vyjímat v každém moderním baru.

Este Ceramiche e Porcellane

Na závěr nesmí chybět stylový jídelní set. Sada keramických talířů Natura od italské společnosti Este Ceramiche e Porcellane, je inspirovaná svěží tropickou vegetací. Každý kus je ručně malovaný, a tudíž i originál. Značka si zakládá na kvalitním řemeslném know-how s dlouholetou historií a špetkou moderní jednoduchosti.

Zuzana Mitvalská, 24. 08. 2018