Designová inspirace v geometrickém stylu

Inspirace

design gadgets geometrie inspirace

Září s sebou přináší nejen babí léto, ale také vstup do nového školního roku. A jelikož je škola základ života, nechali jsme se inspirovat právě jedním z oborů školních osnov. Naše designová inspirace se ponese v duchu čistých linií a zajímavých tvarů geometrie. Nakoukněte s námi do světa designového osvětlení, nábytku i kuchyňských doplňků, které vám zpříjemní zářijové slunečné dny.

Olimpia

Světlo a geometrie. Ideální kombinace pro vznik originálního osvětlení, jakým je například Olimpia od italské značky Bontempi Casa. Závěsné svítidlo je vyrobené z lakovaného kovu v mnoha různých barevných tónech a dvou velikostech. Díky jednoduché průhledné konstrukci se vyjímá samotný světelný zdroj. Přes den zajímavá dekorace a v noci nezaměnitelná hra světel a stínů.

Visioni

V geometrických liniích se nese i koberec Visioni navržený slavnou designérkou Patricií Urquiolou. Na první pohled to vypadá, jako by šlo o pouhou abstraktní kresbu křesla. Černé linie vyplněné barevnými plochami umí opticky hezky klamat. Ale jde opravdu o koberec, který je vyráběný výhradně ručně a pomocí barev i materiálů vzdávajících hold starodávným výrobním technikám. K dostání je v různých barevných vyobrazeních.

Tetra

Jako neforemná socha vypadá křeslo Tetra od designérky Julie Göransdotter. Inspirací a hlavní myšlenkou při navrhování jí byla „přeměnitelnost uhlí“. Křeslo je vyrobené z odpadového materiálu a zcela recyklovatelné. Je velice pohodlné a vytvaruje se přesně podle toho, jak se usadíte. Má tedy perfektní schopnost se měnit a neustále se přizpůsobovat vašemu komfortu.

Soy Shape

Mističky Soy Shape, určené na sojovou omáčku, navrhl britský designér Duncan Shotton. Jsou vytvořeny ve dvou geometrických tvarech, které se po nalití omáčky v mžiku mění a vytvářejí impozantní trojrozměrné obrazce. Designér je známý tvorbou produktů, jež v uživatelích vyvolávají emoce. A to se mu podařilo i nyní. Misky jsou ideálním doplňkem k servírování sushi, které se tak pro hosty stane nezapomenutelným zážitkem.

Clay

Spojením jednoduchých geometrických tvarů vznikl stůl Clay od designéra Marca Krusina. Stůl, jenž získal hned několik prestižních ocenění, je vyrobený z tuhého polyuretanu a ručně nanesený betonem. Na výběr je buď s deskou z materiálu MDF pro vnitřní využití, nebo z tvrzeného skla a pokrytou betonem pro použití venku. Vyrábí ho společnost Desalto v několika různých velikostech.

Thin Black Lines

Od vyhlášeného japonského designéra Okiho Saty, který tvoří pod svou značkou Nendo, pochází lineární židle Thin Black Lines. Designér se při tvorbě nechal inspirovat japonskou kaligrafií, průhlednými povrchy a objemy. Vznikly tak židle, které svou formou jemně narušují vztah několika rovin. Z každého úhlu pohledu tak vypadá židle úplně jinak.

IP Knife

Že geometrie nemá v kuchyni co dělat? Omyl. Nože IP Knife od brazilského designéra Klivissona Campela jsou typickým příkladem futuristického designu, který se nese v geometrických křivkách. Rukojeť přesně kopíruje lidskou ruku, proto se skvěle a pohodlně drží. Nůž je navíc vyráběn v kvalitní nerezové oceli, a to v černé i bílé variantě.

Folded

Co oživí každý stůl? Kromě výtečného jídla to může být i netradiční váza. Třeba rovnou ta od designérky Amandy Betz. Je vytvořená z keramického jílu, jmenuje se Folded a byla inspirována japonskými Origami. Geometricky tvarované vázy jsou k dispozici ve dvou velikostech a několika barevných provedeních.

Vertex

Britská značka Premier Housewares se nese na vlně čistých linií. To dosvědčuje například i stylová kovová mísa Vertex. Můžete do ní umístit ovoce nebo ji nechat volně jako dekoraci. Díky jejímu měděnému odstínu a průměru 39 cm se stane nepřehlédnutelným doplňkem, který rozzáří každý prostor.

Kub

Originální umyvadlo Kub z dílny bulharského architekta a designéra Victora Vasileva představuje eleganci, hravost i minimalismus. Hlavními materiály jsou sklo a mramor Carrara, na němž je takřka neviditelné umyvadlo uchyceno. Designér navrhl hned několik různých tvarů a velikostí umyvadel podobného stylu pro značku Boffi. Nadčasový design dělá z umyvadla Kub opravdový šperk interiéru.

Zuzana Mitvalská, 29. 09. 2019