Designová inspirace ve španělském stylu

Inspirace

desing gadgets inspirace Španělsko

Vůně středomoří, odpolední siesty, tradiční korida i oblíbené fiesty. To je prosluněné Španělsko, které každoročně navštěvují hromady turistů, aby zde zažili tu pravou a nespoutanou atmosféru i speciální chutě místní kuchyně. Ze Španělska pochází také významná jména ze světa umění a designu. Narodil se zde například slavný Picasso. A jelikož léto ještě nekončí, ponese se naše designová inspirace právě v duchu španělských rytmů, pestrobarevných vzorů i vytříbeného designu.

Neo-Rebotijo

Tradice a moderní vzhled v jednom? Karafa Neo Rebotijo představuje obojí. Jde o „redesign“ tradičního španělského džbánku botija, který provedl designér Martín Azúa. Návrat k ekologické formě pití vody má dnes zelenou. Navíc díky jílovému povrchu a jeho pórovitosti zůstává voda přirozeně chladná, i když je karafa vystavena slunci. Neo-Rebotijo s objemem 1,5 litru je kompletně vyrobená ručně ve spolupráci s hrnčířem Marcem Vidalem.

Sens

Španělsko je známé svými výraznými vzory, které se nejlépe vyjímají na větších plochách. Historická cementová dlažba či obklad Sens má mnoho využití. Disponuje velikostí 20×20 cm a vhodná je jak pro interiér, tak i chráněný exteriér. Nabízí jí společnost Vinci, u níž si můžete vybrat z mnoha barev i dekorů, které vybízí k neotřelým kombinacím od pravidelných vzorů po patchworky.

Forge

Luxusní nábytek z exotických dřevin a jiných speciálních materiálů? To je španělská značka Santiago Pons, která si získala srdce cestovatelů a milovníků dobrodružství po celém světě. Díky jejím doplňkům si uchováte své vzpomínky na cesty i ve vašem interiéru. Značka vytvořila elegantní kolekci odkládacích stolků Forge. Dřevěný stůl s podnožím ve zlaté barvě udělá parádu každému interiéru, kterému zároveň dodá na středomořské atmosféře.

Porthole

Když chcete vytvořit dokonalé kombinace textur a chutí, pak sáhněte po stylové infuzní karafě Porthole. Pochází z dílny českého designéra Martina Kastnera a je vlajkovou lodí jeho designérského studia Crucial Detail, kterou v Česku zastupuje Premium Gastro. Porthole vznikla jako odpověď na výzvu barmanů, jak esteticky, ale i funkčně uchopit prezentaci infuze různých textur a ingrediencí v průběhu delšího časového okamžiku. Nechte rozehrát symfonii unikátních chutí, kterými své hosty ohromíte.

Magma Rug

Od designéra Martína Azúa pochází také stylové koberce Magma Rug vytvořené z mořské trávy. Jsou stoprocentně přírodní a inspirované tradiční výrobou „smotávání“ směrem od středu do kruhového tvaru. Designér si však s tvary pohrál. Kruhový základ při výrobě zachoval, ale spojením několika kruhů dohromady získal jedinečný organický tvar, z něhož sálá energie. Koberec je k dispozici v různých velikostech, v přírodní nebo černé barvě a svým tvarem jde vždy o originál.

Albura

Designový servírovací podnos Albura vznikl spoluprací designérky Patricie Urquioly, Bottega Ghiandy a Alpi. Původně byl podnos vytvořený pro výstavu Doppia Firma 2019. Jde o jakési spojení řemesel, designu a inovací. Podnos má organické formy a linie, které dodávají prkénku neokoukatelný šmrnc. Použít ho můžete na drobné pochutiny nebo jako dekorační prvek.

Bull

Ke španělské kultuře neodmyslitelně patří korida neboli býčí zápasy. Na území Španělska se objevily již v prvním století za vlády římského císaře Claudia. Symbol býka znamená sílu, bojovnost a divokost. Chcete-li do svého podniku dostat právě tuto symboliku ve španělském duchu, můžete zvolit například býčí dekoraci. Nám padla do oka originální a designově zajímavá nástěnná dekorace Bull ve stříbrné barvě. Materiál je z hliníku, a proto je i přes své rozměry 100×40 cm dekorace lehká.

Mykonos Saona

Když se jí i očima… Pestrobarevná sada talířů Mykonos Saona je plná vzorů, které připomínají ty španělské. Pochází od značky Villa d’Este a obsahuje celkem 18 kusů talířů. Toto šmrncovní kameninové nádobí doplní vaši tabuli o osvěžující nádech přímořských dálek a přenese vás na sluncem prozářená pobřeží.

Cubertería

Sada nožů Cubertería z dílny designéra Javiera Mariscala ohromí profesionální kuchaře i nadšené milovníky vaření. Sada obsahuje nože pro šéfkuchaře, nůž na sýr, šunku i chleba a také ocílku.  Elegantní tvary ocelových nožů vynikají zdobnými rukojeťmi, které ideálně padnou do ruky. Jejich atraktivní vzhled se španělským temperamentem vám zpříjemní vaše kulinářské chvíle.

Le Soleil

Od španělského designéra Vicenta Garia Jiméneze pochází závěsné svítidlo Le Soleil, které jen tak nepřehlédnete. Díky originálnímu zpracování se čtyřmi difuzory a šikmo tvarovanými pásy z polykarbonátu rozehrají v každé místnosti hru světel a stínů i jemných vizuálních efektů. Designér lustr navrhl pro italskou značku Foscarini v různých barevných provedeních a dvou velikostech. Upoutat hosty tak můžete osvětlením s průměrem 43 nebo 62 cm.

Zuzana Mitvalská, 22. 08. 2019