Designová inspirace – září 2018

Inspirace

design gadgets inspirace řecký styl

Ne a ne a ne! My se zkrátka nehodláme smířit s tím, že prázdniny a období dovolených už skončily. Přinášíme vám proto designové inspirace ve stylu řeckých taveren, které mohou i ostatním připomenou idylické chvíle strávené v tomto přímořském státě.

Starburst

Dekorativní zlatá mísa Starburst vyniká odvážným geometrickým spojením klasických řeckých meandrových linií. Vytvořila ji společnost ELK Group International, která v ní zachytila harmonii vlysů a chodníků starých Atén. Jednoduchý, ale přitažlivý design tak napodobuje sílu a energii samotného slunce.

Cobalt Bowl

Z dílny české designérky Martiny Žílové vznikla okouzlující série porcelánového nádobí Cobalt Bowl, která svým vzhledem připomíná vůni dálek. Mísy jsou vyrobeny technikou obtáčení a dekorované modrým kobaltem s identickým otiskem. Jedná se o defekt při točení na hrnčířském kruhu, který je speciálně využitý jako dekor. Vytvořený ornament je pokaždé jiný a neopakovatelný, proto se každý kus stává originálem.

Cuun

Ratanovou židli Cuun navrhla dánská značka House Doctor. Vyrobena je z ocelové konstrukce a doplněna tkaným ratanem. Jelikož se jedná o přírodní materiál reagující na teplo, vlhkost i mráz, měla by se židle umístit dovnitř interiéru, kde je stabilní prostředí. V kombinaci s pohovkou i křeslem ze stejné série tak můžete dosáhnout hezky sladěného posezení. K dispozici je také v černém provedení.

Hübsch

Koberec s výraznými vzory v typické námořnické modři navrhla dánská značka Hübsch. Je vytvořen ze 100% tkané bavlny a svými rozměry 180 x 120 centimetrů vytvoří příjemnou atmosféru v každém interiéru, ať už půjde o malou kavárnu či recepci většího hotelu. Závan svěžích dálek doletí až k vám.

Henning Koppel – Georg Jensen

Řecko by nebylo Řeckem bez rozmanitých karaf a různorodých džbánů na vodu či sluncem prostoupené víno. Nám blýskl do oka džbán z poměděné nerezové oceli v elegantních křivkách, za jehož návrhem stojí dánský designér Henning Koppel. Navrhnul ho pro značku Georg Jensen a doplnil jím tak řadu svých mistrovských děl a předmětů ke stolování. Je vhodný na podávání vody či vína u společenských večeří, kde dokonale rozzáří celý stůl.

CompanyTwentySix

Pokud chcete zpestřit interiér svého podniku a dodat mu námořnický styl, není nic jednoduššího než začít s detaily. A těmi mohou být například textilie. Našli jsme pro vás stylové polštáře, které vás alespoň pocitově přenesou na slunné pláže. Kolekce dekorativních motivů vytvořila společnost CompanyTwentySix a je opravdu z čeho vybírat.

Báně

Vůně bylinek na každém rohu a u každé taverny. I takové mohou být vzpomínky na Řecko. Díky společnosti LOOOOX, z jejíž dílny pochází veliké květináče, si můžete vykouzlit stejně provoněnou atmosféru také u vás. Květináče s příhodným názvem Báně jsou vyrobené z šedého betonu s otvorem pro odtok vody a jsou vhodné jak do interiéru, tak i exteriéru.

Bamboo

Minimalistická kolekce závěsných svítidel Bamboo od dánské značky Bloomingville má jednoduchý vzdušný styl. Stínidla jsou vytvořena z bambusu v přírodní barvě a k dostání jsou ve dvou velikostech. Rozměry většího z nich jsou 42 x 30cm a užšího, ale zato vyššího, jsou 65 x 24cm. Každá z lamp se tak bude hodit k jinému typu posezení.

Minzer Industries

Ručně zdobené kachličky v řeckém stylu zaručeně navodí tu pravou atmosféru Středomoří. Nekonečně mnoho ornamentů v tyrkysových barvách a modrých tónech vzniklo díky společnosti Minzer Industries, jejíž kořeny sahají až do devatenáctého století. Nejen samotný design, ale i kvalitní řemeslná výroba a ruční glazurování dělají z těchto kachliček okouzlující umělecká díla.

Willa Arlo Interiors

Posledním kouskem, který nás zaujal a který vyniká elegancí i zajímavým tvarem, je zrcadlo od společnosti Willa Arlo Interiors. Nezdobí ho sice typické meandrové ornamenty, ale zato okouzlí jednodušším moderním stylem. Krásný zrcadlový rám je vyřezaný ze dřeva a následně postříbřený. Průměr samotného zrcadla dosahuje 60 cm, a s rámem až takřka 90 cm, proto se stane nepřehlédnutelným prvkem jakéhokoliv interiéru.

 

Zuzana Mitvalská, 17. 09. 2018