Gastro kalendář: Festivaly a akce v dubnu 2018

Akce Inspirace

festival gastroakce inspirace

Ať už jste spíš přes alkohol, výběrovou kávu, slunnou Itálii nebo pořádné flákoty masa, v dubnu si z kalendáře gastro akcí vybere každý. Nezklame smíchovská Náplavka dočasně přesunutá do prostorů pivovaru Staropramen, farmářské trhy ani časopis Barlife, který chystá další akci! Tak tužku do ruky a pište si!

7. dubna Whiskyfest by Barlife

Nápojoví profíci z časopisu Barlife si na duben přichystali další akci, tentokrát se ponese v duchu whisky. Více než 70 druhů tohoto populárního nápoje a bohatý doprovodný program bude přichystaný v sobotu 7. dubna v prostorách holešovické Továrny. Whiskyfest je první svého druhu u nás a jedná se o premiérový ročník. K ochutnání i k nákupu za výhodné ceny budou whisky z celého světa.

7.–8. dubna Barista roku 2018

Festival výběrové kávy a zároveň i národní soutěž o titul nejlepšího baristy roku, to je první dubnová akce Barista roku. Už tradiční svátek kávy se letos odehraje v prostorách Pragovka Gallery a v rámci festivalu se představí celkem 16 pražíren výběrové kávy, uskuteční 8 přednášek a vybere se jeden barista šampion, který vyrazí reprezentovat Českou republiku na Světové mistrovství v Amsterodamu. V ceně dvoudenní vstupenky je pro návštěvníky jednak neomezená konzumace kávy na místě, druhak vstup na vystoupení soutěžících i všechny přednášky.

9. dubna Družstvo wine pop-up #12

Vinné uskupení Družstvo rozlévá v rámci svého pop-up projektu naturální vína už více než dva roky a na začátku měsíce se uskuteční už dvanáctý takový sedánek. V pondělí 9. dubna můžete dorazit do co-workingového prostoru Opero na Starém Městě a vychutnávat si výběr vín, který se tentokrát ponese v duchu mísení odrůd, ročníků nebo spolupráce více vinařů. Chybět samozřejmě nebude ani jídlo a pozor, karty tady neberou.

14. dubna Polívkování

Polívkám se na pražské Náplavce daří a ani rozsáhlá rekonstrukce smíchovské strany břehu nebrání tomu, aby se tady uskutečnil už 5. ročník oblíbeného Polívkování. Jako u březnových akcí i tentokrát se festival přesouvá do jedinečných prostorů pivovaru Staropramen. Návštěvníci se můžou těšit jak na české klasiky, tak i zahraniční speciality třeba z mexické, malajské nebo srbské kuchyně a k pití se bude čepovat pivo, cider, víno i nealko.

18. dubna Zažij Itálii

Přiblížit si teplé letní dny ještě o kousíček víc můžete v druhé polovině dubna na pražském Andělu, kde se premiérově uskuteční festival Zažij Itálii. Celkem výmluvný název prozrazuje, že svoje chuťové pohárky tady potěší hlavně fanoušci italské gastronomie. To znamená: čerstvá pasta, pizza, sladké dezerty, hořká káva a víno nebo prosecco a doprovodný program, který odhalí zákulisí středomořské gastronomie. Akce se uskuteční na pěší zóně u metra Anděl.

21. dubna Grill a Pivo

Třetí dubnový víkend opět ožije smíchovský pivovar Staropramen, tentokrát se tady bude grilovat. Nejen grilování, ale také uzení, pečení, rožnění a opékání budou hlavní kuchařské techniky a úpravy akce Grill a Pivo. Návštěvníci ochutnají celou řadu takto upravených mas, ale také ryb, zeleniny nebo dalších vege variant. No a jak už to bývá, při grilování si nelze odpustit pivo, a tak budou na výběr ležáky, Ape, nefiltrovaná piva a další pivní speciály.

22. dubna Street Food Festival

A už je to tady! Po dlouhé zimní pauze se opět vrací na místo činu oblíbený Street Food Festival před Crossem, tentokrát už 10. v pořadí. V Holešovicích se poprvé sejdou fanoušci kvalitního street foodu v neděli 22. dubna a nebudou chybět ostřílení hráči i nováčci na scéně. Součástí akce pak bude i nabitý doprovodný program. Od června se pak před Crossem co dva týdny budou opět pravidelně konat menší Street Food Jamy, abychom si to léto pořádně vychutnali.

28. dubna festival Asia Food

Farmářské trhy na Tyláku si letos přichystaly speciální akci pro všechny fanoušky asijské kuchyně. Jen kousek od metra I. P. Pavlova tak v sobotu 28. dubna budete moct ochutnat originální a autentické speciality z Thajska, Číny, Indonésie, Malajsie, Srí Lanky, Vietnamu nebo Indie. Chybět ale nebudou ani exotické druhy ovoce, delikatesy, produkty nebo třeba ochutnávka hmyzu.

Karolína Hejlová, 3. 04. 2018