Gastro kalendář: Festivaly a akce v červenci 2019

Akce

První prázdninový měsíc a nejteplejší měsíc v roce, který začíná stejným dnem v týdnu jako duben. To je červenec. Teploty jsou konečně dokonale letní, a to je ta nejlepší chvíle vyrazit ven za skvělými gastronomickými zážitky. Co si pro nás připravila gastronomická scéna na tento měsíc? Na to společně najdeme odpověď v následujících řádcích.

Snad jako každý rok, tak i letos bude červenec nabitý nejrůznějšími open air akcemi. Pivo a víno potečou proudem, dobrého jídla bude nad hlavu a každý si přijde na to své. Jaký červencový foodie festiválek by vám neměl uniknout? Jakou akci si jednoznačně zaznačit do diářů? A kde se budou servírovat ty nejvybranější speciality? Pojďme společně odhalit taje červencových gastroakcí. Diáře do ruky, jdeme na to!

Každé pondělí v měsíci – Snídaně s plaváním

Nemáte rádi pondělky? Že je to nejhorší den v týdnu? V červenci tomu bude přesně naopak! Na pondělky se budete těšit celý týden! Pražský Biotop Radotín si totiž pro vás připravil skvělou akci. Každé pondělí v měsíci červenci si zde můžete přijít zaplavat už od 7:00, krásně se osvěžit, a ještě si k tomu dát snídani. Na výběr budete mít bohatý bufet s nejrůznějšími pochutinami, od salámů a sýrů přes nejrůznější druhy pečiva až po bohatou škálu ovoce. Vstupné bude jen 99 Kč. No není to ten nejlepší vstup do nového týdne?

Každý čtvrtek v měsíci – Vegangrill každý čtvrtek na Jiřáku

Na Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze se můžete každý červencový čtvrtek těšit na pořádnou veganskou grilovačku. Trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad se řadí mezi jedny z nejlepších trhů v Praze. Letos budou zaměřené více ekologicky a zero waste, na což se moc těšíme a tuto myšlenku plně podporujeme. Přijeďte ochutnat skvělé a s láskou připravované burgery nebo vegedogy přímo do ruky. Osvěžit se můžete také výbornou fair trade limonádou ve čtyř příchutích. A kdo nestíhá ve čtvrtek, má možnost navštívit Vegangrill o sobotách na Kulaťáku.

Každý čtvrtek v měsíci – Grilovací čtvrtky na Andělu

Anděl v červenci provoní grilované lahůdky. Stačí si vybrat z nabídky a na počkání vám budou vynikající pokrmy ugrilovány. Grilovat se bude každý čtvrtek a začíná se už v 11:00, tak si třeba zaskočte na oběd v BBQ stylu. Připraven pro vás bude dostatek marinovaného masa, klobásek, zeleninových špízů, plněných brambor, sýrů, omáček a dalších dobrot.

Každý víkend v měsíci – Street Food Market

Každý víkend v červenci budou pro vás otevřené také brány Art & Food ZOOny. Všichni milovníci street foodu tak jsou srdečně zváni. Přijďte si užít dobré jídlo, relax s přáteli, krásné počasí a příjemnou atmosféru. Každý víkend se můžete těšit na Kaiser Franz, u kterých si pochutnáte na delikátních burgerech, gurmánské mexické tacos plněné masem nebo zeleninou ochutnáte od Taco Taco, Chop’s Philly & Co. Authentic Philadelphia Cheesesteaks budou zase připravovat typický americký pokrm z rib-eye steaku, hlavní bar s nápoji, koktejly a dezerty od Beverage Book pod záštitou Petra Hübla, vína a prosecca z malých italských i českých vinařství a mnoho dalšího. A kromě dobrého jídla si můžete zacvičit, zahrát si stolní fotbálek nebo jen tak lenošit na sluníčku.

5. července – Středověký Food Festival

Zažijte se svou rodinou pravý středověk v Dětenicích! Čtvrtý ročník Středověkého Food Festivalu je totiž tady. Celá akce se uskuteční na státní svátek, v pátek 5. července 2019, od 11 hodin až do večera v zámeckém parku Dětenice. Pro děti bude připravený kolotoč, střelnice, vystoupení sokolníka s dravými ptáky i malování na obličej. Dospělí určitě více ocení rytířské klání, tanečnice, středověkou kapelu, Aperol bar, champagne bar a spoustu sudů domácího dětenického piva, které nemůže chybět.

6. července – Hudební sobota v Piknik zóně OC Letňany

Nová Piknik zóna, která se nachází na travnaté ploše u vstupu ze sídliště, zve letos v létě k návštěvě všechny milovníky jídla a pikniků. Na infostánku v Obchodním centru Letňany si můžete zapůjčit piknikové koše a deky za vratnou zálohu a užít si čas strávený na čerstvém vzduchu s vynikajícím jídlem. Jídlo si navíc nemusíte nosit své. Po celou dobu sezóny si totiž pro vás vybrané prodejny připravily speciální Piknik nabídku. Každou první sobotu v měsíci v čase 12–18 hodin se navíc můžete těšit na hudební soboty.

6. července – Gin Journey Prague

Seznamte se se světem ginů a projděte si Gin Journey Prague. Objevte úžasnou historii ginů i netradiční koktejly. To vše spojené s procházkou pražským Starým Městem, jedním z nejstarších a nejkrásnějších městských center v celé Evropě. Během jednoho odpoledne a večera navštívíte pět nejlepších barů ve městě. Na každé zastávce ochutnáte jeden gin a jeden ginový koktejl. Poznáte vše od tradičního ginu s tonikem až po moderní koktejly. Zjistíte také to, jak si vybrat správný koktejl a jak si namíchat nápoje s ginem doma. Celá procházka bude dlouhá asi 2,5 km (asi 25 minut pěšky na všech pět míst). Ale nebojte se, nebude to vše najednou.

10. července – Prosecco a vína

Příjemné osvěžení v parném letním dni bude pro vás připraveno 10. července 2019 na pěší zóně Anděl. Své hrdlo budete moci svlažit vychlazeným jemně perlivým proseccem či vínem. Nezůstane však jen u nápojů! Vše bude báječně párováno, a tak se můžete těšit na francouzské, italské či holandské sýry, řecké olivy, parmskou šunku či francouzské klobásky. Ochutnáte španělské tapas, italskou pizzu, krevety, sardinky nebo argentinské asado. Nebude chybět ani sladká tečka v podobě makronek, churros nebo palačinek. Příjemnou atmosféru doplní živá hudba.

10. července – Francouzský Trh Na Kampě

Tradiční francouzský trh na Kampě je událost, kde se bude vše točit kolem francouzského jídla. Akustická hudba po celý den se vzácným hostem z Francie. Obrovský výběr vín, šampaňského a francouzských delikates se na vás budou těšit na pražské Kampě.

11. července – Večerní kurz Kváskový chléb a pomazánky

Chtěli byste si upéct svůj vlastní kváskový chléb? Pak přijměte pozvání na večerní kurz zdravého vaření se Zuzanou Komůrkovou. Co se naučíte? Hlavně to, jak si upéct doma pravý kváskový chléb a připravit několik zdravých a rychlých pomazánek vhodných pro každého. Zjistíte také to, proč je kváskový chléb lepší než ten z droždí s ochutnávkou kváskového chleba – slaného i sladkého. Odhalíte, jak připravit vlastní kvásek, zaděláte na těsto a zjistíte, co je to zápara.

13. července – Pražský Piknik 2019

Třetí ročník dvoudenního festivalu pouliční kuchyně v samém srdci Prahy. To je Pražský Piknik! Dorazte si vychutnat pravou Piknikovou atmosféru na Střeleckém ostrově. Obejděte s Piknikovým košíkem food stánky a dečku si rozložte kdekoliv na ostrově. Jako každý rok se můžete těšit na řadu workshopů, happeningů a bohatý hudební program napříč žánry.

13. července – Hořický Food Festival 2019

Světová a regionální kuchyně naservírovaná pod širým nebem od těch nejlepších z oboru se podívá už podruhé do Hořic. Těšit se můžete na vynikající hot dogy, paleo dezerty, sushi, argentinské speciality či vafle. Celá akce proběhne v sobotu 13. července 2019 od 10:00 v Hořicích. Tak pokud zatím nemáte na druhou sobotu v červenci žádný plán, přijďte si pochutnat na Hořický Food Festival 2019.

13. července – 30. Slavnosti svijanského piva

Výroční 30. Slavnosti svijanského piva se blíží! Z více než 160 píp bude téct pivo proudem. Přijďte ochutnat všechna piva a užít si nabitý program v areálu koupaliště Svijanského Újezdu. Po celý den budete mít k dispozici parádně vychlazené pivo, dobré jídlo, pořádnou hudbu a další zábavný program.

13. července – Food festival v pražské Botanické zahradě

Letos přivítá milovníky dobrého jídla také pražská botanická zahrada. V sobotu 13. července 2019 si můžete přijít vychutnat burgery, mexickou kuchyni, rolovanou zmrzlinu, speciální piva, nudle a spoustu dalšího. Přijďte si užít příjemný víkend v botanické zahradě doplněný o vynikající pokrmy.

14. července – Street Food Jam #3

Jeho tempo je poklidné, jeho revír jsou Holešovice… Třetí menší bratříček Street Food Festivalu, Street Food Jam, pro vás bude ready 14. července 2019 před klubem Cross. A opět to bude nářez. Můžete se nechat dostat do kolen třeba brisketem připraveným ve speciálním smokeru na kouři z dubového dřeva, třemi druhy tacos, ale i taquiquesou – kousky hovězího steaku v rozpečeném sýru s guacamole v tortile, epesními burgery nebo belgickými hranolky a quesadillou.

18. července – Barlife Akademie – Tajemství bublinek

Odhalte tajemství bublinek. Zjistěte, v čem jsou šumivá vína jedinečná, v čem tkví jejich kouzlo a proč je lidé tak milují. Ochutnáte pravé champagne, odhalíte rozdíly mezi jednotlivými šumivými víny a budete svědky slavné sabrage. Připravte své chuťové pohárky i fantazii na výjimečný zážitek! Celým kurzem vás provede Tomáš Kučera.

18. července – Aromi al mare: Seafood

Frutti di mare, seafood, plody moře. Přesně jim bude věnován další speciální event v Aromi. Jeden večer, kdy si užijete všechny krásy a podoby darů moře. Čeká vás opravdu záplava chutí. Bude to fantazie. Připraveno pro vás bude takřka moře zážitků a hlavně menu, které stojí na darech moře. K mořským plodům si budete moci vybrat jejich úpravu i množství příloh.

20. července – Vínečko Fest vol. 3 – Bublinky na náplavce

Oslava léta a vína v orosené skleničce. Tentokrát se kromě klasických vín představí i jemné bublinky, svěží ovocná frizzante, svůdná prosecca, noblesní sekty či šarmantní spumante. Přijďte osvěžit svého ducha a hledat jemné rozdíly v perlení vín z různých oblastí. Poznejte různé míchané drinky z vína, nebo jen zapijte letní den pravou vinnou limonádou.

25. července – Prague Coffee Tour

Pojďte se vypravit po stopách kávové historie – nejen té pražské, ale i světové! S Prague Coffee Tour projdete se starou Prahou, popovídáte si o jejích slavných kavárnách a zároveň se dozvíte, jak se vlastně k nám do Čech káva dostala. Vše bude zakončeno profesionálně vedenou degustací kávy.

26. – 27. července – Pardubické Ovínění 2019

Ovínění přichází do Pardubic! Vychutnejte si skleničku výborného vína v dokonalé kombinaci s vybraným jídlem. V areálu Automatických mlýnů v červenci poteče víno proudem. Kromě toho se těšte na vybrané restaurace nebo živou hudbu. Čeká vás to nejlepší víno z Moravy i ze světa, hromada vybraných lahůdek, bohatý doprovodný program a parádní atmosféra. Na své si přijdou nejen milovníci vína, ale také lidé s mlsnými jazýčky nebo děti. Zkrátka akce, na které nemůžete chybět.

27. července – Slavnosti Prosecca & Food festival na Střeleckém ostrově

Příznivci kvalitní gastronomie, Slavnosti Prosecca spojené s vynikajícím jídlem a příjemnou hudbou v krásném prostředí Střeleckého ostrova jsou tady! Pro neznalce je tento ostrov romantické místo ukryté ve stínu stromů v centru Prahy, které se rozpíná rovnou pod mostem Legií. Své návštěvníky okouzluje zejména starobylou atmosférou a výjimečnými výhledy na město přímo z hladiny Vltavy. Těšit se můžete na pečlivý výběr desítky druhů prosecca, šumivých vín a na gastronomické speciality z celého světa přes seafood, asijskou kuchyni, výborné hamburgery, italské šunky a sýry, dezerty a tak dále.

31. července – 3. srpna – Pivní festival Brno

Milujete pivo? Ten krásný, vychlazený, zlatavý mok? A budete na přelomu července a srpna v Brně? Pak by vám rozhodně neměl uniknout Pivní festival Brno na náměstí Svobody v centru Brna. V termínu 31. července až 3. srpna 2019 se vám v Brně představí pivovary a minipivovary z celé České republiky doplněné o stánky s občerstvením, food trucky a regionální prodejce. Otevřeno bude každý den od 11 do 20 hodin. V případě zájmu návštěvníků bude otevírací doba prodloužena od 9 až do 22 hodin maximálně.

Natálie Markovská, 24. 06. 2019