Gastro kalendář: Festivaly a akce v srpnu 2018

Akce Inspirace

Ač je srpen synonymem konce prázdnin a končícího léta, rozhodně to neznamená konec gastroakcí. Naopak! Srpen přinese spoustu dobrého jídla, desítky borůvkových hodů a samozřejmě zajímavé food festivaly. A pokud vás jídlo omrzí, můžete se pustit na karibské vlně v Barlife Akademii.

Léto přeje dobrému jídlu! Nahrávají mu nejen prázdninové festivaly, ale také léto samotné. Můžete se tak těšit na pestré „foodie“ akce, které nadchnou i nejvybranější jazýčky. Prim budou hrát borůvky, které se právě v srpnu dostávají na svůj vrchol. Zkrátka ale nepřijdou ani milovníci mušlí a mořských plodů, které si v srpnu nemusíte vychutnávat pouze u moře. A budete moct ochutnat dokonce i celé Moravskoslezsko. Takže diáře do ruky a pište si!

4. srpna Srpnové tuňákobraní na Žofíně

Pro velký úspěch se bude již potřetí konat oblíbené tuňákobraní! Přijďte v sobotu 4. 8. 2018 od 11:00 do restaurace Žofín Garden na Slovanském ostrově v Praze, kde se můžete těšit na spoustu vynikajících specialit z tuňáka. Mezi největšími trháky bude macerovaný tuňák, tataráček z tuňáka a grilovaný steak z tuňáka na bukovém dříví. A přímo na zahradě můžete zhlédnout celý proces porcování čerstvého tuňáka.

4. srpna Bobr chilli fest

Příznivci adrenalinových sportů a pojídači chilli pochoutek pozor! Je tady druhý ročník CHILLIMAN 2018. Už 4. srpna můžete změřit své síly s touto pálivou pochoutkou. Kromě soutěže v pojídání chilli zde ale budou i adrenalinové soutěže pro maníky, spousta specialit a samozřejmě nebude chybět ani kvalitní afterparty. Kdo nebude chtít jet domů, bude moct přespat ve stanu přímo na místě. Celá akce se bude konat ve vyhlášené Hospůdce u Bobra v Raškovicích v Beskydech.

10. srpna Na karibské vlně

Nápojoví profíci z Barlife Akademie si na srpen pro nás přichystali další akci, tentokrát na vlnách Karibiku. Naučíte se zhodnotit kvalitní rum, ochutnáte ty nejzásadnější druhy rumů a naučíte se míchat nejoblíbenější koktejly z rumu v překvapujících variacích. To vše bude pro vás připraveno v pátek 10. srpna 2018 v Barlife Akademii, která nyní sídlí ve Vinohradském Pavilonu. Kurzem vás provede Jakub Vinš.

11. srpna Mušlobraní aneb Letní slavnosti mušlí 2018

V době, kdy u moře vrcholí sezona všech druhů mušlí, si můžete vychutnat různé pokrmy z mušlí i u nás, a samozřejmě nejen z nich. Přijďte strávit příjemný prázdninový den a užít si Mušlobraní s rybími pokrmy a vínem na místo, kde vznikly Slavnosti moře, tedy na Burianovo náměstí – u kapličky sv. Václava v Brně. Akce je pořádaná ve spolupráci s ÚMČ Brno-Žabovřesky pod záštitou starosty Pavla Tyralíka.

11. srpna Gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko

Úžasný gastrofestival dobrého jídla, pití a zábavy se opět blíží do Karlovy Studánky. Už 11. srpna můžete poškádlit své chuťové pohárky specialitami z celého Moravskoslezského kraje. Vstup na akci je zcela zdarma. Čekají na vás gastronomické speciality, srovnání kuchyní, trendy v jídle, regionální produkty a originální zážitek s autentickým pocitem v krásných jesenických lázních. A o dopravu se nemusíte starat. Do Karlovy Studánky bude totiž vedena kyvadlová doprava a gastrovlak přímo z Ostravy.

18.-19. srpna Borůvkové hody Malá Morávka a Karlov pod Pradědem 2018

Srpen bude naplněný také rozličnými borůvkovými hody. Ty nejvyhlášenější se konají v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem. Borůvky na sto a jeden způsob – to je motto tohoto foodie festivalu, na který se každoročně sjíždí lidé z celé Moravy a Slezska. Ochutnejte borůvkové speciality v místních restauracích, udělejte si (cyklo) výlet do okolních lesů, dýchejte z plných plic nejčistší vzduch v Česku a bavte se s živou hudbou a soutěžemi v obecním parku.

24.-26. srpna Hamburger fest 2018

Ani milovníci burgerů nebudou v srpnu opomenuti. Jako každý rok, tak i letos se bude o víkendu 24. – 26. 8. 2018 na Šeberáku konat vyhlášený Hamburger fest. Kromě rozmanité nabídky burgerů, včetně vegetariánských, vás v sobotu navíc čeká ještě kulturní zážitek v podobě živé hudby – na kytaru bude hrát Petr Lehner.

25. sprna Doubravecký gurmán 2018

Konec srpna se již tradičně nese v duchu Doubraveckého týdne. Na louce u kostela Sv. Jiří v Plzni na Doubravce tak opět najdete gastronomicko-kulturní festival českého jídla Doubravecký gurmán. Zde se představí hned několik restaurací z Plzně a okolí, které budou soutěžit o vaše srdce a cenu nejlepšího pokrmu. Mezi vybrané pochoutky budou patřit například i sněci. Cenu udělí odborná porota. Ovšem tím to rozhodně nekončí! Během dne se můžete těšit i na vystoupení několika interpretů, uvaří zde známé osobnosti a pro děti bude připraven zábavný program, soutěže a hudba.

Natálie Markovská, 25. 07. 2018