Gin je in!

Akce

gin Ginfest tonic Vinohradský Pavilon

Obliba ginu konstantě roste – celosvětově i u nás. Ve Velké Británii vzniklo za poslední tři roky okolo tisícovky nových ginů. Také data britské analytické společnosti The IWSR ukazují, že jen meziroční nárůst importovaných ginů v Česku činil v loňském roce 15 %. Rostoucí popularita ginů se odráží i v oblibě akce Ginfest by Barlife, jejíž čtvrtý ročník se uskuteční v sobotu 2. března ve Vinohradském Pavilonu. Chcete-li proto prožít první březnový víkend s vůní jalovce, neměli byste si tuto akci nechat ujít.

Gin se od samého začátku vyhříval na výsluní popularity. V Anglii 17. a 18. století vypukla dokonce taková ginová horečka, že bylo třeba výrobce i konzumenty legislativně usměrnit. Tento útlum však neměl dlouhého trvání a když vinice napadla pohroma zvaná mšička révokaz, byl gin opět nápojem číslo jedna. V soušasné době je velmi oblíbený nejen u konzumentů, ale také výrobců, kteří vyrábí gin, zatímco čekají, až jim dozraje whisky nebo rum. Současnou vlnu ovšem nejvíce nastartoval vznik nového typu ginu, tzv. středomořského. Španělsko se takřka přes noc stalo ginovou velmocí, která šlape na paty tradičnímu London Dry Ginu.

Ať už jste příznivci středomořské varianty, nebo zastánci tradice, přesně pro vás je dělaná akce Ginfest by Barlife, zábavně vzdělávací oslava jalovcového nápoje určená především široké veřejnosti. Návštěvníci se mohou těšit na největší výběr ginů a toniků z celého světa – na jednom místě ochutnáte desítky ginů, o jejichž příběhy se s vámi vystavovatelé rádi podělí. Jak je u akcí organizovaných časopisem Barlife zvykem, doprovodí volnou degustaci i vzdělávací semináře, na nichž se účastníci mohou dozvědět o tomto jalovcovém nápoji více informací. Témata seminářů budou zaměřena na historii a výrobu ginů i toniků, mixologii a nové trendy a směry v ginech. Dozvíte se například, že v AeroPressu nemusíte připravovat jen kávu, ale třeba také nainfuzovat gin, že inspirace roste všude kolem nás, nebo se seznámit s typickými zástupci středomořských ginů a zjistit, v čem tkví tajemství úspěchu celé této podkategorie.

Ginfest by Barlife se uskuteční v budově bývalé Vinohradské tržnice (dnes Vinohradský Pavilon), která se v roce 2013 dočkala rekonstrukce. Vznikla tak třípatrová galerie interiérového designu. Za tuto proměnu byl Pavilon oceněn titulem Obchod roku Czech Grand Design 2013. Lokace se nachází v centru města, je tedy dobře dostupná hromadnou dopravou.

Vstupenky lze zakoupit na webu Ginfest by Barlife.

Soňa Hanušová, 7. 02. 2019