Trendovost, nebo nadčasovost? Fernet Stock nabízí obojí

Advertorial

Tak jako se rodí v módním průmyslu, vznikají i za barem nové trendy. A stejně jako v módním průmyslu vznikají oprášením něčeho starého, co kdysi dobře sloužilo a bylo žádané.  Napříč lety zůstávají nehasnoucí star mezi drinky. Nadčasový Cosmopolitan nebo Old Fashioned připomínají, že jsou zkrátka věci, které budou vždy patřit na výsluní, ať už se objeví něco výrazně trendového nebo ne.

Své příznivce si po generace drží i Fernet Stock. Tradice od roku 1927 nepřináší novou recepturu, právě z důvodu stálé kvality a řemeslné výroby ho fanoušci nemají důvod opouštět. Co se u něj změnilo důsledkem redesignu, je atraktivnější image přitahující pohledy mladší cílové skupiny, která slavnou éru Fernet Stocku a legendárního nápoje Fernet Stock Bavorák ještě neměla možnost zažít. Teď přichází opět jeho doba, kdy si získá oblibu „nové krve“ navštěvující bary všech typů.

Skutečnost, že Fernet Stock nepřestává bavit, potvrzuje i šéfbarman Tretter‘s Baru Václav Hák: „Kouzlo legendárního drinku Fernet Stock Bavorák tkví v jednoduchosti, nezaměnitelné chuti, a co zejména mladí ocení, je minimum cukru.“ Hořká bylinná chuť stále nejlépe pasuje k dobrému toniku. Našly se však i takové kombinace, které navazují na známé receptury, zároveň jdou ruku v ruce s trendy dnešní doby, a přesto si zachovávají svůj identický ráz originální chuti Fernet Stocku. Které to jsou?

Fernet Stock Bavorák Citrus

4 cl Fernet Stock Citrus
15 cl toniku
plátek citronu
led

Fernet Stock Espresso Martini

3 cl Fernet Stock
espresso
2 cl kávového likéru
2 cl medové vody

Fernet Stock Spritz

4 cl Fernet Stock Citrus
15 cl bezinkové limonády nebo Vinea
bazalka nebo máta
plátek citronu
led

Fernet Stock Old Fashioned

4 cl Fernet Stock Citrus
2 cl Chambord
cukr
voda

Advertorial, 12. 06. 2019